02 سرطان 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

والی هلمند خواهان پیگیری قضیه کابل بانک شد

والی هلمند خواهان پیگیری قضیه کابل بانک شد

لشکرگاه 2 سرطان باختر والی هلمند امروز در یک نشستی از...

دو مرکز صحی در پروان به بهره برداری سپرده شد

چاریکار 2 سرطان باختر دو مرکز صحی روز گذشته در ولایت...

انفجار در 'کویته' پاکستان 9 کشته برجای گذاشت

انفجار در 'کویته' پاکستان 9 کشته برجای گذاشت

- ایرنا –باختر/ 2سرطان نفجار تروریستی صبح روز جمعه و در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اقتصادی

کابل باختر 2سرطان
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور در برنامه افطاریی که به افتخار تاجران، سرمایه‌گذاران و اعضای اتاق‌های تجارت و صنایع افغانستان در ریاست اجراییه برگزاری گردیده بود اشتراک نمود.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجراییه به آزانس باختر، در این مجلس رییس اجراییه از نقش و حضور مثبت سرمایه‌گذاران در افغانستان و ایجاد شغل و حمایت از رشد و توسعه ملی قدردانی کرد و تعهد حکومت را به رغم مشکلات و دشواری‌ها در حمایت همه جانبه سرمایه‌گذاران و تاجران در افغانستان ابراز داشت.
خان‌جان الکوزی معاون اتاق‌های تجارت به نمایندگی از تاجران کشور با ابراز قدردانی از ضیافت ریاست اجراییه از حمایت همه جانبه رییس اجراییه از تاجران، سرمایه‌گذاران در شورای وزیران،‌ کابینه، شورای عالی اقتصادی و کمیته اقتصادی شورای وزیران تشکر کرد و از حضور تاجران در توسعه و رشد ملی در کنار حکومت اطمئنان داد. سید حبیب" سادات"

کابل باختر 1 سرطان
ریاست اجرائیه فروش فلزات داغمه دیروز در مرکز رسانه های حکومت دستاوردهای شان را از طریق کنفرانس مطبوعاتی با رسانه ها شریک نمود.
به گزارش آژانس باختر، محمد ابراهیم شمس، رئیس عمومی تصدی ها و شرکت های دولتی و هیئت فروش فلزات داغمه گفت، ریاست مذکور طی پنچ ماه گذشته ضمن تثبیت چهارده فابریکه داخلی ذوب آهن، تثبیت فلزات داغمه، جلوگیری از قاچاق فلزات متذکره، تعیین قیمت مناسب برای این فلزات، در بخش ترتیب و تدوین طرزالعمل فروش فلزات داغمه دستاوردهای خوبی داشته است.
سخی پیمان، رئیس اتحادیه صنعت کاران گفت: اگر حکومت از فابریکه های که توان ذوب آهن را دارند حمایت بیشتر نماید سطح واردات کاهش می یابد.
پرویز خواجه زاده، رئیس اتحادیه فابریکه های ذوب آهن گفت که به سطح کشور در بخش ذوب آهن در حدود ۳۱ میلیون دالر سرمایه گذاری شده است که برای ده هزار نفر زمینه کاری مساعد گردیده است.
گفتنیست که ریاست اجرائیه فروش فلزات داغمه در ماه جدی سال ۱۳۹۵ تحت نظر کمیته فروش فلزات داغمه ایجاد گردید، که کمیته مذکور از وزارتخانه های سکتوری( مالیه، تجارت و صنایع، اقتصاد، معادن و پطرولیم و اتاق های تجارت و صنایع) ایجاد گردیده است.
جاوید روشان

کابل 31جوزا باختر
دافغانستان بانک پانزده میلیون دالر امریکایی را در داوطلبی روزشنبه  سوم سرطان سالروان بطور لیلام بفروش میرساند.
ازعموم صرافان واجد شرایط و بانکهای تجارتی که مبلغ یک میلیون و پنجصد هزار افغانی را قبلاً طور تضمین نزد مدیریت عمومی عملیات بازار و مراکز زون های دافغانستان بانک تحویل نموده اند دعوت بعمل میاید تا دراین داوطلبی شرکت نمایند ، برنده گان لیلام مکلفیت دارند تا حسابات شانرا الی ختم روز تصفیه نمایند.
آنعده صرافانیکه تاکنون مبلغ یک ملیون و پنجصد هزار افغانی تضمین جهت اشتراک در لیلام های دالر را تحویل ننموده اند ، میتوانند یکروز قبل از داوطلبی پول تضمین شانرا تحویل و درلیلام های بعدی اشتراک نمایند.
قابل تذکر دانسته میشودکه تسویه قسمی معاملات مجاز نمیباشد برندگان لیلام پول قیمت ذمت شانرا ظرف یکمرتبه بطور نقده درمدت زمان معین تحویل بانک نمایند.
نوت :مزایده کنندگان نمیتوانند اضافه از سه فیصد از مجموعه مبلغ اعلان شده تقاضا نمایند. علم

کابل، 31جوزا باختر
محمد ابراهیم شمس رییس عمومی تصدی ها وشرکت های دولتی امروز در یک نشست خبری بیان داشت که حکومت به منظور حمایت از فابریکه های ذوب آهن مواد خام را در اختیار آنان قرار می دهد .
به گزارش آژانس باختر، محمد ابراهیم شمس رییس عمومی تصدی ها و شرکت های دولتی گفت که یکی از مشکلات عمده شرکت های ذوب آهن نداشتن مواد خام این صنعت می باشد.
وی گفت که بنا بر فیصله شورای عالی اقتصادی، آهن های داغمه و فرسوده در سراسر کشور جمع آوری می شود و در اختیار شرکت های ذوب آهن قرار داده می شود.
ابراهیم شمس علاوه نمود که این اقدام به منظور جلوگیری از قاچاق آهن به خارج و حمایت شرکت های ذوب آهن صورت گرفته شده است.
سخی پیمان رییس اتحادیه صنعت کاران در این نشست گفت که فابریکات ذوب آهن در افغانستان ظرفیت تولید 500 هزار تن آهن را در سال دارد و این فابریکه ها در صورت داشتن مواد خام می تواند کسر بیلانس تجارت افغانستان را به 20 درصد کاهش دهد.
به گفته وی همین  اکنون چهارده فابریکه ذوب آهن در سراسر کشور فعالیت می کند که با تکنالوژی پیشرفته مجهز می باشند.
مجیب الله مرزایی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL