24 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

فتوای خودساخته روحانی افراطی پاکستان

اسلام آباد - ایرنا -24 عقرب – باختر یک روحانی افراط...

درنتیجه عملیات های نظامی 44 تن ازهراس افگنان کشته و 6 تن دیگرآنان زخمی شدند

درنتیجه عملیات های نظامی 44 تن ازهراس افگنان کشته و 6 تن دیگرآنان زخمی شدند

کابل باختر24 عقرب درنتیجه عملیات های مشترک نظامی نیروهای امنیتی درمناطق...

تاکید برمبارزه با فساد اداری در هرات

تاکید برمبارزه با فساد اداری در هرات

شهرهرات 24 عقرب باختر رهبری ولایت هرات با تمام توان ازفعالیت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتوزارت مخابرات ، برای تطبیق پروژه شبکه فایبر نوری دهلیز واخان، پروپوزل همکاری ۵۰ میلیون دالری را به چین سپرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 17 عقرب
وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی ، برای تطبیق پروژه شبکه فایبر نوری دهلیز واخان،  پروپوزل همکاری ۵۰ میلیون دالری را به چین سپرد که از طرف چین نیز در این بخش تعهد همکاری نمودند.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی به آژانس باختر،  شهزاد آریوبی وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان در حاشیه سفر رسمی خویش بمنظور شرکت در پنجمین کنفرانس بین المللی انترنت در چین، با Chen Zhao Xiong وزیر صنعت و تکنالوژی مخابراتی چین ملاقات نمود.
آريوبي در این ملاقات با همتای خود در مورد گسترش همکاری های دو جانبه، پروژه راه دیجتلی ابریشم، توسعه اقتصادی افغانستان از طریق برنامه های دیجتلی و بطور خاص وصل فایبر نوری از طریق دهلیز واخان - افغانستان با چین صحبت همه جانبه نمودند.
آريوبی افزود که دولت افغانستان سروی پروژه دهلیز واخان را تکمیل نموده و طبق گزارش موانعی در بخش عملی نمودن این پروژه وجود ندارد.
دولت چین به افغانستان وعده سپرده بود که بخش مالی پروژه فایبر نوری دهلیز واخان را بعهده خواهند گرفت و  به خاطر آغاز کار عملی این پروژه محترم شهزاد آریوبی، پرپوزل ۵۰ ملیون دالری را به جانب چین سپرد.
وزیر صنعت و تکنالوژی مخابراتی چین بر اساس همین یک بار دیگر تعهد سپرد که در اولویت های کاری خویش قرار داده و با مسئولان مربوطه خویش جهت تاییدی شریک می سازد و جهت تاییدی و منظوری امور مالی به زودی به دولت افغانستان خبر داده می شود.
افغانستان بنابر داشتن موقعیت استراتیژیک جغرافیایی، با بهره برداری از این پروژه حیثیت شاهراه ترانزیت معلومات را میان کشور های چین، آسیای جنوبی، اروپا و آفریقا ایفا نموده و از این طریق میلیون ها دالر به عواید ملی واریز شده هموطنان عزیز ما از انترنت سریع و ارزان بهره مند  گردیده و زمینه اشتغال زایی برای شان مساعد می گردد.
وزیر مخابرات و تکنالوژی معلوماتی افغانستان در این مجلس از همکاری و سرمایه گذاری  چین در سکتور مخابرات و تکنالوژی معلوماتی تشکر نموده، افزودند که با  وصل شدن فایبر نوری افغانستان با چین سبب خود کفایی از کشور های همسایه ما از ناحیه انترنت نیز می گردد‌.# شوخک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.