05 دلو 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بهای مواد اولیه در بازار های کابل

کابل/ 5 دلو/ باختر بهای مواد اولیه در بازارهای کابل امروز...

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

نرخ شماری از ارزهای خارجی در برابر پول افغانی

کابل/ 5دلو/ باختر به اساس معلومات اتحادیه صرافان سرای شهزاده...

کشته شدن هفت طالب مسلح در دو رویداد در ارزگان

شهرترینکوت / 5 دلو/ باختر هفت طالب مسلح در دو رویداد...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتاتاق تجارت و سرمایه گذاری کابل تفاهمنامه توانمند سازی تاجران را با اداره ولایت کابل امضا کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/9 قوس/ باختر
اتاق های تجارت و سرمایه گذاری کابل و اداره ولایت کابل امروز تفاهمنامه همکاری به منظور توانمند سازی تاجران بخش خصوصی امضاء کردند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، هدف از امضاء این تفاهمنامه تقویت روابط و ایجاد فرصت های تجارتی و اقتصادی میان اتاق های تجارت کابل و تاجزان کابل می باشد .
این تفاهمنامه برهمکاری های دوجانبه، همکاری در تدویر نمایشگاه های اقتصادی و تجارتی، زمینه ساز رشد و توانمند سازی زنان و مردان تجارت پیشه و رشد سرمایه گزاری تاجران ملی و انعکاس فعالیت های اقتصادی و تجارتی زنان و مردان تجارت پیشه در سطح ملی و بین المللی اشاره شده است.
خدیجه گیرووال، معاون امور اجتماعی ولایت کابل در کنفرانس مطبوعاتی پیرامون این موضوع، رشد و توانمند سازی اقتصادی و تجارتی زنان و مردان تجارت پیشه را یک اصل عمده غرض توانمند سازی بخش های خصوصی در کشور خواند و راه حل اساسی مشکلات اقتصادی کشور را در فراهم کردن فضای مناسب برای جلب و تشویش سرمایه گذاری های داخلی و خارجی و همچنان حمایت از تولیدات داخلی کشور می داند که از این طریق می توان زمینه اشتغال پایدار و رونق اقتصادی را گسترش داد.
از سوی دیگر سید جمیل سادات رییس اتاق تجارت و سرمایه گذاری کابل افزود: بخش خصوصی کابل به حمایت جدی نهاد های حامی و حکومت نیاز دارند، چون بخش خصوصی ستون فقرات رشد اقتصادی و خودکفایی افغانستان می باشد.
سادات گفت: حدود 1150 شرکت تجارتی زنان در افغانستان ثبت و راجستر شده است که 5 درصد اقتصاد افغانستان توسط زنان مدیریت می شود که یک تفاوت فاحش می باشد. نازیلا عزیزی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.