03 ???? 1399

RSS Facebook

خبر های جدید

بریتانیا عمداً داوطلبان را به کروناویروس آلوده می‌سازد

لندن/وی او ای/3عقرب/باختر حکومت بریتانیا می‌گوید که برای سرعت بخشیدن روند...

پانزده عضوی قطعه سرخ طالبان کشته شدند

پانزده عضوی قطعه سرخ طالبان کشته شدند

کابل / ۳عقرب / باختر پانزده عضوی قطعه سرخ طالبان در...

امریکا تجویزریمدیسویر را برای بیماران کووید١٩ تصویب کرد

امریکا تجویزریمدیسویر را برای بیماران کووید١٩ تصویب کرد

واشنگتن/ وی اوای/۲ عقرب/باختر ادارۀ غذا و دوای امریکا دیروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

?? ???? ، 26 ????? 1398 ، 06:23

تدامیچی یاماماتو: کمیسیون های انتخاباتی زمینه انتخابات شفاف و عادلانه را فراهم کنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 26 سنبله باختر
تدامیچی یاماماتو نمایندۀ خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان می گوید که جامعه جهانی با قاطعیت از انتخابات ریاست جمهوری افغانستان حمایت می کند و کمیسیون های انتخاباتی باید زمینه انتخابات شفاف و عادلانه را فراهم کنند.
همچنان یاماماتو دراعلامیه یی گفته است که یک پیام قوی از نمایندگان جلسه شورای امنیت ملل متحد در مورد افغانستان در هفته گذشته این بود که جامعه بین المللی از انتخابات ریاست جمهوری که به تاریخ شش میزان برگزار می شود کاملاً حمایت می کند.
تدامچی یاماماتو همچنان گفته است: انتخابات معتبر در قلب هر دموکراسی نهفته است و حق رای دهی از بسیاری جهات نمادی از پیشرفت دموکراتیک است که در هژده سال گذشته در افغاسنتان رخ داده است.
وی افزود که رای دهی تنها موضوع مسوولیت مدنی نیست و راهی است برای حفاظت از دست آورد هایی  که درافغانستان به دست آمده است و همچنان نشان دهنده حمایت از روند سیاسی صلح آمیز می باشد.
دراین اعلامیه یاماماتو تاکید کرده  است که یوناما متعهد است که مسوولیت خود را بر مبنای ماموریتش برای حمایت از کمیسیون انتخابات و کمیسیون شکایات انتخاباتی در راستای برگزاری انتخابات معتبر، شفاف و همه شمول به رهبری و مالکیت مردم افغانستان٬ انجام دهد.
نماینده خاص سرمنشی ملل متحد برای افغانستان همچنان گفته است که یوناما از فعالیت هایی که از سوی نیروهای امنیتی در حمایت انتخابات، حفاظت و از توزیع مواد حساس انتخاباتی و تامین امنیت محل های رای دهی پیش از انتخابات و در روز انتخابات انجام می دهند، تا تمام مردم افغانستان به شمول زنان بتوانند دراین روند اشتراک کنند، قدردانی می کند.ماری

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.