16 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پنج مردبه ظن سرقت درپروان بازداشت شدند

پنج مردبه ظن سرقت درپروان بازداشت شدند

چاریکار/۱۴قوس/باختر پنج مردبه ظن سرقت چهارعراده موتر درپروان دیشب بازداشت شدند. جنرال...

از روز جهانی معلولان در بغلان گرامی داشت شد

از روز جهانی معلولان در بغلان گرامی داشت شد

پلخمری/ 14 قوس/ باختر از روز جهانی افراد دارای معلولیت در...

مرد پاکستانی کودک 9 ماهه خود را از بام خانه اش به پایین انداخت

مرد پاکستانی کودک 9 ماهه خود را از بام خانه اش به پایین انداخت

لاهور/ جیو نیوز/ 14 قوس/ باختر یک مرد پاکستانی پسر 9...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


اقتصادی

کابل / ۱۴ قوس/ باختر
بانک مرکزی مبلغ ۴۰ میلیون دالر را روز شنبه ۱۶ قوس سالروان به طور لیلام به فروش می رساند.
درنامه که از آن بانک به آژانس باختر مواصلت ورزیده آمده است: دافغانستان بانک اعلام می دارد به منظور اشتراک در این داوطلبی از عموم صرافان واجد شرایط و بانکهای تجارتی که قبلاً مبلغ یک میلیون و پنجصد هزار افغانی را طور تضمین نزد آمریت عملیات بازار و مراکز زون های د افغانستان بانک تحویل کرده اند تقاضا می شود تا در این داوطلبی اشتراک کنند.
برند گان لیلام مکلفیت دارند تا حسابات شانرا الی ختم یک روزتصفیه کنند.
همچنان در این داوطلبی آنعده از صرافانی که تا اکنون مبلغ فوق الذکر را به منظور تضمین و اشتراک در پروسه لیلام اسعار به د افغانستان بانک تسلیم نکرده اند، می توانند یک روز قبل از داوطلبی پول تضمین شانرا تحویل و در لیلام های بعدی اشتراک ورزند ودر داوطلبی های لیلام اسعار تسویه قسمی معاملات مجاز نبوده برندگان لیلام پول قیمت ذمت شانرا در یک مرتبه به طور نقد و یا حواله در مدت زمان معین تحویل بانک کنند.ذبیح علم

 

شبرغان/ 14 قوس/ باختر 
اداره زراعت جوزجان امروز برای پنجاه باغدار وسایل باغداری توزیع کرد.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر ٬ این وسایل که شامل زینه ، کراچی ، وسیله دوا پاشی ، قیچی و سایر وسایل مورد ضرورت دهقانان است ، در ولسوالی های فیض آباد ، خواجه دو کوه ، خانقاه و شهر شبرغان برای دهقانان باغدار توزیع شد .
رییس زراعت جوزجان می گوید: این وسایل از طریق پروژه کاهش خطرات ناشی از اقلیم به منظور حمایت از باغداران و توسعه باغداری آماده شده است .
گفته می شود قبلآ نیز برای شماری از دهقانان و مالداران آن ولایت وسایل شیر دوشی و زراعتی توزیع شده بود . لیلما

فراه /14 قوس /باختر
رییس زراعت فراه می گوید که حاصلات  عناب در آن ولایت   افزایش یافته است.
عبدالمنان متین رییس زراعت و مالداری فراه به خبر نگار آژانس باختر گفت   که  میوه سرخرنگ عناب به طلای سرخ فراه شهرت دارد وباغ های این میوه  در تمام ولسوالی‌ها و قریه های  آن ولایت وجود دارد.
وی گفت که حاصلات عناب امسال نسبت به سال های گذشته  در فراه افزایش یافته است وعلت آن ایجاد باغ های عناب ونیز موجودیت آب فراون است.
وی اظهار داشت که آن  اداره در  تلاش است که باغداران رادر فراه تشویق به ایجاد  قوریه ها وکشت نهال  عناب کند .
وی گفت: اکنون حدود یکصد  باغ عناب در ولسوالی‌های پشت‌کوه، قلعه‌کاه و مرکز فراه ایجاد شده است  و برای ۲۰۰ باغدارعناب در فراه آموزش‌های فنی و تخنیکی نیز داده شد ه است . برمک بامی

کابل /۱۴ قوس/ باختر
فی انس طلا در بازارهای بین المللی مبلغ  ۱۴۷۴ دالر عرضه می شود.
قاهر خان یکتن از طلا فروشان بازار پشتنی بانک با تایید این خبر، امروز۱۴قوس به آژانس باختر گفت: اکنون فی گرام طلای الجزایری ۳۷۰۰  فی گرام مصری بیست ویک عیار ۸۸۰ مبلغ ۳۵۵۰افغانی، کویتی بیست و یک عیار۸۸۰مبلغ ۲۹۰۰افغانی،  سنگاپوری۲۱ عیار ۷۹۰ بر۲۱ مبلغ ۲۹۰۰ افغانی، عربی  ۷۹۰ مبلغ ۲۸۵۰ افغانی، بحرینی ۷۹۰ مبلغ ۲۸۵۰، ایرانی ۷۰۵ مبلغ ۲۶۰۰افغانی و فی گرام طلای روسی ۵۸۵ مبلغ ۲۱۰۰افغانی در بازارهای کابل عرضه می شود. نالان

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL