02 ??? 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

معینیت امورجوانان با پوهنتون های خصوصی تفاهمنامه تحصیلی امضا کرد

معینیت امورجوانان با پوهنتون های خصوصی تفاهمنامه تحصیلی امضا کرد

کابل/ ۱حوت/ باختر معینیت امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ تفاهمنامه...

کابل و امنیت شکننده٬ نگرانی های امنیتی درشهر جدی تر شده است

کابل و امنیت شکننده٬ نگرانی های امنیتی درشهر جدی تر شده است

کابل/اول حوت/ باختر از طرح جدید امنیتی در کابل یک...

آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی خود را تهدید کرد

آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی خود را تهدید کرد

واشنگتن/ یونهاپ/ اول حوت/ باختر آمریکا برای نخستین بار متحد آسیایی...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

وزیر زراعت: از فاجعه خشک سالی سال قبل جلوگیری شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل، ۲۶حمل،باختر
نصیراحمد درانی وزیر زراعت آبیاری و مالداری امروز در نشست حساب دهی حکومت به ملت گفت که این وزارت در سال گذشته از فاجعه‌ بزرگ خشک‌سالی جلوگیری کرد.
به گزارش آژانس باختر، وزیر زراعت در این نشست گفت که سال پار مالداری افغانستان از اثر تغییرات اقلیمی و خشک‌سالی مورد تهدید قرار گرفت، اما این وزارت توانست که هر بُعد این تهدید بشری و مالداری را با توزیع تقریباً ۲۰۰ هزار تن گندم و ۵۰ هزار تن علوفه‌ متراکم به مالداران، موفقانه مدیریت  کند.                                               
او افزود که ساخت ۲۳۵ شبکه‌ آبیاری، آغاز امکان‌سنجی و مطالعات برای ساخت کانال‌های بزرگ، ساخت لابراتوارها، فارم‌های تحقیقی،تولیدی و آغاز پروژه‌های راکد، ساخت هزاران هکتار باغ میوه و توسعه‌ی پسته‌زارها و جنگل‌ها، ایجاد صدها سبزخانه‌ های تجارتی، بخشی از کارکرد وزارت زراعت در سال ۱۳۹۷ است.
وزیر زراعت با اشاره به برنامه های این وزارت در سال ۱۳۹۸ گفت که ساخت ۳۴۴ شبکه‌ آبیاری، تکمیل مطالعات امکان‌سنجی کانال‌های بزرگ آبیاری، ساخت ۵۰ قطعه‌ آبیاری قطره‌یی نمایشی، آغاز کار کانال‌های پایانی بند کمال‌خان و آبیاری برخی زمین‌ها با انرژی آفتابی در کنر و بادغیس، از برنامه‌های امسال وزارت زراعت می باشد.
نصیر احمد درانی علاوه کرد احیای ۶۵۰۰ هکتار جنگل چارمغز، ایجاد ۲۰۵ هکتار جنگل اقتصادی و محروقاتی، تولید ۶.۴ میلیون نهال جلغوزه در ولایت‌های خوست پکتیا و پکتیکا، آغاز کار عملی ساخت سردخانه ها، ساخت باغچه های خانگی  و ایجاد 4191 هکتار باغ جدید از برنامه های دیگر این وزارت در سال روان می باشد.
به گفته وزیر زراعت به اساس برنامه های این وزارت  قرار است امسال ۵۱ هزار و ۶۲۹ زن مورد حمایت اقتصادی  آن وزارت قرار بگیرند.مجیب مرزایی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.