06 ??? 1398

RSS Facebook

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رییس جمهوری در پیوند به پروسۀ صلح با زنان دیدار کرد

محمد اشرف غنی رییس جمهوری در پیوند به پروسۀ صلح با زنان دیدار کرد

کابل/ ۵حوت/ باختر محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان به سلسلۀ...

مرکز ویژۀ رسیدگی به مصابان احتمالی کرونا در بغلان ایجاد شد

کابل/ ۵حوت/ باختر ریاست صحت عامه بغلان می گوید که آمادگی...

حسینه صافی: مشکل اعمار سرک کنار قلعه ضحاک غور به زودی حل می شود

حسینه صافی: مشکل اعمار سرک کنار قلعه ضحاک غور به زودی حل می شود

کابل/ ۵حوت/ باختر حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز با...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

???????? ، 15 ???? 1398 ، 11:57

تاخیر در روند باز شماری آرا

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 15 عقرب / باختر
با آن که کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرده بود که روزدوشنبه روند بازشماری وتفتیش آرا درولایت ها آغاز می شود اما با سپری شدن سه روزاز این تاریخ٬ تاهنوز این روند آغاز نشده است .
عبدالعزیرابراهیمی  سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات دراین باره به آژانس باختر گفت که رهبری کمیسیون تلاش دارد که هرچه زودترروند بازشماری آرا درولایت ها را آغاز کند اما پاره یی از امور تخنیکی سبب شده است که  این روند با اندک تاخیر مواجه شود.
ابراهیمی همچنان گفت که هیئت رهبری کمیسیون درباره بیش از 173 هزار رای مبهم، 112 هزار رای خارج اززمان رای گیری و  47 هزرا رای دیگر هم به تفکیک عکس تکراری که وارد سیستم شده است ، به زودی تصمیم خود را همگانی خواهد کرد.
درهمین حال شماری از دسته های انتخاباتی تاکید دارند که کمیسیون انتخابات هرچه زودتر درمورد آرای غیر قابل تفکیک موقفش را اعلام کند .
این دسته های انتخابات نیز تاکید دارندکه  12 هزار صندوق برای بازشماری مشخص بود که باید کمیسیون مستقل انتخابات پیش ازبازشماری مساله ابطال آرای بی اعتبار را روشن کند .
درهمین حال مولانا عبدالله عضو کمیسیون مستقل انتخابات به رسانه ها گفته است تا زمانی که سقف آرا مشخص نشود روند  بازشماری درولایت ها با مشکل روبه رو خواهد شد.
این درحالیست که شماری از نهادهای ناظر بر انتخابات نیزبا ابراز نگرانی گفته اند  که با ادامه این وضعیت کمیسیون موفق به اعلام نتایج در زمان تعیین آن شده  نخواهد بود.
بربنیاد تقویم٬ کمیسیون انتخابات قراربود که نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست را جمهوری ششم 27 میزان و نتیجه نهایی را 16 عقرب اعلام کند اما بنا به دلایل  بررسی  های آرا از سوی شرکت درملوک این زمان به تاخیر افتاد .
کمیسیون انتخابات با معذرت خواهی از مردم اعلام کرده بودکه نتیجه ابتدایی انتخابات را 23 عقرب و نتیجه نهایی ان را 15 قوس اعلام خواهد کرد.
اما شماری ازدسته های انتخاباتی می گویندکه کمیسیون نظربه کارکردضعیفش قادرنخواهد بود که نتیجه انتخابات را درزمان معین آن اعلام کند و ممکن تاریخ تعیین شده دوباره به تاخیر افتد. جاوید روشان .

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.