محمداشرف غنی ریس جمهوری با هئیت بانک‌جهانی از طریق ویدیوکنفرانس صحبت کرد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل / 13 جوزا/ باختر

محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان، به ادامهٔ جلسات قبلی، عصر امروز با هئیت بانک‌جهانی به رهبری هینری کرالی مسئول این بانک برای افغانستان، در رابطه به دوام کمک‌ها و تعهدات بانک جهانی برای افغانستان، بحث و گفتگو کرد.

به اساس معلومات دفتر سخنگوی ریاست جمهوری؛ در این ویدیوکنفرانس، رییس جمهور با ابراز امتنان از حمایت و همکاری موثر بانک جهانی در این شرایط حساس، گفت که حکومت افغانستان در حال حاضر روی برنامه همه‌جانبه و ملی به خاطر کاهش تاثیرات منفی اقتصادی ویروس کرونا، کار می‌کند.

همچنان، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری ارزیابی‌های همه‌حانبه خویش را، از وضعیت فعلی ویروس کرونا در افغانستان، با هئیت بانک‌جهانی شریک کرد.

صالح افزود: متاسفانه، بر اساس آماری که از طریق وزارت صحت عامه و رضاکاران به ما می‌‌رسند، افغانستان به مرحله اوج بحران کرونا و فلاکت نزدیک می‌شود. وضعیت منحنی این ویروس در حال صعود و بزرگ شدن است. ما تمام کارهای لازم را انجام می‌دهیم  که  از آن جلوگیری کینم.

در این ویدیوکنفرانس هینری کرالی مسئوول بانک‌جهانی برای افغانستان، به رییس جمهور اطمینان داد که این بانک از تمام برنامه‌های مهم ملی افغانستان حمایت می‌کند و هدف شان کاهش تاثیرات منفی ویروس کرونا بر خانواده‌های متاثر از این ویروس، است.

 

back to top