04 ???? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رییس جمهوری، وضعیت امنیتی هلمند و نیمروز را بررسی کرد

رییس جمهوری، وضعیت امنیتی هلمند و نیمروز را بررسی کرد

کابل/ ۳عقرب/ باختر محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان شام...

شمار جان باختگان رویداد انتحاری کابل به ۲۹تن افزایش یافت

شمار جان باختگان رویداد انتحاری کابل به ۲۹تن افزایش یافت

کابل/۳ عقرب/ باختر شمارجان باختگان حملۀ انتحاری عصرامروزدشت برچی کابل به...

حادثۀ غرق شدن یک تن محصل افغان درهند پیگیری می شود

کابل / ۳ عقرب / باختر وزارت امورخارجه می گوید...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

به بهانۀ روزجهانی ترانزیت و ترانسپورت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۲۶  میزان /باختر
امروز٬روز جهانی ترانسپورت و ترانزیت است٬منطق تجلیل از این روز جهانی٬بهره گیری کشور ها ازفرصت های موجود برای ایجاد سهولت ، توسعه تجارت و اقتصاد است.
برای کشورهای محاط به خشکه منجمله افغانستان٬ ترانزیت یک مسئلۀ حیاتی است٬شمار کشورهای محاط به خشکه در جهان اضافه از چهل کشور است مگر مانند افغانستان٬هیچ کدام از این کشورها٬از محاط بودن خود به خشکه، رنج نبرده است وجزاز افغانستان٬ در برابر هیچ کشوری ازمسئلۀ ترانزیت به عنوان عامل فشار و حربۀ سیاسی کار گرفته نشده است.
افغانستان در وجود موقعیت حساسی که دارد می تواند اتصال کنندۀ کشورهای منطقه باشد٬ایده یی که اگر عملی شود جزسودی در امرتوسعه اقتصادی منطقه و اعادۀ ثبات٬ ارمغان دیگر نخواهد داشت.
محمد اشرف غنی رییس جمهوری اسلامی افغانستان٬همیشه ازمبدل شدن افغانستان به چهارراۀ اقتصادی منطقه یاد کرده است وبر اتصال این کشورها از مسیر افغانستان٬ تاکید کرده است.
از دید سیاست ورزان افغان٬تنها همکاری و همگرایی منطقه یی است که می تواند باور و اعتماد را میان کشورهای منطقه تقویت کند٬ثبات را اعاده کند و فقر را کاهش دهد.
حکومت افغانستان با تجلیل از روز جهانی ترانزیت وترانسپورت٬ تلاش دارد٬ این کشور به گذرگاه ترانزیتی بین کشورهای آسیای میانه، جنوب آسیا و شرق و غرب مبدل شود.
اما پیاده شدن برنامۀ حکومت افغانستان برای مبدل شدن این کشور به گذرگاۀ کشورهای منطقه با چالش‌های زیادی مواجه است.
مشکل در این است که شماری ازکشورهای همسایه افغانستان مسئله  تجارت و ترانزیت را رنگ و بوی سیاسی می دهند و از آن به عنوان حربه در برابر دولت ها در افغانستان کار گرفته اند٬هدف اولی این کشورها باقی ماندن افغانستان در انحصار اقتصادی شان است.
در حالی که کنوانسیون های جهانی در تجارت و ترانزیت٬امتیازات ویژه برای کشور های محاط به خشکه قایل شده است مگر افغانستان در ماجرا ها و امتیاز طلبی شماری از کشور های همسایه به خصوص پاکستان نتوانسته است که از امتیاز های قبول شدۀ جهانی در امر ترانزیت و تجارت ترانسپورت سود برد.
پاکستان درکل و ایران در مواردی معین٬مشکلاتی در ساحۀ ترانسپورت بین المللی و ترانزیت برای افغانستان خلق کرده اند.
ما همه ساله به خصوص در فصل صدور میوه٬از جانب پاکستان با مشکلات ترانزیتی مواجه می شوم٬این مشکل همه ساله تکرار شده است٬ صدها موتر از میوه و سایرمحصولات زراعتی افغانستان به بهانه های مختلف در بنادر با پاکستان متوقف می مانند٬اقلامی که آمادۀ صادر شدن است و باید زود تر به بازار ها راه پیدا کند فاسد می شودو به اقتصاد ملی در افغانستان ملیون ها دالر خساره وارد می شود.
به همین ترتیب پاکستان در واردات امتعۀ صادراتی به افغانستان که عمدتا ازبندر کراچی وارد افغانستان می شود٬مشکل تراشی های زیاد کرده است و این باعث شده است که بعضی از اقلام صادراتی به افغانستان به خصوص گوشت وتخم مرغ٬ فاسد شود وتجار ما  پول هنگفتی را از دست دهند.
برخلاف، پاکستان تلاش دارد که مسیر افغانستان به سوی آسیای میانه را برای خود سهل و ساده کند و کالا های پاکستانی بدون هیچ مشکلی به سوی کشور های آسیای میانه بروند.
واقعیت این است که پاکستان با حربه ساختن مسئله  ترانزیت و سیاسی کردن تجارت و اقتصاد٬درپی تخریب اقتصاد افغانستان است.
عملکرد پاکستان در برابر افغانستان٬ تنها با ایجاد مشکلات دربخش تراتزیت و ترانسپورت خلاصه نمی شود٬ این کشور در جریان نوزده سال گذشته ،عامل تخریب هزاران کیلو متر سرک در افغانستان است همچنان با ناامن کردن بادغیس مانع تکمیل سرک حلقه  یی در افغانستان شده است.
(کار سرک حلقه یی در افغانستان به مساعدت مالی شماری از کشورها در حال تکمیل شدن است مگر این پروژه به دلیل پیوستن افغانستان با شاهراه های ایران٬ در بخش های غربی ولایت بادغیس متوقف شده است٬با تکمیل این پروژه٬ کشور های آسیای میانه از طریق افغانستان با ایران وصل می شود.)
منابع رسمی گفته اند که هزینۀ این بخش از سرک حلقه یی افغانستان٬ از سوی سعودی پرداخت می شد مگر سعودی ها درمداخله استخبارات پاکستان از پرداخت هزینه این پروژه خوداری کردند.
آنچه گفته شد شمه یی از مشکلاتی است که افغانستان محاط به خشکه، از ناحیه ترانزیت و ترانسپورت با آن مواجه است.
ایران و شمار دیگری از کشور های منطقه در مواردی معین، مانع ترانزیت افغانستان ازکشورهای شان شده است که بیشتر مقطعی و سیاسی بوده است.
برخورد سیاسی و مقطعی شماری از کشور ها با مسئله  ترانزیت باعث شده است  که افغانستان در ساخت و سازشبکه های  ترانسپورتی وایجاد خط آهن موفق نباشد.
دولت افغانستان به منظوررهایی از بار تهدید و برخورد سلیقه یی با مسئلۀ تجارت و ترانزیت٬در جستجو ودریافت راه های بدیل شد ٬در ابتدا در دریافت این راه ها بدیل وایجاد دهلیز های هوایی موفق هم بود٬ راه لاجورد٬راه ابریشم٬ایجاد مسیر ترانزیتی با ترکیه ...نمونه های ازاین تلاش بود مگر دستان مریی ونامریی در پی کاهش این ظرفیت بر آمدند و این باعث شد که افغانستان دربخش ترانزیت و تجارت در انحصار پاکستان باقی بماند.
ترانسپورت و ترانزیت٬ راز عمدۀ رشد اقتصادی کشورها است بهتر است که افغانستان به تلاش هایش برای دریافت راه های بدیل ادامه دهد و در عین حال به فکر اقدامات مشابه در برابر کشور هایی باشد که مسئلۀ  ترانزیت و تجارت را در افغانستان مشکل ساز کرده اند.
افغانستان با وصل ایران به کشورهای آسیای میانه موقعیت خوبی برای ایران بخشیده است اگر پاکستان هم می خواهد چنین یک موقعیت داشته باشد، باید از اخلالگری در ترانزیت و تجارت با افغانستان خودداری کند.
دولت افغانستان باید بر رفت و آمد لاری های پاکستانی ازجنوب به شمال افغانستان محدودیت وضع کند و به استفاده یک طرفه ترانزیت پاکستان از خاک افغانستان خاتمه بخشد صائم

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.