19 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کمبود انرژی برق شماری از شهریان هرات، مرفوع شد

کمبود انرژی برق شماری از شهریان هرات، مرفوع شد

هرات/۱۹ اسد/باختر با افتتاح خط تقویتی دبل سرکت برق بیست کیلووات...

صد ها خانواده در کندز کمک دریافت کردند

صد ها خانواده در کندز کمک دریافت کردند

کندز/19اسد/باختر برای یک هزار و هشتصد خانواده در کندز دیروز کمک...

تک تیرانداز از طالبان در فاریاب کشته شد

تک تیرانداز از طالبان در فاریاب کشته شد

میمنه/۱۹ اسد/باختر یک تک تیرانداز طالبان مسلح در فاریاب دیروز کشته...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

۲۱ مورد تدارکاتی به شمول اعمار سرک کنر تا نورستان منظور شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر اول اسد
جلسۀ کمیسیون تدارکات ملی به ریاست محمداشرف غنی رییس‌جمهوری اسلامی افغانستان شام روز گذشته، در ارگ برگزار شد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در این جلسه، ۲۳ مورد تدارکاتی به بحث گرفته شد که در نتیجه، ۲۱ مورد آن به ارزش بیش از ۳.۶۵ میلیارد افغانی از سوی این کمیسیون منظور شد.
حین بحث بالای طرح اعمار سرک کنر تا نورستان، رییس‌جمهوری آغاز کار اسفالت سرک را به مردم نورستان تبریک گفت و بر تطبیق و نظارت همه‌جانبۀ این طرح از سوی وزارت ترانسپورت، تاکید کرد.
در همین حال ادارۀ تدارکات ملی گزارش کمیتۀ مشترک متشکل از نمایندگان شورای امنیت ملی، وزارت امور داخله، وزارت دفاع ملی، ریاست عمومی امنیت ملی، تصدی محافظت عامه و ادارۀ تدارکات ملی را مبنی بر نرخ‌گیری برای کرایه‌گیری موترهای زرهی و هایلکس به اضافه بیمۀ این موترها برای نامزدان انتخابات ریاست‌جمهوری کشور ارائه کرد که پس از استماع گزارش، جلسه پیشنهادات ها این کمیته را مورد بحث و مداقه قرار داد سر انجام از سوی کمیسیون تدارکات ملی منظور شد.
به همین ترتیب، درخواست منظوری تعدیل شماری از پروژه های دیگر پس از بررسی و مداقه، از سوی کمیسیون تدارکات ملی تائید شد.
وزارت انرژی و آب درخواست هدایت پیرامون اعطای قرارداد طرح اعمار مرحله اول کانال شاهی لغمان را از کمیسیون تدارکات ملی کرد که پس از بحث‌های همه‌جانبه طرح متذکره در قاعده منظور شد و به این وزارت وظیفه سپرده شد تا گزارش تفصیلی خویش را به جلسۀ بعدی ارائه کند.
علاوه برآن، درخواست منظوری تصحیح قیمت طرح شبکۀ آب‌رسانی مرحله دوم شهر ایبک و ساختمان دفتر اداری، تحویل‌خانه و تعمیر کلورینیشن شبکۀ سمنگان مربوط ریاست عمومی شرکت آب‌رسانی و کانالیزاسیون شهری افغانستان، از سوی کمیسیون تدارکات ملی منظور شد.
بعد وزارت امور داخله درخواست هدایت پیرامون طرح پیشنهادی در مورد روند تدارکاتی و تنظیم قراردادهای چهارچوب مواد اعاشه یی و محروقاتی پولیس ملی را از کمیسیون تدارکات ملی کرد که پس از بررسی‌های همه‌جانبه، رییس‌جمهوری به این وزارت هدایت داد که نشست جداگانه‌ یی را با ریاست‌جمهوری تنظیم کند تا در رابطه به ظرفیت و توانایی‌های تخنیکی این وزارت، بحث‌های مفصل صورت گیرد.
از سویی ‌هم وزارت اقتصاد درخواست هدایت پیرامون پرداخت اضافه‌کاری و تعدیلات و کار‌های انجام‌ شده طرح اعمار ساختمان انستیتوت پروژه‌ سازی این وزارت را کرد که از سوی کمیسیون تدارکات ملی منظور شد.نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.