04 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کشته شدن یک پسر جوان با یک زن در سمنگان

ایبک باختر 4 ثور یک مرد و یک زن به اتهام...

کشته شدن یک پسر جوان با یک زن در سمنگان

ایبک باختر 4 ثور یک مرد و یک زن به اتهام...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اقتصادی

کابل 4ثور باختر
وزیر انرژی و آب یک  پروژه‌ی بزرگ تولید برق از گاز در ولایت جوزجان به ارزش  40 میلیون  دالر وقرار داد  پنج پروژه‌ دیگر را در بخش بازسازی کانال‌ها و تحکیم سواحل،  به امضا رساند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر،  انجینیر علی احمد عثمانی  وزیر انرژی و آب هنگام امضا این قرادادها، با اشاره به اینکه جذب سرمایه گذاری خصوصی در راستای اجرای پروژه‎های تولید انرژی از اولویت‌های مهم این وزارت است گفت: وزارت انرژی و آب از دو سال به این طرف در راستای خودکفایی انرژی برق گام‌های مثبتی را برداشته و تلاش‌ها همچنان جهت جذب سرمایه‌گذاری بخش  خصوصی در تولید انرژی ادامه دارد.
عثمانی همچنان، تولید برق از منابع داخلی، ایجاد اساسات برای تامین انرژی و کاهش وابستگی به واردات برق از کشور های همسایه، ایجاد اساسات برای انکشاف بخش  برق داخلی، ایجاد شغل برای متخصصین و جوانان، افزایش روز افزون عواید سالانه حکومت، فراهم سازی زمینه فروش گاز داخلی، رشد تشبثات و تولیدات داخلی، بدیل پایدار برای انرژی وارداتی، رشد سرمایه گذاری بخش خصوصی در بخش انرژی از مزایای عمده این پروژه خواند.   
همچنان  خانم فهیمه سادات نماینده مردم جوزجان در شورای ملی  با ابراز قدردانی از تلاش ها و دست‌آورده های  وزارت انرژی و آب،  گفت که ولایت جوزجان با داشتن منابع مهم طبیعی می تواند به یکی از ولایت های مهم تولید انرژی مبدل شود.
خانم سادات تولید انرژی برق از گاز شبرغان را از جمله پروژه هایی خواند که علاوه بر خودکفایی در تولید انرژی برق می تواند زمینه اشتغال را برای صدها تن از متخصصین و جوانان فراهم سازد.
این پروژه در حدود 38.85  میلیون دالر امریکایی هزینه بر می دارد  که شرکت بیات پاور آن را اجام می دهد.
در ختم این پروژه  حدود ۳۰ هزار خانواده و ۱۰۰ فابریکه تولیدی متوسط و کوچک از انرژی برق بهره مند خواهند شد. نازیلا

کابل/باختر/4 ثور
قرارداد پنج پروژه توسعه منابع آبی امروز توسط انجینیر علی احمد عثمانی وزیر انرژی و آب با شرکت های تطبیق کننده به امضاء رسید.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، وزیر انرژی و آب در مراسم امضاء این قرار دادها گفت که این پروژه ها با هزینه بیش از 195میلیون افغانی در ولایت های فراه، بغلان، سرپل و ننگرهار اجراء می شود.
این پروژه ها شامل بازسازی کانال جوی نصرت، در مرکز ولایت فراه ، بازسازی پروژه تحکیم دیوار استنادی سواحل رودخانه آسیاباد مرکز ولایت سرپل ، بازسازی پروژه تحکیم دیوار استنادی سواحل رودخانه دارا آباد سفلی در مرکز ولایت فراه ، بازسازی پروژه تحکیم دیوار استنادی سواحل رودخانه کهنه قلعه در ولسوالی بغلان جدید ولایت بغلان ، بازسازی پروژه تحکیم دیوار استنادی سواحل هدیره خول ولسوالی رودات ولایت ننگرهار می باشد.
در ختم کار این پروژه ها هزاران هکتار زمین زراعتی تحت پوشش آبیاری قرار خواهد گرفت.نازیلا عزیزی

کابل باختر4 ثور 
به اساس معلومات اتحادیه صرافان سرای شهزاده کابل به آژانس باختر ارزش شماری از ارزهای خارجی در برابرپول افغانی صبح امروز از این قرار است .
یک دالر 70افغانی و25  پول
یک یورو85  افغانی و60 پول
یک پوندانگلیسی 97 افغانی و50 پول
یک ریال سعودی 18افغانی 65 پول
یک هم امارات 19 افغانی و10پول
هزارروپیه پاکستان 587 افغانی
هزار روپیه هندی 1065افغانی
هزار تومان ایرانی12افغانی و90پول
یک روبل روسی 1 افغانی و20 #نیلوفر دانش

کابل 3 ثور    باختر
بانک مرکزی مبلغ بیست و پنج میلیون دالر امریکایی را ازطریق داوطلبی به فروش می رساند.
به گزارش آژانس باختر، در یاداشت بانک مرکزی دراین باره آمده است
دافغانستان بانک بیست و پنج میلیون دالر امریکایی را در داوطلبی روز سه شنبه 4 ثور  سالروان به طور لیلام بفروش میرساند.
ازعموم صرافان واجد شرایط و بانکهای تجارتی که مبلغ یک میلیون و پنجصد هزار افغانی را قبلاً طور تضمین نزد مدیریت عمومی عملیات بازار و مراکز زون های دافغانستان بانک تحویل نموده اند دعوت بعمل میاید تا دراین داوطلبی شرکت نمایند ، برنده گان لیلام مکلفیت دارند تا حسابات شانرا الی ختم روز تصفیه نمایند.
آنعده صرافانیکه تاکنون مبلغ یک ملیون و پنجصد هزار افغانی تضمین جهت اشتراک در لیلام های دالر را تحویل ننموده اند ، میتوانند یکروز قبل از داوطلبی پول تضمین شانرا تحویل و درلیلام های بعدی اشتراک نمایند.
قابل تذکر دانسته میشودکه تسویه قسمی معاملات مجاز نمیباشد برندگان لیلام پول قیمت ذمت شانرا ظرف یکمرتبه بطور نقده درمدت زمان معین تحویل بانک نمایند.
نوت :مزایده کنندگان نمی توانند اضافه از سه فیصد از مجموعه مبلغ اعلان شده تقاضا نمایند. ذبیح

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL