19 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پیام تسلیت و همدردی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان

پیام تسلیت و همدردی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان

کابل باختر19 قوس با تأسف و تأثر فراوان اطلاع حاصل نمودم...

داکتر کمال سادات: جوانان برتعهدات که دربرابرجامعه دارند باید متعهد باشند

داکتر کمال سادات: جوانان برتعهدات که دربرابرجامعه دارند باید متعهد باشند

کابل باختر19 قوس داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات...

حسینه صافی : حقوق زن حقوق بشراست

حسینه صافی : حقوق زن حقوق بشراست

کابل باختر19 قوس با سخنرانی حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتوافقنامه ایجاد دهلیز هوایی با اروپا، چین، روسیه امضاء شده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 26 سنبله باختر
مشاوریت ارشد ریاست جمهوری در امور مالی و بانکداری، توافقنامه های ایجاد دهلیز هوایی با اروپا، چین، روسیه، تمام شهر های هند ودبی را با شرکت های هوایی واتاق تجارت وصنایع کشور امضاء کرده است.
هدف از ایجاد دهلیز های هوایی جدید، بلند بردن حجم صادرات افغانستان به این کشورها می باشد.
به گزارش خبرنگارآژانس باختر، سمیر رسا، مسول روابط عامه این مشاوریت که امروز  در یک کنفرانس خبری در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت  دراین مورد سخن می گفت، افزود: "قرار است نخستین پروازهای حامل اموال تاجران کشور ازطریق دهلیز های هوایی جدید به اروپا، چین، روسیه، تمام شهرهای هند ودبی، به زودی آغاز شود."
پیش از این دهلیز های هوایی با شهر های دهلی وممبی هندوستان، قزاقستان، ترکیه وعربستان سعودی ایجاد شده است واز آغاز تا اکنون، ۱۶۹ پرواز از طریق این دهلیز ها صورت گرفته است. در این پرواز ها ۲۹۶۱ تن اموال تجارتی که شامل میوه تازه، میوه خشک، گیاه طبی هنگ، قالین وپوست می شود، انتقال یافته است.
رسا با اشاره به تصویب پالیسی پارک های صنعتی از سوی شورای عالی اقتصادی گفت که هم اکنون در ۱۳ پارک صنعتی در ۱۱ ولایت، زمینه توزیع زمین برای سرمایه گذاران فراهم است. اوگفت توزیع زمین در پارک صنعتی باریک آب به ۱۶ شرکتی که واجد شرایط دانسته شده اند، درروزهای نزدیک آغاز می شود.
مسوول روابط عامه مشاوریت ارشد ریاست جمهوری در امور مالی وبانکداری، برگزاری نمایشگاه تجارتی افغانستان وهندوستان را که برای چهار روز در شهر ممبی برگزار شد، فرصتی خوب برای سرمایه گذاران دانست وگفت که در آن ۱۶۰غرفه از ۳۰۰  تاجر افغان، ۱۲۰۰ شرکت هندی وبیش از ۱۰۰ اشتراک کننده از کشور های مختلف جهان حضور یافته بودند.
تاجران افغان در این نمایشگاه صد ها قرار داد را در بخش های قالین، میوه خشک، معادن، صحت، انرژی، تکنالوژی وخدمات، به امضا رسانده اند.نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.