03 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تیم کرکت ممبی اندین پیروز شد

کابل/ 2 میزان/ باختر تیم کرکت ممبی اندین در رقابت های...

تیم‌های بایرن مونیخ و سویا بخت آزمایی می کنند

کابل/ 3 میزان/ باختر مرحله نهایی فوتبال سوپر کاپ اروپا، امشب...

تیم های کرکت پنجاب و رویال چلنجرس بنگلور رقابت می کنند

کابل/ 3 میزان/ باختر رقابت های لیگ کرکت هندوستان، امشب با...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

حامد کرزی: صنعت ما زمانی ترقی می کند که ما تولیدات خود را خریداری نماییم

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 

كابل 7قوس باختر

همه ما وظیفه داریم که از تولیدات وطن استفاده نماییم. وزارت های مالیه، تجارت، اقتصاد، زراعت و دیگر ادارات مربوط باید تمام سعی و تلاش خویش را به خرج دهند تا زمینه ساز خرید و استفاده از تولیدات وطن باشند.

 به اساس معلومات دفتر مطبوعاتي رياست جمهوري به آژانس باختر، این مطلب را حامد کرزی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان قبل از ظهر امروز پس از افتتاح نمایشگاه صنایع ملی کشور که آنرا باعث خوشحالی و افتخار دانست، در کنفرانس سرتاسری صنایع ملی افغانستان که در تالار لویه جرگه برگزار گردید، ابراز داشته افزود: صنعت ما زمانی ترقی می کند که ما تولیدات خود را خریداری نماییم.

رئیس جمهور گفت که  با تولیدات و ابتکار کشور خود ما، بدون شک مملکت به سوی ترقی در حرکت است.

حامد کرزی ضمن تاکید بر خریداری و استفاده از تولیدات وطن، چند قلم  ادویه  را که در کشور تولید می گردد به حاضرین نشان داده گفت که از آن استفاده کنند و اظهار امیدواری کرد که دوا های تولید شدهء کشور از کیفیت عالی برخوردار باشند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد که حکومت افغانستان از همین اکنون تا ۲۰۱۴ میلادی تحلیلی را در مسایل اقتصادی روی دست دارد، به همین منظور شورای عالی اقتصادی را ایجاد کرده است تا کشور را به تمام معنی برای ترقی و تهداب گذاری بهتر آماده سازد.

حامد کرزی گفت که افغانستان به دست بزرگان، علمای دین، استادان، سیاستمداران، سرمایه گذاران، صنعت کاران، تجار و جوانان تحصیل کرده به طرف آینده بهتر و مترقی به پیش میرود.

رئیس جمهور با اشاره بر تحلیل های ضد و نقیض نهاد های غربی در مورد آینده افغانستان گفت که از تحلیل های متذکره به مشاهد میرسد که ما باید حقایق را در این میان جستجو کنیم و آن حقیقت این است که کشور ما بدون شک و شبهه به یاری خداوند متعال به طرف ترقی و بهبود در حرکت است.

حامد کرزی در مورد سفرش اخیرش به کشور هند و دیدارش با اعضای کنفدراسیون صنعت کاران هند گفت که صنعت کاران هند ابراز علاقمندی نمودند تا در افغانستان سرمایه گذاری کنند و ما آنانرا در راستای سرمایه گذاری در افغانستان ترغیب نمودیم.

 همچنان رئیس جمهور از سرمایه گذارن کشور های ایران، پاکستان، چین و سایر همسایه ها و کشور های غربی خواست تا در افغانستان سرمایه گذاری بیشتر نمایند.

حامد کرزی از پیشرفت های کشور در عرصه های مختلف ابراز رضایت کرد و اطمینان داد که انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات پارلمانی به وقت و زمان آن و به خوبی برگزار خواهد شد.

در این کنفرانس که به ابتکار اداره حمایت از سرمایه گذاری افغانستان آیسا و اتحادیه سرتاسری صنایع افغانستان برگزار گردید و در آن نماینده گان صنعت کاران بخش های مختلف مرکز و لایات کشور اشتراک داشتند، وضعیت عمومی صنایع در افغانستان و چالش های که در مقابل توسعهء فعالیت های صنعت کاران وجود دارد،  مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

به گزارش خبر نگار آژانس باختر،درين كنفرانس شير باز كمين زاده رئيس اتحاديه سراسري صنايع افغانستان صحبت كرده مطرح ساخت كه در سراسر كشور بيشتر از سه هزار فابريكه فعال بود زمينه كار به حدود دوصدو پنجاه هزار نفر فراهم شده است .

داكتر انوارالحق احدي وزير تجارت و صنايع در مورد پاليسي صنايع افغانستان ، داكتر عمر ذاخيل وال وزير ماليه در مورد قانون ماليات و محمد آصف رحيمي وزير زراعت و آبياري در مورد آماده گي آن وزارت ، ايجاد تحصيلات براي تجار و سرمايه گذاري كه علاقمند سرمايه گذاري در بخش زراعت باشند و عبدالهادي ارغندي وال وزير اقتصاد در مورد همكاري آن وزارت با تجار و صنعت كار ملي به تفصيل صحبت كردند. 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.