کار پروژه 1000 میگاوات برق ازبکستان در معیاد تعیین شده تکمیل می گردد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر5 سنبله
هیئت  شرکت برشنا با هیئت کشور ازبکستان پیرامون تسریع روند کار پروژه انتقال 1000 میگاوات برق  از بکستان به افغانستان امروز بحث کردند .
به گزارش آژانس باختر ،شرکت برشنا با نشر خبر نامه ای در این باره نوشته است: دیمتری کالبوسکی رئیس انستیتیوت مطالعات ساینسی ازبکستان و عبدالخالق رئیس شرکت اوز الکتروست  آن کشور در دیدار با انجینر عبدالوکیل ناصری رئیس عملیاتی و حمیدالله زاهد سرپرست ریاست مالی و اداری د افغانستان برشنا شرکت تعهد نمود، که در بخش تسریع کار پروژه انتقال 1000 میگاوات برق این کشور به افغانستان تلاش های جدی آغاز گردیده و تا معیاد تعیین شده کار این پروژه بزرگ تکمیل خواهد شد.
رییس عملیاتی د افغانستان برشنا شرکت به جانب هیئت ازبکستان گفت : "کار دیزاین و سروی پروژه انتقال 1000 میگاوات برق وارداتی ازبکستان به افغانستان به خوبی به پیش می رود".
وی به ادامه گفت: تا هشت ماه آینده کار وصل لین برق وارداتی اوزبکستان از سرخان  تا کابل تکمیل خواهد شد.از جانب اوزبکستان نیز می خواهیم که مطابق قرار داد، در زمان تعیین شده، کار این پروژه بزرگ را در خاکش به اتمام برساند.
درهمین حال طرفین در مورد افزایش برق وارداتی اوزبکستان به افغانستان از 300 میگاوات به 500 میگاوات نیز بحث و گفتگو کردند.
انجینر عبدالوکیل ناصری رئیس عملیاتی د افغانستان برشنا شرکت تاکید کرد که برای تحقق این امر، افزون بر تعویض کیبل که از بالای دریای آمو به افغانستان وصل است، باید ظرفیت سویچ ها در داخل خاک ازبکستان نیز بلند برده شود.
در این دیدار ناصری همچنان بیان داشت که در آینده هیئت از دافغانستان برشنا شرکت به ازبکستان سفر خواهد کرد، تا در مورد خرید تجهیزات برقی به شمول ترانسفارمر ها، میتر های هوشمند، میتر های پیش پرداخت، میتر های دیجیتالی و دیگر تجهیزات مورد نیاز با شرکت های اوزبکستانی وارد گفتگو شوند.
قابل تذکر است که از بکستان هم اکنون 300 میگاوات برق را به افغانستان صادر می کند.  نالان

back to top