31 جوزا 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس جمهور غنی از تلاش های مسئول انکشاف تعلیمات مسلکی و تخنیکی مؤسسه GIZ، قدردانی کرد

کابل باختر 31 جوزا محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان...

46 نفر از اعضای مظنون طالبان از حبس رها گردیدند

کابل باختر 31 جوزا لوی څارنوالی می گوید که 46 نفر...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتدست آورد های اخیر وزارت مالیه توضیح گردید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 23 جوزا
رئیس ارتباط و آگاهی عامۀ وزارت مالیه امروز در یک کنفرانس خبری در مرکز رسانه های حکومت دستآوردهای اخیر وزارت مالیه را با رسانه ها شریک نمود.
به گزارش آژانس باختر، در این کنفرانس خبری اجمل حمید عبدالرحیمزی گفت: وزارت مالیه در بدل آوردن اصلاحات در پنج بخش کلیدی ( افزایش عواید، اصلاحلات تشکیلاتی، مدیریت مالیات، مؤثریت کمک ها و بودجه سازی ولایتی) از طریق صندوق وجهی بازسازی افغانستان ۱۸۹ میلیون دالر را دو روز قبل از طرف بانک جهانی حصول نمود که کمک های متذکره از طریق بودجۀ ملی در پروژه های انکشافی بزرگ بادرنظرداشت اولویت ها به مصرف می رسد. وی افزود: این کمک ها از  جمله۹۰۰ میلیون دالر کمکی است که بانک جهانی برای سه سال (۲۰۱۶-۲۰۱۸) در بدل اصلاحات به افغانستان اعطا می نماید که تا اکنون وزارت مالیه توانسته است مبلغ ۵۵۰ میلیون دالر آن را به دست بیاورد.
همچنان وی در رابطه به عضویت افغانستان در بانک سرمایه گذاری زیربنائی آسیا (AIIB)، جمع آوری عواید در سال جاری، مصرف بودجۀ انکشافی، دستاوردهای سفرهای وزیر مالیه به کشور های چین و عربستان سعودی، ارزیابی مؤفقانۀ پروگرام سه ساله صندوق بین المللی پول (IMF) به رسانه ها معلومات داد.
وی در رابطه به سفرهای آیندۀ وزیر مالیه به کشورهای کوریا، آذربایجان و جورجیا به هدف تقویت روابط اقتصادی، راه لاجورد، همکاری های منطقوی و ادارۀ آسان خدمت نیز معلومات داد. احمد ضیا احمدی

 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.