03 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

اخبار فشرده آماری تیم‌ها تا پایان روز دهم جام جهانی 2018روسیه

کابل 3سرطان باختر 1- منابع خبری دهمین روز از بیست و...

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

معین سیاسی و سرپرست وزارت خارجه با سفیر آسترالیا در کابل ملاقات کرد

کابل 3سرطان باختر حکمت خلیل کرزی معین سیاسی و سرپرست وزارت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتوزارت احیا و انکشاف دهات 1.8 میلیارد دالر در سال جاری صرفه جویی کرده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 27 ثور
وزارت احیاء وانکشاف دهات در سال مالی ۱۳۹۵  پنجاه ودو پروژه انکشافی را که قیمت اولی آن 8.2 میلیارد افغانی بود، قرار داد کرده است. انجنیر نصیر احمد درانی، وزیراحیاء وانکشاف دهات که امروز دریک  نشست خبری در مرکز اطلاعات ورسانه های حکومت سخن می گفت، افزود: "پس از بررسی دقیق ارزش واقعی 52 قرارداد از 8.2 میلیارد افغانی به 6.5 میلیارد افغانی کاهش یافته و1.7 میلیارد افغانی صرفه جویی شده است."
به گزارش آژانس باختر، او همچنان گفت" تعدیل قرار دادها از رویداد های نادر در وزارت احیاء وانکشاف دهات بوده وبه دو مورد انجامیده است.
درانی گفت که در نتیجه تعدیل دو قرار داد بیش از یک میلیون دالر از شرکت تطبیق کننده به حکومت بازگردانده شده است. درهمین حال بیش از شصت میلیون افغانی از بابت جریمه ها صرفه جویی شده است. چنانکه وزیر احیاء وانکشاف دهات گفت: "شماری از موسسات همکار برنامه همبستگی ملی که اکنون جایش را به برنامه میثاق شهروندی داده است، به دلیل کم کاری ها بیشتر از 64 میلیون افغانی جریمه شده اند."
درانی همچنان گفت که درجریان سال مالی 1395 چهارقضیهء تخطی از قانون که در آن نزدیک به بیست تن از کارکنان این وزارت متهم شناخته شده اند، به مراجع عدلی وقضایی فرستاده شده است.
او به مشکلاتی از جمله تهدید های امنیتی در برابر برخی پروژه های وزارت احیاء وانکشاف دهات اشاره کرد اما وعده داد که وزارت در همکاری با مسوولان امنیتی ولایات وبا استفاده از افراد بانفوذ، بر رفع مشکلات کوشیده است.

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.