26 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

Youtube Player

khantry design

اعلاناتافزایش تولید توت فرنگی در هرات

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات ۳ جوزا باختر
این روزها زمین هرات شاهد کشت انواع مختلف میوه و سبزی هایی است که تاکنون به ندرت در این  ولایت کشت شده و یا این که به تازگی از سوی زارعان کشت می شود.
توت فرهنگی از این جمله میوه است که این روزها در بازارهای این ولایت جای پای مناسبی در میان علاقه مندانش پیدا کرده است.
ادریس زلال مدیر باغداری اداره زراعت ولایت هرات به آژانس باخترگفت که کشت و پرورش توت فرنگی از چندسال بدینسو آغاز شده است و خوشبختانه نتیجه بسیار مطلوبی داده است  آب و هوای ولایت هرات برای کشت این نبات مناسب می باشد .
همچنان ما در تلاش این هستیم که هر ساله کشت این میوه را افزایش دهیم خوشبختانه این نبات مورد توجه زارعان قرار گرفته است و نسبت به سال گذشته کشت آن افزایش یافته است.
زلال بیان داشت که میوه توت فرنگی به دو صورت گلخانه یی و در هوای آزاد کشت و برداشت می شود و اولین میوه یی است که در فصل بهار قبل از هر میوه  دیگر می رسد.
مدیر باغداری وزراعت هرات  بیان  کرد که بیش از پنجاه گلخانه از طرف اداره زراعت و بخش  خصوصی برای دهقانان توزیع شده  است که توت فرنگی در آن ساحات کشت می شود.
وی علاوه  کرد که بیشترین ساحات تحت کشت توت فرنگی در ولسوالی انجیل می باشد و همچنان در ولسوالی های گذره،کرخ و زنده جان نیز این میوه کشت و برداشت می شود.
به اساس آمار ارائه شده روزانه بیش از هشتصد کیلو گرام توت فرنگی به بازار عرضه می شود که متقاضیان بسیاری دارد و در بازار هرات به فروش می رسد.ختم/حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.