27 دلو 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

هفت طالب مسلح در فاریاب به صلح پیوستند

میمنه 26 دلو باختر هفت طالب مسلح امروز با جنگ افزار...

محمد اشرف غنی رییس جمهور، وزیر دفاع ترکیه را به حضور پذیرفت

کابل باختر26 دلو محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در...

استاد دانش: حکومت های امارتی، عبوری و موقت بازگشت به نقطه صفر است

کابل باختر 26 دلو استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اقتصادی

واشنگتن – صدای امریکا – 26 دلو و- باختر
شرکت  طیاره سازی ایرباس اعلام کرد که تولید طیاره های A380 را متوقف می‌کند.
آژانس باختر به نقل از صدای امریکا خبر داد که این طیاره ها از ۱۴ سال پیش تولید می‌شود، اما ایرباس اکنون به دلیل کمبود مشتری و فروش کمتر از حد انتظار تصمیم گرفته است که تولید این طیاره ها را متوقف کند.
به گزارش آژانس باختر به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، ایرباس آخرین طیاره ها از این دست را سال ۲۰۲۱ تحویل خواهد داد. تا آن زمان ایرباس قرار است ۱۷ فروند طیاره A380 دیگر تولید کند.
تصمیم ایرباس به توقف تولید این طیاره باعث می‌شود نزدیک به ۳ هزار نفر در معرض از دست دادن شغل خود قرار بگیرند. فریده

شهرهرات 25 دلو باختر
سمینار آموزشی تحت عنوان ارتباطات و هماهنگی در ریاست عمومی حوزه دریایی هریرود-مرغاب برگزار شد.
انجینر نجیب الله جوینی رییس عمومی حوزه دریایی هریرود-مرغاب گفت:«برگزاری همچو سمینار ها باعث انسجام و هماهنگی بیشتر بین ادارات می شود و ادارات با داشتن هماهنگی و راهکارهای مشخص و منظم به اهداف خود زودتر می رسند.
یکتن از اشتراک کننده های این ورکشاپ برگزاری این سمینار را برای کارمندان دولت باارزش خواند و گفت: اهمیت ارتباطات و هماهنگی در ادارات دولتی تاحدی‌ست که می‌توان گفت مهم‌ترین وظیفه‌  کارمند یک اداره، توسعه ارتباطات است، بناء این چنین سمینارها باید برای کارمندان دولت بیشتر دایر شود و مدت زمان آن طولانی باشد.
قابل ذکر است که این سمینار آموزشی به مدت سه روز از طرف دفتر اسمارت واتر برای مسوولان ارتباطات و هماهنگی ریاست های حوزه دریایی هریرود-مرغاب، زراعت، خارجه، اراضی، داکار و دفتر جی آی زید برگزار شد و در پایان این سمینار برای اشتراک کننده ها از سوی دفتر اسمارت واتر تصدیق نامه توزیع شد.ختم/سیدحبیب

