24 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بازداشت دو تن به اتهام فعالیت های هراس افگنانه در کابل

کابل باختر ۲۳ سنبله پولیس دو تن را در پیوند...

تخریب پایه برق وارداتی کشور ازبکستان در بغلان

تخریب پایه برق وارداتی کشور ازبکستان در بغلان

پلخمری 23 سنبله ‌باختر طالبان باز هم یک پایه برق وارداتی...

آبده تاریخی خواجه ملک سبزعلی بازسازی می شود

آبده تاریخی خواجه ملک سبزعلی بازسازی می شود

پل علم 23سنبله باختر کار بازسازی آبده تاریخی خواجه ملک سبزعلی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناترئیس‌جمهور: مرحلۀ دوم پروژه مدیریت دریای کابل آغاز شود

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 30 ثور باختر
جلسه یی به ریاست محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان در رابطه به تعقیب کارهای پروژۀ مدیریت دریای کابل، برگزار شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژآنس باختر، در این جلسه که صبح امروز در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد، وزارت‎های انرژی و آب، ترانسپورت، شهرسازی و اراضی، شاروالی کابل و ولایت کابل گزارش کارکردهای شان را در رابطه به پروژه مدیریت دریای کابل به رئیس جمهور ارائه کردند.
مسوولان نهادهای متذکره گفتند که کار هایدرولوژی و توپوگرافی دریای کابل و سروی و دیزاین ۱۶ پل در مسیر این دریا تکمیل شده است و همچنان همکاری با خانواده‌هایی که در اثر سیلاب‌های اخیر مسکن شان را از دست داده اند، جریان دارد.
رئیس جمهور کشور با  تشکر از اجراات و معلومات مسوولان گفت که نیاز است تا هماهنگی بیشتر در راستای تطبیق پروژه مدیریت دریای کابل میان ادارات مربوط به وجود بیاید و از آنان خواستار گزارش‌های منظم و هفته‌وار شدد.
رئیس جمهور تعیین، تثبیت و تصفیه حریم دریای کابل و دیزاین ساحۀ آن را بخاطر مدیریت دریای کابل با اهمیت خواند و گفت که برای مراحل بعدی پروژه مدیریت دریای کابل نیاز به وضاحت در پلان ها داریم.
وی از نهادهای نامبرده خواست تا بعد از تکمیل شدن پلان واضح احیا و بازسازی دریای کابل، معلومات در این رابطه از طریق یک کنفرانس مطبوعاتی با مردم کابل شریک شود.
رئیس جمهور کشور از مسوولان نهادهای ذیدخل در پروژه مدیریت دریای کابل خواست تا ساخت بندها در سرچشمۀ دریای کابل را در نظر بگیرند.
وی افزود که بودجه برای هر ارگان واضح شود و مرحلۀ دوم پروژه به صورت عاجل آغاز شود.
رئیس جمهور ، به خاطر ایجاد هماهنگی و مدیریت بهتر این پروژه به والی کابل هدایت داد تا مدیریت عمومی پروژه مدیریت دریای کابل را به عهده بگیرد. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.