12 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمود کرزی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت شهرسازی  و اراضی  تعیین شد

محمود کرزی، سرپرست و نامزد وزیر وزارت شهرسازی و اراضی تعیین شد

کابل / 12 جوزا/ باختر به اساس معلومات ریاست عمومی ادارۀ...

جلسۀ کابینه به ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهور برگزار شد

جلسۀ کابینه به ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهور برگزار شد

کابل / د غبرګولی ۱۲ مه / باختر جلسۀ کابینه تحت...

وزارت شهرسازی و اراضی بیش از30 جریب زمین دولتی را ازغاصبین، استرداد کرد

وزارت شهرسازی و اراضی بیش از30 جریب زمین دولتی را ازغاصبین، استرداد کرد

کابل/ 12 جوزا/ باختر وزارت شهرسازی و اراضی 38 جریب زمین...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

جلسۀ اختصاصی شورای عالی اقتصاد، روی انکشاف پارک های صنعتی بحث کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / 6 حمل / باختر

جلسۀ اختصاصی شورای عالی اقتصاد تحت ریاست محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان در رابطه به انکشاف پارک های صنعتی برگزار شد.

به اساس معلومات دفتر سخنگوی ریاست جمهوری به آژانس باختر؛ در این جلسه که عصر امروز از طریق ویدیو کنفرانس انجام شد، ابتدا اجمل احمدی سرپرست وزارت صنعت و تجارت صحبت کرد و با تشکر از والیان به خاطر هماهنگی در انکشاف پارک های صنعتی، گفت : در سال گذشته ۴ پروژه اعمار پارک های صنعتی تکمیل شد، در سال جاری پلان ساخت ۹ پروژه پارک صنعتی را داریم و در ۵ ولایت، کار روی ساخت پارک های صنعتی جریان دارد.

وی افزود : ما برای نخستین بار استراتیژی، پالیسی و طرزالعمل را به منظور مدیریت و انکشاف پارک های صنعتی تدوین کردیم.

بعد درویش طاهری یک تن از مسئوولان وزارت صنعت و تجارت، معلومات همه جانبۀ تخنیکی در خصوص پارک های صنعتی و چالش ها و پیشنهاداتش در این زمینه، ارائه کرد.

سپس جواد پیکار سرپرست وزارت شهرسازی و اراضی و والیان کابل، قندهار، پکتیا، خوست، پروان، هرات و ننگرهار در رابطه به پارک های صنعتی و همچنان چالش ها ی فراراه سرمایه گذاری و ایجاد پارک های صنعتی صحبت کردند و راه های حل ارائه کردند.

رییس جمهور پس از استماع صحبت های آنان از تحلیل و ارزیابی سرپرست وزارت صنعت و تجارت در مورد اقتصاد کوچک و بزرگ، تشکر کرد.

وی گفت که وضعیت وزارت شهرسازی از لحاظ پالیسی خوب است، اما از لحاظ تطبیق پروژه ها مشکل دارد و باید رؤسای ولایتی این وزارت در رفع چالش ها در تطبیق پروژه ها، با والیان به گونۀ هماهنگ عمل کنند.

رییس جمهور افزود: در صورتی می توانید کمک ها را برای ایجاد پارک های صنعتی دریافت کنید که مشکلات حقوقی نداشته باشید و همچنان والیان باید مطالبات و مشکلات شان را با وزارت شهرسازی در میان بگذارند و این وزارت مکلف است که به زودترین فرصت به مشکلات رسیدگی کند.

رییس جمهور با تاکید بر اینکه کارهای وزارت شهرسازی تسریع شود، گفت :من بعد از این با والیان جلسات متواتر خواهم داشت و باید چالش های حقوقی فراراه پروژه های انکشافی حل شود.

رییس جمهور گفت که به منظور جلب سرمایه گذاری باید موانع بیروکراسی برداشته شود و همچنان پروسۀ انتقال زمین به خاطر اعمار شهرک ها بر مبنای قانون، سرعت یابد.

رییس جمهور بر حل مشکلات برق تاکید کرد و گفت : باید در مورد برق، پلان واضح داشته باشیم و بالای سکتوری سرمایه گذاری شود که زود نتیجه می دهد و در قسمت سرمایه گذاری در عرصه زراعت باید گام های اساسی برداشته شود.

رییس جمهور کشور بر ارائه طرح های جدید سرمایه گذاری تاکید کرد و گفت که باید روی تولید وسایل طبی سرمایه گذاری صورت گیرد.

رییس جمهور در اخیر سخنانش به وزارت های سکتوری هدایت داد که مشکل زیربنا و برق را به گونۀ اساسی حل کنند و برای زنان در پارک های صنعتی باید فرصت های بیشتر سرمایه گذاری فراهم شود.#

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.