20 قوس 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ديدار وزير امور خارجه  كشور با سفير جمهورى اسلامى ايران

ديدار وزير امور خارجه كشور با سفير جمهورى اسلامى ايران

کابل 19 قوس باختر صلاح الدين ربانى وزير امور خارجه...

رئیس جمهورغنی، کار بخش اول و دوم سرک قیصار- لامان را رسماً افتتاح کرد

رئیس جمهورغنی، کار بخش اول و دوم سرک قیصار- لامان را رسماً افتتاح کرد

کابل 19 قوس باختر محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان،...

رهبری حکومت در قبال مشارکت سیاسی زنان، اراده جدی دارد

رهبری حکومت در قبال مشارکت سیاسی زنان، اراده جدی دارد

کابل 19 قوس باختر حکومت وحدت ملی بر اساس تعهدات...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اقتصادی

کابل  19 قوس باختر
محمداشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان، امروز در سفرش به ولایت بادغیس کار بخش اول و دوم سرک حلقوی قیصار – لامان را رسماً افتتاح نمود.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در مراسم افتتاح که یما یاری وزیر فواید عامه، معینان این وزارت، شماری از مشاورین مقام عالی ریاست جمهوری، نمایندگان مردم بادغیس در شورای ملی‌ و شورای ولایتی و مسوولین محلی آن ولایت حضور داشتند، رئیس جمهور کشور با قطع نوار، کار پروژۀ مذکور را افتتاح کرد.
نمایندگان مردم ولایت بادغیس در شورای ملی و باشنده گان آن ولایت، افتتاح کار سرک حلقوی افغانستان را از آرزوهای دیرنۀ مردم دانستند و از عطف توجه رئیس جمهور نسبت به پروژه های بزرگ زیربنایی، به ویژۀ افتتاح پروژۀ یادشده، تشکر و قدردانی نمودند.
رئیس جمهور کشور نیز در این مراسم، ضمن برجسته دانستن نقش مردم در روند انکشاف تأکید کرد که ولایات محروم در اولویت برنامه های حکومت قرار دارند و ما به تلاش های همه جانبۀ خویش جهت ایجاد تسهیلات رفاهی برای شهروندان و تطبیق پروژه های انکشافی، ادامه می دهیم.
گفتنی است که بخش اول و دوم سرک قیصار- لامان به طول ۸۲ کیلومتر از مجموع ۲۳۳ کیلومتر سرک حلقوی افغانستان می‌باشد که بخش اول آن ۳۴ کیلومتر و بخش دوم آن ۴۸ کیلومتر طول دارد و در مدت ۹۱۳ روز تکمیل خواهد شد.
پروژۀ متذکره در ولایت بادغیس موقعیت دارد که ضمن کمک به کوتاه ترشدن مسیرهای ترانزیت داخل کشور و ایجاد اشتغال، زمینۀ اتصال منطقوی را فراهم خواهد کرد و با تطبیق
کامل پروژۀ سرک حلقوی افغانستان؛ آسیایی جنوبی به آسیایی مرکزی از این مسیر وصل می شود.
رئیس جمهور محمداشرف غنی همچنان مارکیت تجارتی زنان را که جدیداً در شهر قلعۀ نو ولایت بادغیس ایجاد گردیده، رسماً افتتاح کرد و بر تقویت روند تجارت و سرمایه گذاری‌ها و سهمگیری بیشتر زنان تأکید ورزید .ذبیح

کابل 19  قوس   باختر
بانک مرکزی مبلغ بیست ودو میلیون دالر امریکایی را ازطریق داوطلبی به فروش می رساند.
به گزارش آژانس باختر، در یاداشت بانک مرکزی دراین باره آمده است
دافغانستان بانک بیست و دو  میلیون دالر امریکایی را در داوطلبی روز دوشنبه      20 قوس  سالروان به طور لیلام بفروش میرساند.
ازعموم صرافان واجد شرایط و بانکهای تجارتی که مبلغ یک میلیون و پنجصد هزار افغانی را قبلاً طور تضمین نزد مدیریت عمومی عملیات بازار و مراکز زون های دافغانستان بانک تحویل نموده اند دعوت بعمل میاید تا دراین داوطلبی شرکت نمایند ، برنده گان لیلام مکلفیت دارند تا حسابات شانرا الی ختم روز تصفیه نمایند.
آنعده صرافانیکه تاکنون مبلغ یک ملیون و پنجصد هزار افغانی تضمین جهت اشتراک در لیلام های دالر را تحویل ننموده اند ، میتوانند یکروز قبل از داوطلبی پول تضمین شانرا تحویل و درلیلام های بعدی اشتراک نمایند.
قابل تذکر دانسته میشودکه تسویه قسمی معاملات مجاز نمیباشد برندگان لیلام پول قیمت ذمت شانرا ظرف یکمرتبه بطور نقده درمدت زمان معین تحویل بانک نمایند.
نوت :مزایده کنندگان نمی توانند اضافه از سه فیصد از مجموعه مبلغ اعلان شده تقاضا نمایند.  ذبیح

کابل /باختر/ 19 /قوس
به اساس معلومات اتحادیه صرافان سرای شهزاده کابل به آژانس باختر، ارزش شماری از ارزهای خارجی در برابرپول افغانی صبح امروز از این قرار بود:
یک دالر امریکایی 69 افغانی و10 پول
یک یورو81  افغانی و 30پول 
یک پوندانگلیسی 91 افغانی و80 پول
یک ریال سعودی 18افغانی 30 پول
یک درهم امارات 18 افغانی و75  پول
هزارروپیه پاکستان 636 افغانی
هزار روپیه هندی 1060افغانی
هزار تومان ایرانی16افغانی و50 پول
یک روبل روسی 1 افغانی و35 #نیلوفر دانش

 تخار 19قوس باختر
ریاست زراعت و آبیاری  تخار برای زنان آن ولایت یکصدوبیست وهشت گلخانه یا تونل پلاستیکی توزیع کرد.
این گلخانه ها به ارزش پنج میلیون افغانی  از طریق برنامه ملی باغداری و مالداری در ولسوالی های فرخار, بنگی, بهارک, دشت قلعه و تالقان  برای زنان توزیع شد و هر کدام آن مساحت ۴۰ متر مربع را احتوا میکند.
به گفته محمد غلام ملاخیل رئیس برنامه NHLP در زون شمالشرق در برنامه باغچه خانگی (تونل پلاستیکی) به تعداد ۵۶۰ زن  به گونه مستقیم و ۱۷۰۰ زن دیگربه گونه غیر مستقیم از برنامه باغچه خانگی مستفید میگردند.
زنان از توزیع تونل های پلاستیکی خرسند و از برنامه های آموزشی زراعتی بهره مند شدند.برمک بامی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL