25 قوس 1398

RSS Facebook

خبر های جدید

نظام‌الدین قیصاری از محل درگیری موفق به فرار شد

نظام‌الدین قیصاری از محل درگیری موفق به فرار شد

کابل/ 25 قوس/ باختر مسوولان امنیتی بلخ می گویند که عملیات...

پانزده طالب در هرات کشته شدند

پانزده طالب در هرات کشته شدند

کابل/ 25 قوس/ باختر پانزده طالب مسلح در عملیات نظامیان کوماندو...

دو خواهر جوان در فاریاب به قتل رسیدند

دو خواهر جوان در فاریاب به قتل رسیدند

میمنه/ 25 قوس/ باختر دوخواهر جوان عصر دیروز در فاریاب با...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


سه شنبه ، 21 عقرب 1398 ، 12:31

حوا علم نورستانی : تنها آرای بایو متریک نزد کمیسیون انتخابات معتبر است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ 21 عقرب / باختر
رییس کمیسیون مستقل انتخابات  امروز دریک نشست خبری یک باردیگر تاکید کرد که آرای بایومتریک نزد این نهاد با اعتبار ومعتبراست .
این درحالیست که شماری ازنامزدان انتخابات ریاست جمهوری با اعتراض ازکارکرد کمیسیون مستقل انتخابات درباره آرای بدون بایومتریک ابرازنگرانی کرده اند .
به گزارش آژانس باختر: حوا علم نورستانی رییس کمیسیون مستقل انتخابات که امروز در یک نشست خبری سخن می گفت اظهار داشت: برای جمع بندی نتایج انتخابات از دو هفته به این سوتلاش ها جهت تفتیش و بازشماری آرا برای 34 ولایت ادامه دارد .
نورستانی علاوه کرد که از 18 عقرب تا امروز روند بازشماری در20 ولایت آغازشده است و درولایت بادغیس این روند پایان یافته است  ودر 14 ولایت بنا بر اعتراض شماری از دسته های  انتخاباتی متوقف است .
نورستانی گفت: در 8255 محل رای دهی٬ مشکلات تخنیکی مشخص شده است و کمیسیون فیصله کرده است که  آرای این محلات دوباره تفتیش وبازشماری شود ٬مشکلات باعث شده است  که درتقویم اعلام نتایج تاخیربه میان آید .
وی افزود که اکنون ما درمرحله روند بازشماری آرا قرارداریم وازتمام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری و نهاد های ذیدخل تقاضا می کنم که به کمیسیون موقع بدهند وما را  دراین روند همکاری کنند که  بتوانم بعداز تفتیش وبازشماری آرا٬ درباره اعتبار ویا ابطال آرا تصمیم بگیریم.
این در حالیست که شورای نامزدان انتخابات ریاست جمهوری هشدار داده است که اگرکمیسیون انتخابات روند تفتیش وبازشماری آرا را  متوقف نکند ونتیجه انتخابات را بربنیاد آرای تقلبی  اعلام کند ، کشوربه سوی بحران خواهد رفت .
همچنان سه دسته انتخاباتی ٬روند باز شماری آرا را تحریم کرده اند .جاوید روشان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.