22 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

عملیات هوایی در بدخشان جان دوازده طالب را گرفت

عملیات هوایی در بدخشان جان دوازده طالب را گرفت

بدخشان/ 21قوس/ باختر دوازده طالب مسلح به شمول یک قومندان...

قرارداد ساخت فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف-هرات در حضورداشت رییس جمهوری به امضا شد

قرارداد ساخت فاز اول قطعه چهارم خط آهن خواف-هرات در حضورداشت رییس جمهوری به امضا شد

کابل/ 21قوس/ باختر در حضورداشت محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی...

وزارت صحت عامه از روز جهانی پوشش صحی همه‌گانی تجلیل کرد

وزارت صحت عامه از روز جهانی پوشش صحی همه‌گانی تجلیل کرد

کابل/ 21قوس/ باختر وزارت صحت‌عامه ،امروز از روز جهانی پوشش صحی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتوزیر زراعت، آبیاری و مالداری: باید تولید را معیاری کنیم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/باختر/26 جوزا
نصیراحمد درانی، وزیر زراعت، آبیاری و مالداری، در سفرش به ولایت بلخ، با دهقانان، فعالان بخش زراعت، سرمایه گذاران، مسوولان محلی و شهروندان آن ولایت دیدار کرد.
آژانس باختر به نقل از خبرنامه  وزارت زراعت خبر داد، در همایشی که در تالار ریاست زراعت ولایت بلخ راه اندازی شد، وزیر زراعت به تغییر در کیفیت تولیدات تأکید کرد و گفت که دهقانان باید تولیدات‌شان را معیاری کنند.
درانی گفت: «هم شما و هم ما، نیازمند همکاری دوجانبه هستیم، تا تغییر بیاوریم، واضح صحبت کنیم، تا حقایق برملا شود، باید تقسیم بندی کنیم، چیزهایی که در توان ما است، ما انجام می دهیم و شما هم کار کنید. صداقت بین حکومت و مردم این است که باید کار کنیم و مشکلات ‌مان را مطرح بسازیم و برای حل آن یک جا اقدام کنیم.»
درانی افزود: «نبود بازار، کمک به دهقانان و میکانیزه‌سازی زراعت از نیازمندی های مردم است، اما مشکل زراعت در یک سال حل نمی‌شود. نیاز به هزینه و زمان زیاد دارد، عوامل تولید باید تقویت شود.»
وزیر زراعت گفت: « می‌خواهیم‌ تولید را معیاری کنیم، تولیدات ما غیر اقتصادی است، دهلیز هوایی باز شده است و یکی از دست‌آوردها است و در بخش مهار آب پروژه‌‎ها را پیشنهاد کنید، حاضر هستیم همکاری کنیم و برای تقویت محصولات، خانه های سبز هم می‌سازیم، کار ما با دهقان و تاجران است، می‌خواهیم یک‌جا کار کنیم، قرضه می‌دهیم حمایت می‌کنیم و از شما نیز چنین می‌خواهیم، زمین می خواهید، پول می‌خواهید، من حاضرم همراه‌تان همکاری کنم.»
وزیر زراعت گفت که «روی قرنطین کار داریم و ۱۳ مرکز قرنطین را در ولایات ساختیم، در قسمت تولید و ذخیره علوفه کار کردیم، در قسمت واکسین و چراگاه کار ‌کردیم.‌ پنج باب مسلخ ساختیم که یک باب آن در بلخ است و تا دو ماه آینده به بهره‌برداری سپرده می شود.
درانی گفت که وزارت زراعت در بخش مرغداری به سرمایه‌گذاران، تا ۵۰ درصد سهم کمکی می‌دهد و ۶۰ درصد تخفیف در نظر می گیرد.
هم‌چنان محمدعالم ساعی رییس زراعت ولایت بلخ در این برنامه گفت که ولایت بلخ دارای ۲۷۸۶۰۴ هکتار زمین آبی، ۱۸۸۶۷۱ زمین للمی، ۱۳۸۰۰۰ هکتار چراگاه، ۱۵۸۸۰۸ هکتار جنگل طبیعی و مصنوعی، ۲۰ فارم بزرگ تولید شیر می باشد که در یک روز ۱۵۰۰۰ لیتر شیر تولید می‌کند.»
او گفت که ۵۰۰ فارم مرغداری، ۳۰ فارم خردوبزرگ ماهی‌پروری، ۲۰۰۰۰ هکتار باغ نیز در این ولایت وجود دارد و ۲۵ شبکه‌آبیاری در سال ۱۳۹۷ ساخته شده است.          نازیلا عزیزی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.