15 ??? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

یک چاه گاز در جوزجان موفقانه حفر شد

شبرغان ۱۴ حمل باختر مسوولان محلی جوزجان می گویند که...

سرازیر شدن سیلاب ها در فراه جان سه کودک را گرفت

کابل / ۱۵ حمل/ فراه در اثر بارش شدید باران و...

فرد مبتلا شده به ویروس کرونا در بغلان تحت درمان قرار گرفت

پلخمری/ ۱۵ /حمل فرد مصاب شده به ویروس کرونا در...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

۴۱۳پروژه از بودجه های عادی و انکشافی اداره عملیاتی و حمایه یی انکشاف ملی ریاست جمهوری تطبیق شده است

Written by  manager
Rate this item
(1 Vote)

کابل /۳ حوت/ باختر
اداره عملیاتی و حمایه یی انکشاف ملی ریاست جمهوری، در یک کنفرانس مطبوعاتی در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت، کارکردهای این اداره از سال مالی ۱۳۹۸ را به رسانه ها ارائه کرد
به گزارش خبرنگار آژانس باختر٬ صداقت الله صادق، معاون خدماتی اداره عملیاتی و حمایه یی گفت که اداره عملیاتی در سال مالی ۱۳۹۸ در راستای تحقق اهداف تدارکاتی، لوژستیکی و اکمالاتی به منظور فعالیت در راستای تنظیم بهتر امور ۴۱۳ پروژه ساختمانی و خدماتی ضرورت ریاست عمومی دفتر مقام عالی ریاست جمهوری و ریاست عمومی اداره امور ریاست جمهوری و ادارات جانبی آنها به شمول پروژه-های تدویر لویه جرگه مشورتی صلح و صدمین سالگرد جشن استقلال کشور پلان و تطبیق کرده است.
اداره عملیاتی و حمایه یی انکشاف ملی همپنان از ابتدای تشکیل خود تا اکنون پروژه های آبدات تاریخی و عام المنفعه را از داخل محوطه ارگ ریاست جمهوری آغاز کرده و در سراسر کشور تطبیق کرده است
ساخت و ترمیم دفاتر کاری محوطه ارگ، آرشیف جدید ارگ، قصر شب جمعه، قصر حرم سرا، قصر گلخانه، مسجد قصر دلکشا، قصر نمبر دو، ترمیم قصر چهارچنار، ترمیم اتاق های محافظان قصر نمبر یک، سرک‌های حلقوی ارگ، دیوارهای احاطوی، دروازه‌ها، ساحات سبز، طعام‌خانه، صالون کنفرانس، آشپزخانه‌ کارمندان ادارات داخل ارگ و پروژه سیستم تصفیه بیولوژیکی و میخانیکی فاضلاب ارگ ریاست جمهوری، از مواردی است که در اوایل از طرف این اداره انجام شده است.
پس از آن، مرمت و باز سازی چندین بنای ارزشمند تاریخی مانند قصر دارالامان، قصر های بالاباغ، قصرتاج بیک، قصر شاهی جبل السراج، تخت استالف، قصر مقر غزنی، تپه کلوله پشته، قصر شاهی ننگرهار و گدام های تاریخی هرات توسط ریاست تصدی ساختمانی بنایی اداره عملیاتی آغاز شد که از این جمله قصر های دارالامان، جبل السراج، بالاباغ پغمان، مقبره شاه امان الله خان و هوتل تخت استالف به پایه اکمال رسیده است و شماری دیگر آن در استانه تکمیل شدن قرار دارد.
در کنار باز سازی آبده¬های تاریخی کشور، اداره عملیاتی، پروژه های ساختمانی عام المنفعه را نیز شامل ۴۶ محراب مسجد در ۳۴ ولایت کشور، ۳۶ باب صالون‌ اجتماعی در ۳۴ ولایت کشور،۱۹ باب لیلیه در پوهنتون‌های ۱۳ ولایت، اعمار ۱۰۲ باب انتظارگاه در دو بخش زنانه ومردانه در شفاخانه‌های سراسر کشور و اعمار ۲۷ باب جمنازیوم‌ ورزشی در ۲۷ ولایت کشور روی دست گرفته است.
اداره عملیاتی، پروژه های بزرگ دیگر مانند ساخت ۲شفاخانه به شمول ۶۰۰ بستر زون شرق در ولایت ننگرهار،۲ کلینیک،۴ مکتب، مجتمع میمنگی در ولایت فاریاب، ساختمان محلولات زرقی، استحکامات میدان هوایی حامد کرزی، استحکامات دریای کابل، ساخت چندین ساختمان در داخل محبس پلچرخی، کمپلکس اداری دارالامان، ساخت دو بند که شامل بند مچلغو ولایت پکتیا و بند آب گردان ولایت فراه و مطبعه صکوک را تحت کار دارد.
ایجاد اصلاحات و استفاده از روشها و تجارب جدید، نتایج خوبی در بخش کاهش قیمت ها و میعاد تطبیق پروژه ها، افزایش کیفیت، ایجاد فرصت های کاری، افزایش شفافیت و حسابدهی به دست آمده است که مثال آن را میتوان در کاهش قیمت و کار بازسازی و ساخت ساز تمام پروژه های این اداره مشاهده کرد.
بلند بردن ظرفیت تصدی ساختمانی بنایی و افزایش تولیدات با کیفیت عالی سمنت غوری از حد اوسط روزانه ۱۲۰ تن به ۴۵۰ تن از جمله دیگر دستاوردهای این اداره شمرده می شود.
نتایج و تاثیرات تطبیق این پروژه ها توانسته به گونه مستقیم و غیر مستقیم به شکل اوسط در وضعیت زندگی۷۶۰,۵۴۳ نفر در سطح کشور تاثیر مثبت وارد کرده و زمینه خوب اشتغال زایی را برای هموطنان ایجاد کند.
بودجه عادی اداره عملیاتی بالغ بر ۵.۸ میلیارد افغانی بود که از جمله مبلغ ۵.۶ میلیارد افغانی آن به مصرف رسیده است.
همچنان بودجه¬ انکشافی اداره عملیاتی بالغ بر ۸.۱ میلیارد افغانی است که از آن جمله مبلغ ۷.۸ ملیارد افغانی آن به مصرف رسیده است. بهزاد

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.