22 میزان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

حمله های هوایی به افراد ملکی در بدخشان آسیب وارد کرد

حمله های هوایی به افراد ملکی در بدخشان آسیب وارد کرد

فیض آباد/ ۲۲ میزان/ باختر باشندگان وردوج بدخشان مدعی اند که...

 ده طالب مسلح در هلمند کشته شدند

ده طالب مسلح در هلمند کشته شدند

شهرلشکرگاه ۲۲ میزان باختر ده طالب مسلح درحمله های نظامیان در...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتاکید والی هرات برافزایش صادرات سنگ مرمر به ترکمنستان

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات ۲۷ جوزا باختر
عبدالقیوم رحیمی والی هرات در دیدار با وزیر خارجه ترکمنستان، خواهان افزایش همکاری ها به منظور افزایش صادرات سنگ مرمر هرات به ترکمنستان شد.
والی هرات درین نشست که دیروز انجام شد، با قدردانی از دولت و مردم ترکمنستان به خاطر تامین انرژی برق مورد نیاز بخشی از شهروندان هرات در درازای سالیان گذشته وهمچنان همکاری در جهت تامین سوخت مورد نیاز، به تشریح ظرفیت های اقتصادی وصنعتی این ولایت پرداخت.
رحیمی با اشاره به موجودیت بناهای تاریخی متعدد درین ولایت به ویژه آرامگاه شماری شخصیت های علمی وفرهنگی که در هردو کشور پیروان و طرفداران زیاد دارند، خواهان سهمگیری کشور ترکمنستان درحفظ ومراقبت و بازسازی برخی ازین بناها شد.
والی هرات از کیفیت بالای سنگ مرمر ولسوالی چشت شریف و علاقه مندی کشورهای منطقه وجهان به خاطر استفاده ازین تولیدات یاد آوری کرد واظهار امیدواری کرد تا کشور ترکمنستان بخشی از نیازمندی خود به سنگ مرمر را از ولایت هرات تامین کند.
وی همچنان خواهان تمرکز همکاری ها دربخش انکشاف ظرفیت های ورزشی جوانان و راه اندازی مسابقات ورزشی به گونه دورانی در ولایت های مرو ترکمنستان  وهرات شد.
وزیر خارجه ترکمنستان نیز از استقبال گرم ومهمان نوازی رهبری هرات قدردانی کرد و ازعلاقه مندی کشورش به خاطر افزایش همکاری های اقتصادی با ولایت هرات اطمینان داد.ختم/حبیب سادات

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.