31 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

به منظور اعمار مسجد جامع دارالامان دو موتر خاک از تخار به کابل فرستاده شد

به منظور اعمار مسجد جامع دارالامان دو موتر خاک از تخار به کابل فرستاده شد

تالقان31 سرطان باختر به منظور اعمار مسجد جامع در کمپلکس اداری...

ساختمان جدید سوق و ادارۀ میدان هوایی بامیان ساخته می شود

ساختمان جدید سوق و ادارۀ میدان هوایی بامیان ساخته می شود

بامیان ۳۱ سرطان باختر کار ساختمان مرکز سوق و ادارۀ جدید...

دیدار تودیعی رییس مشرانو جرگه با سفیر جمهوری چین

دیدار تودیعی رییس مشرانو جرگه با سفیر جمهوری چین

کابل باختر ۳۱ اسد فضل هادی مسلم یار رییس مشرانوجرگه امروزدرمقر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتانگور هرات با شهرت جهانی در اوج شگوفایی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات 22 سنبله باختر
انگور هرات کام شهروندان را شیرین وأمید باغداران را دوچندان کرده است.
ولایت هرات علاوه براینکه مرکز تجمع، معاملات و نشرتمدن وفرهنگ در جهان به حساب می‌رود، بوستان و پیدایشگاه انگورهای خوب و میوه‌های پسندیده نیز میباشد .
به گفته مسولان در ریاست زراعت ولایت هرات  در حال حاضر اضافه‌ تر از 50 نوع انگور در باغات ولایت هرات در حال پرورش بوده که کیفیت و طعم شیرین آن شهرت جهانی را به خود کسب نموده است .
شکرالله امینی مدیر عمومی باغداری  ریاست زراعت میگوید:"ساحه تاکستان این ولایت اضافه تر از ۷۸۰۰ هکتار بوده که سالانه بیش از1100 هزار تن انگور از باغات این ولایت حاصل و جمع آوری میگرد"..
وی ضمن ابراز خرسندی از افزایش انگور درهرات گفت: "در کلکسیون حفظ منابع جنیتیکی باغداری در مرکز انکشاف باغداری فارم اردو خان 139 نوع انگور میراث زراعتی وجود دارد که همه‌ساله تحقیقات لازم بالای‌شان صورت می‌گیرد وعمده ترین مناطق پرورش دهنده این محصول ولسوالی های گذره، اوبه، پشتون زرغون و انجیل بوده که بیشترین ساحات تاکستان را به خود اختصاص داده و مشهورترین انواع انگور هرات انگور لعل، فخری، کشمشی، میر احمدی، عسکری، پوشنگی، هیته، حسینی، روچه، لوغی، صاحبی، آبی، مسکه، شیندو خانی میباشد که دارای طعم و مزه خاص می‌باشند.
در حال حاضر پروسس انگور یا تولید کشمش به دوشکل آب جوشی و کشمش سبز میباشد که خوشبختانه در طی سالهای اخیر اداره زراعت هرات موفق به اعمار 358 باب کشمش خانه مدرن و معیاری جهت پروسس انگور به کشمش سبز در سطح 10 ولسوالی این ولایت شده که این کشمش خانه های جدید گنجایش ۱۰ تن انگور را در یک مرحله دارا میباشد و با در نظر داشت مدیریت زمان، کاهش ضایعات و استفاده از کشمش خانه های ساخته شده باغداران توانایی تولید کشمش باکیفیت بدست آورده و  کچه  امر باعث ارزش افزایی کشمش در این ولایت گردیده است.ختم/ابوی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.