26 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلاناترشد صنعت افغانستان به هشت درصد رسیده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/باختر /31 ثور
رشد صنعت افغانستان به هشت درصد رسیده است
معین وزارت صنعت وتجارت و مسوولان اتاق صنایع ومعادن واتاق تجارت وصنایع زنان افغانستان در یک کنفرانس خبری مشترک، دست آوردها در زمینه رشد صنعت را بیان کردند.
به گزارش آژانس باختر، ظهورالدین شیرزاد، معین وزارت صنعت وتجارت در این کنفرانس خبری که امروز در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت برگزار شد، گفت: صنعت افغانستان شاهد رشد ۸ درصدی بوده است ومیزان صادرات کشور نیز در مقایسه با سال های گذشته افزایش داشته است.
او گفت که در حال حاضر انواع مختلف تولیدات داخلی از جمله نوشابه ها، مواد شوینده ومواد خوراکی، به بازار عرضه می شود که با استقبال استفاده کنندگان روبه روشده است.
شیرزاد افزود که ۴۵۰ میلیون دالر در بخش آهن، ۵۲۰ میلیون دالر در بخش نفت و۲۳۰ میلون دالر در تولید آرد، با نظر داشت عرضه وتقاضا در کشورسرمایه  گذاری شده است.
در همین حال منیژه وافق، رییس اتاق تجارت وصنایع زنان، با ابراز خرسندی از تسهیلات به وجود آمده برای زنان متشبث، گفت که هم اکنون سهم زنان برای سرمایه گذاری در پارک های صنعتی ۱۵ تا ۲۵ درصد است.
وی گفت سهولت های ترانسپورتی به ویژه ایجاد وفعالیت دهلیز های هوایی، عرصه را برای سرمایه گذاری زنان فراهم کرده است وهم اکنون زنان متشبث به ارزش دوصد هزار دالر امریکایی در زمینه پروسس وبسته بندی میوه خشک وزعفران سرمایه گذاری کرده اند.
شیرباز کمین زاده، رییس اتاق صنایع ومعادن افغانستان نیز ایجاد این اتاق و ایجاد شورای عالی اقتصادی را از دست آوردهای عمده در راستای انکشاف صنعت دانست وگفت که اکنون تفاهم لازم میان بخش خصوصی ودولت به میان آمده است ودولت افزون بر حمایت از تولیدات داخلی، از آن نیز خریداری می کند.
حکومت متعهد به حمایت از بخش خصوصی می باشد و تا اکنون در این راستا گام های اساسی برداشته است.نازیلا عزیزی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.