02 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

آتش سوزی درکندزخسارۀ مالی به بارآورد

کندز/۲میزان/ باختر آتش سوزی یی دیشب دربندرامام صاحب کندز رخ...

طالبان برقرارگاه اردوی ملی درنیمروزحمله کردند

زرنج/ ۲میزان/ باختر گزارهایی وجود دارد که طالبان دیشب برقرارگاه نیروی...

افراد مسلح یک ملاامام را درمیمنه به شهادت رساندند

میمنه/ ۲میزان/ باختر افراد مسلح ناشناس یک ملاامام مسجد را صبح...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

پرداخت 705.5 میلیون قرضه زراعتی منظور شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل /19سرطان/ باختر
در جلسه‌ شورای عالی صندوق انکشاف زراعت که امروز به ریاست نصیراحمد درانی٬ وزیر زراعت، آبیاری و مالداری برگزار شد، پرداخت صدها میلیون افغانی قرضه منظور شد.
به گزارش آژانس باختر؛ در این جلسه، تیم تخنیکی صندوق انکشاف زراعت، سه درخواست قرضه را به شورای عالی معرفی کرد و در مورد فعالیت‌های متقاضیان قرضه معلومات داد.
شورای عالی صندوق انکشاف زراعت، پس از دریافت معلومات ارائه‌ شده و پاسخ به سوالات اعضا، پرداخت 705.5 میلیون افغانی قرضه‌ زراعتی را منظور کرد.
مبلغ یادشده در سه مورد، قرضه داده شده است، یک مورد قرضه، به یکی از مؤسسات مالی پرداخت شده است که میعاد آن 5 سال است و از این پول، سالانه بیش‌ تر از 4 هزار دهقان در 8 ولایت کشور، مستقیماً مستفید می‌شود.
در مورد دوم، قرضه‌ منظور شده، به یکی از صادر کنندگان بزرگ میوۀ خشک پرداخت شده است که این صادر کننده، جهت خریداری میوه خشک از نقاط مختلف کشور از این پول استفاده می‌کند که از آن، 20 تن دهقان مستفید می‌ شود.
سومین مورد، قرضه‌ ای است که به یکی از مؤسسات مالی داده شده است و این مؤسسه، قرض دریافتی‌اش را به منظور توزیع قرضه‌های کوچک به 2 هزار دهقان در کشور اختصاص داده است.
صندوق انکشاف زراعت، یک نهاد مالی دولتی غیر بانکی است که تحت رهبری وزارت زراعت، مالداری و آبیاری فعالیت می‌کند.
ارائه قرضه به دهقانان، تجارتی و متشبثان زراعت از طریق میانجی‌های مالی و نیز قرضه ‌‌دهی مستقیم برای رشد و بهبود زراعت افغانستان از وظایف عمده‌ این صندوق است.
صندوق انکشاف زراعت از تاسیس‌اش تا حال ، 11.3 میلیارد افغانی قرضه را منظور و مبلغ بیش‌تر از 8٫7 میلیارد افغانی را به تاجران زراعتی، کوپراتیف‌ها و انجمن‌های زراعتی و مالداری، میانجی‌های مالی، فارم‌های مالداری، ماهی‌پروری، مرغداری، پروسس ‌کنند گان و صادر کنندگان میوه‌ های  تازه و خشک، فابریکه‌های تولید آرد، شرکت‌های تولیدی تجهیزات زراعتی، مغازه‌ ها و وارد کنند‌گان کود کیمیایی و سایر متشبثان عرصه زراعت توزیع کرده است.
از این خدمات، 53 هزار و 302 دهقان در 32 ولایت به صورت مستقیم بهره برده‌اند.
در پایان، جلسه برنامه‌ کاری یک‌ساله، پالیسی سرمایه‌گذاری، پالیسی نرخ تکتانه، و بودجه صندوق را با اکثریت آرا مورد تایید قرار داد و تاکید شد که پیشنهادها و سفارش‌های اعضای شورا اجرایی شود. احمدضیا احمدی

Last modified on ??????? ، 19 ????? 1399 ، 16:12

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.