???? ، 13 ????? 1398 ، 11:40

کمیسیون انتخابات:کارمندان متخلف مجازات می شوند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل  باختر  ۱۳ میزان
در حالی که بحث تقلب در انتخابات ریاست جمهوری گرمتر می شود یک کمیشنر کمیسیون انتخابات گفته است که کارمندان متخلف آن کمیسیون مورد پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت.
به گزارش آژانس باختر: مولانا محمد عبدالله یکتن از کمیشنران کمیسیون مستقل انتخابات گفته است:مسوولان ولایتی کمیسیون انتخابات مکلف اند٬از تخلفات احتمالی انتخابات در ساحه مسوولیت شان به کمیسیون مرکزی گزارش دهند و اگر این کار را نکنند و ثابت شود که تخلفی صورت گرفته است  کارمندان متخلف به نهادهای عدلی و قضایی معرفی می شوند.
محمد عبدالله گفت به مسوولان ولایتی هدایت داده شده است که در مورد محلاتی که در آن آرای بدون بایومتریک استفاده شده است و یا افراد و اشخاص زورمند با استفاده از تهدید صندوق‌های رأی را پر کرده باشند، به دفتر مرکزی گزارش دهند.
او یادآورشد: تا کنون مواد انتخاباتی ۲۲ ولایت به دفتر مرکزی کمیسیون مستقل انتخابات در کابل رسیده است و روند انتقال مواد انتخاباتی ۱۲ ولایت دیگر تا پایان امروز تکمیل می‌شود.
مولانا محمد عبدالله، تأکید کرد که آرایی نزد این کمیسیون اعتبار دارد که تنها از طریق بایومتریک استفاده و طی مراحل شده باشد.آرای بدون بایومتریک که در صندوق‌های رأی‌دهی انداخته شده است  قابل اعتبار نیست و باطل خواهد شد.
انتخابات ریاست جمهوری به تاریخ شش میزان برگزار شد که در آن حدود دوملیون و ششصد هزار نفر شرکت کرده بودند٬نگرانی از تقلب در روند انتخابات روز افزون است . صائم

manager

Latest from manager

back to top