04 جوزا 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی رئیس جمهور از چگونگی پیشرفت کار اعمار شهرک پیروزی دیدن کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهور از چگونگی پیشرفت کار اعمار شهرک پیروزی دیدن کرد

کابل باختر 4 جوزا محمد اشرف غنی رئیس ‏جمهوری اسلامی افغانستان...

وزير ماليه موافقتنامه پنجاه و چهار اعشاريه پنج ميليارد افغانى را  به امضاء رسانيد

وزير ماليه موافقتنامه پنجاه و چهار اعشاريه پنج ميليارد افغانى را به امضاء رسانيد

کابل باختر 4 جوزا اكليل حكيمى، وزير ماليه دیروز موافقتنامه مالی...

جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور در فرودگاه هرات

جلوگیری از قاچاق مواد مخدر به خارج از کشور در فرودگاه هرات

شهرهرات 4 جوزا باختر سیزده تن که می خواستند هشت کیلوگرام...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتداکتر عبدالله عبدالله: روی منابع غنی افغانستان سرمایه‌گذاری کنید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر29 دلو
دکتور عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان دیروزدر محفل افتتاحیۀ نماینده‌گی اتاق تجارت بین‌المللی در افغانستان اشتراک کرد.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجراییه به آژانس باختر، در این برنامه که با حضور مقامات وزارت‌های سکتوری، نهادهای ذیربط، سفرای کشورهای خارجی، نماینده‌گان نهادهای بین‌المللی، اتحادیه‌های صنعت‌کاران، سرمایه‌گذاران و تاجران ملی در قصر گلخانۀ وزارت امور خارجه کشور برگزار شده بود، نمایندگی اتاق تجارت بین‌المللی (ICC) افتتاح گردید.
در این برنامه، نخست مایل آغا خیرخواه، رییس هیأت مدیرهٔ اتاق تجارت بین‌المللی در افغانستان از حضور و حمایت رییس اجراییه ابراز قدردانی کرد و گفت: هدف از ایجاد این نماینده‌گی تقویت همکاری‌های صنعتی، تجارتی و خدماتی میان افغانستان و سایر کشورهای عضوء این سازمان جهانی می‌باشد.
رییس اجراییه کشور، در صحبت‌های مقدماتی خویش، آغاز کار نماینده‌گی اتاق تجارت بین‌المللی را برای هیأت رهبری این اتاق، بخش خصوصی و بازرگانان ملی تبریک گفته و آن را یک گام اساسی در راستای تقویت بخش خصوصی و رشد سرمایه‌گذاری عنوان کرد.
او در ادامه وعده سپرد: حکومت وحدت ملی از برنامه‌های این نماینده‌گی برای تقویت بخش خصوصی و جلب سرمایه‌گذاری در کشور حمایت می‌کند، زیرا آینده افغانستان وابسته به رشد اقتصادی‌اش است.
در این برنامه، رییس اجراییه کشور به وزارت‌های مربوط هدایت داد که با هماهنگی اتاق‌ تجارت و صنایع و نماینده‌گی اتاق‌ تجارت بین‌المللی در افغانستان، کار مشترک نمایند و برنامه‌های‌شان را با هر دو اتاق به‌ویژه بخش سکتور خصوصی هماهنگ سازند.
دکتور عبدالله در ادامه اظهار داشت: ایجاد این نماینده‌گی به ‌معنی جایگزینی با اتاق‌ تجارت و صنایع کشور نیست؛ بلکه برای تقویت آن است تا از این طریق با استفاده از تجارب و الگوهای موفق سایر کشورها، تجارت افغانستان، بر اساس معیارهای جهانی مدرنیزه شود.
به گفتۀ او، هرچند بخش خصوصی با فراز و فرودهای زیادی به‌همراه بوده و در هر شرایط دشوار سیاسی و امنیتی کشور وظیفه ملی‌شان را انجام داده‌ است، اما با آن‌هم کارها در این بخش قناعت‌بخش نیست و باید تلاش‌های بیشتر صورت گیرد.
رییس اجراییه کشور با ابراز امیدواری گفت: انتظار داریم که اتاق‌ تجارت و صنایع و نماینده‌گی اتاق تجارت بین‌المللی با هماهنگی و کار مشترک برای جلب سرمایه‌گذاری، معرفی فرصت‌های اقتصادی، افزایش تولیدات داخلی، مبادلات تجارتی و کاهش فقر و بیکاری، گام‌های عملی را بردارند تا نتیجۀ آن قابل لمس باشد.
دکتور عبدلله ، خطاب به وزارت‌های مربوطه، نهادهای ذیربط، سرمایه‌گذاران و تاجران ملی کشور گفت: برای رشد اقتصادی و تقویت سرمایه‌گذاری، روی منابع غنی افغانستان تمرکز نمایید که آینده کشور را تضمین می‌کند.
رییس اجراییه کشور در پایان اسناد رسمی آغاز فعالیت اداره یادشده را به رییس هیأت مدیرۀ اتاق تجارت بین‌المللی در افغانستان سپرد.
در این برنامه، سفیر کشور فرانسه، وزیر اقتصاد، وزیر تجارت و صنایع، معین سیاسی وزارت امور خارجه، رییس روابط بین‌الملل اتاق تجارت و صنایع، رییس اتاق تجارت و صنایع و رییس اتحادیۀ سراسری صنعت‌کاران افغانستان نیز صحبت کردند.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.