30 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا برگزارشد

کابل باختر 29 جوزا دومین نشست سفیران پروسه استانبول- قلب آسیا...

دیدار معین سیاسی وزارت امور خارجه با سفیر سویدن

کابل باختر 29 جوزا ادریس زمان معین سیاسی وزارت امور خارجه...

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

بازگشت هفده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال اباد ۲۹ جوزا باختر هفده طالب مسلح درولایت ننگرهار دست...

Youtube Player

khantry design

اعلانات9 مورد تدارکاتی به ارزش بیش از ۲.۳ میلیارد افغانی در کمیسیون تدارکات ملی منظور شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 29 حوت
جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی به ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان شام دیروز در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این جلسه ۱۳ مورد تدارکاتی مورد بررسی قرار گرفت که در نتیجه ۹ مورد آن به ارزش بیش از ۲.۳ میلیارد افغانی از سوی این کمیسیون منظور شد.
وزارت شهرسازی و اراضی گزارش عقد قرارداد اعمار ۹۳ باب مکتب با استفاده از قطعات پیش ساخت را به جلسه کمیسیون ارائه کرد که پس از بررسی های همه جانبه از سوی این کمیسیون تائید گردید.
حین بحث بالای این پروژه رییس جمهور تاکید ورزید که تعلل کاری در زمینه قابل قبول نمی باشد و به این وزارت هدایت داد تا برنامه و تقسیم اوقات واضح جهت تکمیل این مکاتب را تهیه و به ریاست جمهوری ارائه کند.
درخواست منظوری اعطای قرارداد پروژه تهیه و تدارک تجهیزات تکنالوژیکی تعمیر اداری و تدریسی اداره ملی احصائیه و معلومات واقع پوهنتون کابل به داوطلب اول که پیشنهاد جوابگو داده است پس از بررسی و مداقه اعضای کمیسیون منظور شد.
همچنان درخواست منظوری اعطای قرارداد پروژه تهیه و تدارک خدمات انترنت برای ۳۱ واحد مستوفیت ها و گمرکات وزارت مالیه، به داوطلبی که پیشنهاد جوابگو ارائه کرده است از سوی کمیسیون تدارکات ملی منظور شد.
درخواست منظوری اعطای قرارداد پروژه حفظ و مراقبت سیستم دستگاه های تصفیه خانه فاضلاب، تخلیه چاه های سپتیک و انتقال کثافات جامد لات های پنجم و ششم مربوط وزارت امور داخله به داوطلب پیشنهادی که قیمت مناسب ارائه کرده بود، منظور شد.
اما درخواست منظوری اعطای قرارداد پروژه امورات باقی مانده شفاخانه ولایتی ولایت غزنی مربوط وزارت صحت عامه از سوی کمیسیون تدارکات ملی اعاده شد و به تصدی بنایی وظیفه سپرده شد تا تفاوت احجام کاری و قیمت این پروژه را تا ۱۰ روز کاری بررسی کند، گزارش آنرا به کمیسیون ارائه کند.
در همین حال درخواست منظوری اعطای قرارداد پروژه تهیه و تدارک کتاب برای ۲۴ پوهنتون مرکز و ولایات مربوط وزارت تحصیلات عالی از سوی کمیسیون تدارکات ملی رد شد و به وزیر مالیه و این وزارت هدایت داده شد تا خریداری کتاب ها را به شکل دیجتالی (سافت) ارزیابی و ایجاد واحدهای تالیف و ترجمه را در پوهنتون های کشور بررسی کند.
دو یادداشت ریاست اقلام عام اداره تدارکات ملی پیرامون پروژه تهیه و تدارک وسایل و تجهیزات طبی (لابراتواری، وارد قلبی اطفال) مورد ضرورت شفاخانه عینو مینه و شفاخانه اندراگاندی تحت پروژه کاهش مرگ و میر مادران و اطفال در ولایت های کابل و هرات و یادداشت پیرامون پروژه تهیه و تدارک 53 قلم مواد مصرفی طبی مورد ضرورت ریاست بانک خون به جلسه کمیسیون تدارکات ملی ارایه شد که پس از بحث و مداقه و به دلیل تفاوت قیمت تخمینی و حقیقی اعاده گردید و تصمیم برآن شد تا با وزیر صحت عامه موضوع با جزییات صحبت شود و در جلسه بعدی کمیسیون شخص وزیر حضور پیدا کند.
وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی درخواست منظوری پیشنهاد در مورد بلند بردن صلاحیت پولی شرکت افغان تیلی کام از پنجصد هزار افغانی به پنج میلیون افغانی را از کمیسیون تدارکات ملی کرد که مورد تایید کمیسیون قرار گرفت.
از سوی هم طبق اجندا در این جلسه، گزارش تحقق فیصله های قبلی کمیسیون تدارکات ملی پیرامون درخواست منظوری اعطای قرارداد پروژه تهیه یک پایه استبلایزر ۲۰۰۰ kva معه سه قلم تجهیزات و انستالیشن آن مربوط ریاست های عمومی دارالانشای ولسی جرگه و مشرانو جرگه و گزارش بررسی قراردادهای ریاست های عمومی دارالانشای ولسی جرگه و مشرانو جرگه به کمیسیون تدارکات ملی از سوی هیئت مختلط اداره تدارکات ملی و اداره لوی څارنوالی ارائه شد که پس از بحث و مداقه فیصله برآن شد تا یافته های شامل گزارش هیئت و افراد که کسب مسوؤلیت می کند جهت پیگرد عدلی و قضایی به اداره  لوی څارنوالی معرفی شوند.
علاوه برآن تحقق فیصله پیرامون اعطای قرارداد پروژه حفظ و مراقبت سیستم دستگاه های تصفیه خانه فاضلاب ، تخلیه چاه های سپتیک و انتقال کثافات جامد لات های سوم و هشتم برای سال های مالی ۱۳۹۸ و ۱۳۹۹ مربوط وزارت امور داخله از سوی کمیسیون تصویب شدد.
اداره سیستکا درخواست تجدید صلاحیت پولی آمرین اعطای وزارت های امور داخله و دفاع ملی در تدارکات از روش درخواست نرخ گیری را از کمیسیون تدارکات ملی کرد که به استثنای برخی از مواد شامل این درخواست، سایر مفاد مندرج این درخواست از سوی این کمیسیون مشروط بر نظارت سالم و منظم که شفافیت در این روند از سوی اداره سیستکا تضمین شودمنظور شد و خاطرنشان گردید که تدارک نیازمندی ها شامل مفاد قرارداد های برحال این وزارت ها نباشد.
به همین ترتیب اعتراض شرکت ساختمانی سپتی اوغلو در مورد تجدید نظر فیصله کمیسیون تدارکات ملی مبنی بر اعطای قرارداد پروژه اعمار ترمینل تعمیر ( ای تی ایم)، آپرون و توقفگاه وسایط میدان هوایی ولایت خوست به شرکت ساختمانی هریرود مربوط وزارت ترانسپورت به کمیسیون تدارکات ملی ارائه شدکه پس از بررسی های همه جانبه اعتراض این شرکت موجه دانسته شد و این پروژه به هردو داوطلب که به شکل شراکت پیشنهاد شده بود، منظور گردید.  نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.