19 قوس 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

سرپرست ادارۀ شهدا و معلولین غزنى به شهادت رسید

سرپرست ادارۀ شهدا و معلولین غزنى به شهادت رسید

غزنی/19 قوس/ باختر سرپرست ادارۀ شهدا و معلولین غزنى را افراد...

پیشبینی وضع هوای برخی از ساحات کشور

پیشبینی وضع هوای برخی از ساحات کشور

کابل /19 قوس/ باختر اداره هواشناسی وضع جوی بعضی از...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتامریکا چند شرکت ترکی ٬سوری و افغانی را تحریم کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل   ۲۹ عقرب  باختر
وزارت مالیه آمریکا چندین شرکت تجاری و سازمان مستقر در ترکیه، سوریه و افغانستان را متهم به حمایت مادی و لوژستیکی از داعش کرد وآنان را تحریم کرده است.
بخش نظارت بر دارایی‌های خارجی وزارت مالیه امریکا یا (اوفک) دو شرکت  مستقر در ترکیه٬ چهار شرکت در سوریه، و مناطق مختلف حاشیه خلیج فارس و اروپا را به حمایت مالی و لوژستیکی از داعش متهم کرد وآنان را به فهرست تحریم‌های خود اضافه کرده است.
سه شرکت صرافی ساهول، صرافی آل سلطان و شرکت «تواصل» به انتقال پول به داعش متهم شده‌اند و دو شهروند ترکیه به نام‌های اسماعیل بایالتون و احمد بایالتون اشخاص حقیقی ییهستند که درفهرست تحریم‌ها قرار گرفتند.
اوفک  همچنان یک نهاد خیریه در افغانستان را به نام سازمان رفاهی نجات اجتماعی  نیز تحریم کرده است این سازمان متهم شده است که به نام نهاد خیریه تسهیلات مالی و پولی را برای داعش در افغانستان  برابر می کند .
همچنان سید حبیب احمد خان و روح‌الله وکیل  دو تن از مدیران این سازمان نیز از سوی وزارت مالیه امریکا تحریم شده اند.
قبل از این امریکا٬ در سال گذشته عیسوی  هشت نفر را شامل شهروندان افغانستان ایران و پاکستان به دلیل جمایت شان از گروه طالبان تحریم کرد.
این افراد دو فرد مرتبط با سپاه قدس ایران، دو پاکستانی و چهار افغان هستند. آنها از سوی وزارت خزانه داری امریکا به عنوان تروریستان بین المللی رده بندی شده اند.
وزارت  مالیه امریکا در آن وقت گفته بود که تحریم های امریکا آن اعضای طالبان را که در طراحی حملات انتحاری و دیگر فعالیت های مرگبار دست دارند، و همچنان ایرانیانی هایی را که به آنان کمک مالی و تامیناتی می کنند، هدف قرار داده است.
وضع تحریم از سوی وزارت مالیه امریکا به حکومت امریکا اجازه می دهد٬ دارایی ها و منابع مالی  اشخاص و سازمان های تحریم شده را از طریق ادارت قضایی ایالات متحده امریکا بسته کند. صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.