14 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

انفجاری درقندهارجان نه غیرنظامی را گرفت

قندهار14 جوزا باختر نه فردملکی درانفجارماینی حوالی ده وچهل وپنج دقیقۀ...

معاون قطعۀ سرخ طالبان درلوگرکشته شد

معاون قطعۀ سرخ طالبان درلوگرکشته شد

پل علم ۱۴ جوزا باختر معاون قطعه سرخ طالبان دیشب در...

انفجاری درقندهارجان نه غیرنظامی را گرفت

انفجاری درقندهارجان نه غیرنظامی را گرفت

قندهار14 جوزا باختر نه فردملکی درانفجارماینی حوالی ده وچهل وپنج دقیقۀ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

پروژه ساخت ۳۷۷ باب مسجد در ۳۴ ولایت منظور شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /۲۳میزان /باختر
جلسه‌ کمیسیون تدارکات ملی، شام دیروز به ریاست محمداشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، در ارگ برگزار شد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر،در این نشست ۱۰ مورد تدارکاتی به بحث و بررسی گرفته ‌شد که در نتیجه، ۹ مورد آن به ارزش بیش از ۵.۶ میلیارد افغانی از سوی این کمیسیون منظور شد و موارد مظور شده قرار ذیل است:
قرارداد پروژه اعمار ۳۷۷ باب مسجد در ۳۴ ولایت کشور، مربوط اداره‌عملیاتی و حمایه یی انکشاف ملی ریاست جمهوری؛
قرارداد پروژه وصل‌سازی پسته‌خانه‌های مرکزی ۲۳ ولایت به پسته‌‌خانه‌های مرکزی از طریق فایبرنوری، مربوط وزارت مخابرات و تکنالوژی معلوماتی؛
قرارداد ارائه‌ خدمات انترنت مورد نیاز ادارات با استفاده از روش قرارداد چهار‌چوبی؛
قرارداد تهیه و تدارک ۲۹ قلم مواد اعاشه یی محصلان پوهنتون ننگرهار، مربوط وزارت تحصیلات عالی؛
قرارداد پروژه تدارک ۶۷ قلم کمره‌های امنیتی و ۱۰ قلم تجهیزات کمره‌های امنیتی قرارگاه جدید وزارت امور داخله؛
حین بحث بالای پروژه اعمار مساجد در کشور، رییس جمهور غنی به اداره‌ عملیاتی و حمایه یی انکشاف ملی ریاست ‌جمهوری هدایت داد تا موضوع انترنت در مساجد را در‌نظر بگیرد و معلومات از پیشرفت و جریان کار ساختمان مساجد را با مردم شریک کند.
علاوه برآن، در جریان بحث در رابطه به پروژه تهیه و تدارک ۲۹ قلم مواد اعاشه یی محصلان پوهنتون ننگرهار، اعضای کمیسیون تدارکات ملی بر افزایش تضمین اجرای کار و نظارت جدی از سوی وزارت تحصیلات عالی، تاکید کردند.
در همین‌حال، ریاست تدارکات اقلام عام اداره‌ تدارکات ملی درخواست منظوری تمدید تفاهم‌نامه‌های ۵ جانبه میان وزارت‌های دفاع ملی، امور داخله، زراعت آبیاری و مالداری، اداره‌ تدارکات ملی و اتحادیه‌ها را از کمیسیون تدارکات ملی  درخواست کرد که از سوی این کمیسیون منظور شد. درجریان بحث بالای این پروژه، رییس جمهور کشور یک بار دیگر بر حمایت از تولیدات داخلی تاکید کرد و به وزارت‌های دفاع ملی و امور داخله وظیفه سپرد که در مینوی غذایی نیروهای امنیتی و دفاعی کشور، میوه‌های فصلی را جابه‌جا کنند تا از میوه‌های تولیدی کشور، استفاده‌ی بهینه شود.
وزارت معارف درخواست هدایت پیرامون پروژه چاپ و انتقال ۳۷ میلیون جلد کتاب درسی را مطرح کرد که پس از بحث و دقت، کمیسیون تدارکات ملی هدایات لازم را در زمینه صادر کرد.
وزارت ترانسپورت منظوری فسخ پروسه‌ تدارکاتی پروژه خدمات مشورتی برای نظارت و مراقبت از کار ساختمان سرک کابل - لوگر به طول ۷ کیلومتر را از کمیسیون تدارکات ملی درخواست کرد که از سوی این کمیسیون منظور شد.
وزارت تحصیلات عالی هدایت پیرامون عدم تحقق هدایت فیصله‌ کمیسیون تدارکات ملی در مورد پروژه اعمار تعمیر تدریسی پوهنځی طب پوهنتون هرات را درخواست کرد که پس از بررسی‌های همه‌جانبه، به وزارت مالیه وظیفه سپرده شد تا در رابطه به دیزاین این تعمیر با وزارت تحصیلات عالی همکاری همه‌جانبه کند. 
از سوی‌هم، گزارش تحقق فیصله‌ی کمیسیون تدارکات ملی پیرامون پروژه تدارک تیل مورد ضرورت نامزدان ریاست ‌جمهوری سال ۱۳۹۸ مربوط وزارت امور داخله نیز مورد تایید کمیسیون قرار گرفت.
در این نشست کمیسیون تدارکات ملی که ساپکو سر مفتش ویژه‌ ایالات متحده‌‌ امریکا برای بازسازی افغانستان و ناظران ملی و بین المللی نیز حضور داشتند. ن/ ش

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.