22 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

چندین جنگ افزار در بلخ به دست آمد

چندین جنگ افزار در بلخ به دست آمد

مزارشریف 21 قوس باختر ریاست امنیت ملی بلخ یک مقدار جنگ...

برنقش رسانه ها در آوردن صلح در بلخ تاکید شد

برنقش رسانه ها در آوردن صلح در بلخ تاکید شد

مزارشریف 21 قوس باختر نشستی زیر نام کنفرانس ملی رسانه...

طرح صلح افغانان محور ملاقات  معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر هند

طرح صلح افغانان محور ملاقات معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر هند

کابل باختر 21 قوس ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اقتصادی

ایبک  باختر 21 قوس
  دفتر  آغا خان درسمنگان برای صنایع دستی زنان در شهر ایبک بازار ایجاد کرد .
این بازار به منظور توانمند سازی زنان سمنگان در پارک خانوادگی شهر ایبک افتتاح شد .
رجب علی نوری سرپرست دفتر آغاخان در سمنگان به آژانس باختر گفت که هدف از ایجاد این بازار بلند بردن اقتصاد خانواده ها و توانمند سازی آنان میباشد که چگونه زنان تولیدات غذایی و صنایع دستی شان را از طریق این بازار عرضه کنند و از این طریق امرار معیشت نمایند .
دراین پارک شانزده دکان و هشت سایه بان کانکریتی ساخته شده است .
منبع افزود: این دفتر علاوه بر ایجاد این بازار حدود دو صد زن را در مرکز و ولسوالی حضرت سلطان به مدت بیست و یک روز در عرصه های کشت زعفران ، پرورش مرغ های گوشتی ، بسته بندی میوه های خشک و زنبور داری آموزش داده است . زنان با اسقبال از این اقدام نیک از مسوولان امور خواستند تا آنانکه در خشونت ها علیه زنان دست دارند مجازات شوند . لیلما 

کابل باختر 21 قوس
دافغانستان بانک الی مبلغ بیست وهفت میلیون دالر را در داوطلبی روز شنبه 24 قوس سالروان به طور لیلام به فروش میرساند.
ازبانکها و صرافان واجد شرایط دعوت بعمل میاید تا دراین داوطلبی شرکت نمایند وبرنده گان لیلام مکلفیت دارند تا حسابات شانرا الی ختم یوم تصفیه نمایند.
آنعده صرافانیکه تاکنون مبلغ یک میلیون و پنجصد هزار افغانی تضمین جهت اشتراک درلیلام های اسعار را تحویل نموده اند میتوانند یکروز قبل از داوطلبی پول تضمین شانرا تحویل و درلیلام های بعدی اشتراک نمایند.
قابل تذکر دانسته میشود که تسویه قسمی معاملات مجاز نمیباشد ، برندگان لیلام پول قیمت ذمت شانرا ظرف یکمرتبه بطور نقده و یا حواله در مدت زمان معینه تحویل بانک نمایند.  ختم/ علم

کابل 21 قوس  باختر
فی انس طلا در بازارهای بین المللی مبلغ 1243 دالرعرضه میگردد.
قاهر خان یکتن از طلا فروشان بازار پشتنی بانک با تائید این خبر، امروز 21قوس   به آژانس باختر گفت: اکنون فی گرام طلای بیست ویک عیار 880 مصری مبلغ 2900افغانی، کویتی بیست و یک عیار880 مبلغ 2750افغانی،  سنگاپوری21 عیار 790 بر21 مبلغ 2800 افغانی، عربی  790 مبلغ 2350 افغانی، بحرینی 790 مبلغ 2300، ایرانی 705 مبلغ 2150افغانی و فی گرام طلای روسی 585 مبلغ 1850افغانی در بازارهای کابل عرضه می گردید. نالان

کابل، 20 قوس ، باختر
اکبر رستمی سخنگوی وزارت زراعت و مالداری امروز از افزایش 21 درصدی تولیدات زعفران در سال جاری خبر داد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، اکبر رستمی گفت که در سال جاری 12955 کیلو گرام زعفران از سراسر کشور به دست آمده است که در مقایسه به سال قبل افزایش 21 درصدی را نشان می دهد.به گفته وی این مقدار زعفران در 31220 جریب زمین کشت شده بود که بیشترین تولید کننده گان زعفران ولایت های هرات، فاریاب، قندهار، بلخ و فراه می باشد.رستمی افزود که این وزارت تلاش می ورزد کشت زعفران در کشور افزایش یابد به همین منظور روش گل خانه ای را در ولایت های بامیان، دایکندی و کابل راه اندازی کرده است که نتایج مطلوب داشته است.
سخنگوی وزارت زراعت و مالداری علاوه کرد که عاید بدست آمده زعفران در سال جاری در بازار های داخلی 17میلیون دالر می باشد ولی 90 درصد حاصلات زعفران به کشور های خارجی صادر می شود که عاید بدست آمده آن نسبت به بازارهای داخلی سه برابر افزایش می یابد.
او همچنان گفت که در سال 1397 شش مرکز پروسس زعفران در کشور ایجاد شده است که در قسمت صادرات این ماده نقش مهم دارد.به گفته وی انتظار می رود در سال آینده تولیدات زعفران افزاش یابد.
اکبر رستمی همچنان از صادرات جلغوزه سیاه کشور به چین خبر داد و گفت که در سال جاری بعد از ایجاد دهلیز هوایی میان افغانستان و چین 600 متریک تن جلغوزه سیاه به چین صادر شده است که تا ختم ماه نوامبر این رقم به 1000 متریک تن افزایش خواهد یافت.مجیب الله مرزایی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL