28 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تبصره

تبصره

کابل/ ۲۸ میزان/ باختر افراط گرایی به یک پدیدۀ جهان شمول...

ده ها طالب مسلح درزابل کشته شدند

قلات ۲۸ میزان باختر ده ها طالب مسلح درتازه ترین نبرد...

ازهفته جهانی تغییر اقلیم  در بامیان تجلیل شد

ازهفته جهانی تغییر اقلیم در بامیان تجلیل شد

بامیان/ 28 میزان/ باختر ازهفته جهانی تغییراقلیم امروزدر بامیان تجلیل شد. محمد...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

سروردانش: ادارۀ ملی ستندرد ٬چالش ها را به گونۀ درست شناسایی نکرده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل/ ۲۷میزان/ باختر
معاون دوم ریاست جمهوری می گوید: ادارۀ ملی ستندرد هنوز برای رسیدن به اهداف خود با چالش های زیادی مواجه است.
به گزارش آژآنس باختر؛ سرور دانش که امروز در مراسم تجلیل از روزجهانی ستندرد در کابل سخن می گفت٬ کار ادارۀ ملی ستندرد را پر چالش خواند و گفت: این اداره نتوانسته است که چالش را به گونه یی درست شناسایی کند.
دانش با انتقاد از پالیسی‎های نادرست ادارۀ ستندرد، گفت که با گذشت ۱۳ سال، هنوزهم این اداره نتوانسته چالش‌ها را شناسایی و آن را بازنگری کند.
این گفته ها درحالی بیان می شود که کار این ادراه در عرصه های مختلف با مشکلات مواجه است٬ بزرگترین مشکل آن٬ عدم حلوگیری از واردات تیل بی کیفیت به کشور است٬ مشکل که سال هاست گفته می شود٬ مگر حل نشده است.
سرور دانش از مسوولان این اداره خواست که جدی تر عمل کنند.
او گفت: «این اداره باید جدی‌تر عمل کند و تمام مشکلات فرا راه ستندرد سازی را در کشور شناسایی کرده و روابط خود را با سازمان های بین المللی توسعه دهد.»
معاون دوم ریاست جمهوری تاکید کرد٬ فرهنگ استفاده از ستندرد باید نهادینه شود و سطح کیفیت، صحت و مصونیت، حمایت از مستهلک و حفاظت از محیط زیست  گسترش یابد. همچنان عدم هماهنگی میان اداره های از مشکلات دیگریست که باید از سوی رهبری ادارۀ ملی ستندرد مورد توجه قرار گیرد.
سرور دانش اظهار کرد که رهبری این اداره باید جداً مبارزه با فساد و سوء‌ استفاده‌های مالی که باعث بی‌اعتباری و وقفه در کارها می‌شود را آغاز کند٬ انتظار حکومت، مردم و بخش خصوصی این است که رهبری جدید ادارۀ ملی ستندرد ضعف ها را شناسایی و برای رفع آن تلاش کنند.
عزیز احمدزی، رییس عمومی ادارۀ ملی ستندرد هم صحبت های انتقادی داشت٬ او گفت: محصولات داخلی به خاطر کیفیت پایین آن در بازارهای خارجی از جایگاه خوبی برخوردار نیستند. او از تجار و وارد کنندگان خواست که محصولات با کیفیت را وارد کنند تا جایگاه خوبی را در کشورهای بیرونی داشته باشد.
از سوی هم، ملک یار، نمایندۀ بخش اقتصادی افغانستان گفت: در حال حاضر 73 فیصد منازعات تجارتی کشورها روی ستندرد است و 164 کشوری که قرار است از افغانستان واردات داشته باشند، روی ستندرد تمرکز دارند که متاسفانه بدون آن امکان پذیر نیست.
وی افزود: ستندرد جزء اساسی پیشرفت های اقتصادی افغانستان است که باید روی آن توجه صورت گیرد تا محصولات داخلی در بازارهای خارجی جایگاه خوبی داشته باشد. به گفته او، ارتباط صنعت با صنعت می‌تواند پیشرفت های اقتصادی افغانستان را بالا ببرد.
از ایجاد ادارۀ ملی ستندرد سیزده سال سپری شد٬ مگر این اداره نتوانسته با چالش های موجود به گونه یی موثر برخورد کند. برمک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.