شهرهرات 25 دلو باختر
تولیدات تخم مرغ در هرات، رو به افزایش است.
تخم مرغ، محصول غذایی یی است که در بازارهای بزرگ جهان بر علاوه استفاده غذایی از آن، در صنعت و سایر بخش‌ها، استفاده اعظمی دارد.
اما در هرات  میزان تولید تخم مرغ به صورت روزافزون ادامه دارد، به گفته مسوولان ریاست زراعت، آبیاری و مالداری ولایت هرات؛ ماهانه نزدیک به سه صد هزار عدد تخم مرغ توسط مرغداری‌های فعال این ولایت تولید می‌شود.
محمد جواد توسلی مدیر انکشاف مرغداری اداره زراعت هرات می‌گوید: تولید روز افزون تخم‌مرغ در هرات، برعلاوه رفع نیاز بازارهای هرات، ضرورت بازارهای ولایات همجوار و دوردست کشور را نیز مرفوع می‌ کند.
وی در یک گفتگوی اختصاصی به خبرنگار آژانس باختر اظهار داشت: که این رفع نیازها تنها به صورت مواد خام در قالب مواد غذایی صورت می‌گیرد، حال آنکه، امروزه شکل های جدیدی از فرآورده های تخم مرغ جهت مصارف خانگی، عرضه کنندگان مواد غذایی، بنگاههای تولیدکننده مواد غذایی و همچنین در گوشه‌ای از چرخه صنعت نیز در موارد شویندگی به بازار عرضه می‌شود.
به گفته او تا چندی قبل، تخم مرغ عمدتاً به شکل سنتی به پیمانه‌های کوچک و خانگی در خانه‌ها تولید و در بازار به فروش می‌رسید، اما در سالهای اخیر، تولید آن در سطح وسیع توسط مرغداری‌ها و مصرف آن نیز به شکل فرآورده‌های تخم مرغ افزایش پیدا کرده است.
مدیر انکشاف مرغداری این ریاست همچنین ابراز نمود که فرآورده های تخم مرغ به صورت گسترده در تعداد زیادی از مواد غذایی استفاده می‌شود و بدیهی است با افزایش تقاضای مصرف برای فرآورده‌های غذایی آسان، رشد صنعت فرآورده‌های تخم مرغ ادامه خواهد داشت.
توسلی تاکید دارد که سرمایه‌گذاران باید روی بسته بندی و استفاده‌های جدید این محصول تمرکز کنند.
به گفته او در بازارهای صنعتی کشورهای خارج، از تخم مرغ بیش از ٦۰ نوع محصولات مختلف تولید می شود، که در هرات نیز با سرمایه‌گذاری روی آن زمینه کار برای بسیاری‌ها فراهم خواهد شد.
در کنار این، آگاهان اقتصادی نیز سرمایه‌گذاری‌ها روی صنایع کوچک و بزرگ را یگانه راه کاهش معضل بی‌کاری در کشور می‌دانند.
نیکونام مالستانی استاد دانشگاه، سرمایه‌گذاری‌‌ها روی صنایع کوچک و بزرگ را روزنه‌ یی می‌داند برای کاهش بیکاری، کاهش واردات محصولات خارجی، رشد اقتصاد کشور ومردم و رفع صدها مشکلات جانبی دیگر که اکنون گریبان‌گیر مردم مان است.ختم/ابوی

چابهار- ایرنا-25 دلو – باختر
مد یر عمومی  بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان ایران گفت که 31 کشور  به جشن روز  چا بهار به عنوان کنفرانس بین المللی دعوت شده اند .
قرار است این کنفرانس  به تاریخ  هفتم ماه حوت سا ل سالجاری دایر گرد د ..
بهروز آقایی امروز اظهار داشت که کشورهای دعوت شده  شامل افغانستان، هندوستان  روسیه، آذربایجان، ازبکستان، تاجکستان، قرقزستان، قزاقستان، گرجستان، ترکمنستان، پاکستان، عمان، قطر، عراق، چین،جا پان، کوریا ی  جنوبی، مالیزیا، اندونیزیا، استرالیا، آلمان، ها لند، ایتالیا، بلجیم، فنلند، پرتگال، ترکیه، آفریقای جنوبی، الجزایر، تونس و کنیا هستند.
وی از جمله اهداف برگزاری این کنفرانس را افزایش ترافیک کالا، ایجاد ترافیک مسافربری بحری ، جذب سرمایه گذاری بخش خصوصی داخلی و خارجی در زمینه های بحری و بندری و زیربنا  ها ،  ایجاد همکاری های بحری  مشترک بین کشورهای منطقه بحیره  عمان و اقیانوس هند و نیز پذیرش و جذب اعضای جدید به توافقنامه چابهار عنوان کرد.
مدیرعمومی  بنادر ودریانوردی سیستان وبلوچستان افزود که  روز چابهار بر اساس اهداف و انتظارات تبیین شده و معرفی ظرفیت های زیربنا یی ، تجهیزاتی و توانمندی های عملیاتی بندر چابهار برای افزایش موفقیت های این بندر اقیانوسی در نظر گرفته شده است.
وی تصریح کرد: ارائه سخنرانی، معرفی توانمندی های عملیاتی و ظرفیت های توسعه ای بندر چابهار به صورت پاورپاینت، فلم و عکس، برگزاری جلسه پرسش و پاسخ میان مدعوین و مدیران مربوطه و برگزاری جلسات رو در رو میان تجار، صاحبان کالا، شرکت های کشتیرانی ، انجمن های صنفی و در نهایت تور بازدید از زیربنا های  عمرانی و تجهیزاتی از جمله برنامه های درنظر گرفته شده برای کنفرانس  بین المللی روز توسعه چابهار است.#آشنا

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL