29 سرطان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

رئیس جمهور غنی، آرشیف ارگ ریاست جمهوری را افتتاح کرد

رئیس جمهور غنی، آرشیف ارگ ریاست جمهوری را افتتاح کرد

کابل باختر 28 سرطان محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان قبل...

یک زن رئیس قضات مالزیا شد

یک زن رئیس قضات مالزیا شد

- ایرنا – باختر28 سرطان برای دومین بار در تاریخ...

ترتیب رده بندی تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2018

ترتیب رده بندی تیم های شرکت کننده در جام جهانی 2018

اولیه – باختر28 سرطان پس از قهرمانی تیم ملی فرانسه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتسه پروژه برق رسانی افتتاح شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 21 اسد
سه پروژه بزرگ برق به ارزش ۱۸.۵ میلیون یورو در ولایت کاپیسا امروز با حضور داشت داکتر عبدالله عبدالله رئیس اجراییه، افتتاح شد.
به گزارش آژانس باختر ، درمراسم افتتاح این پروژه ها افزون برمردم ومسولان محلی، علی احمد عثمانی وزیر انرژی وآب وانجنیر غالب رئیس عمومی شرکت برشنا اشتراک داشتند.
این سه پروژه بزرگ که شامل خطوط انتقال برق و سب استیشن می شود توسط شرکت مشورتی انتی گریشن تحت نظارت  وزارت انرژی و آب در  ولایت کاپیسا به پایه اکمال رسیده اند .
این پروژه ها شامل، تمدید لین 110KV از بند نغلو کابل تا تپه احمد بیگ در ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا ، ساخت سب استیشن 110/20KV در تپه احمد بیگ ولسوالی نجراب ولایت کاپیسا، شبکه های توزیعی برق 20/0.4KV مرحله اول ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا می باشد و مرحله دوم در پلان های اینده تکمیل خواهد شد.با افتتاح این پروژه ها  ۱۲۰۰۰ خانواده از انرژی برق  بهره‌مند می شوند . که از این میان ۸۰۰۰ خانواده باشنده‌های ولسوالی نجراب و ۴۰۰۰ دیگر باشنده‌های ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا می‌باشند. د افغانستان برشنا شرکت توانسته است تا هم اکنون برای بعضا از مشترکین  این والسوالی ها میتر برق توزیع و به زودی میزان مستفید شوندگان این پروژه ها با اخذ میتربیشتر  افزایش خواهد یافت.
خط های انتقال ولتاژ برق قوی با درنظر داشت سب ستیشن گلبهار به ظرفیت 320 میگاوات و تبه سرخ به ظرفیت 32 میگاوات ولایات پروان ، کاپیسا ، پنجشیر و ولایات شرقی کشور را با منابع وارداتی و منابع آبی کشور وصل میکند.
قابل یاد آوری است که هزینه این پروژه ها ۱۸.۵ میلیون یورو بوده که ۱۵.۵ میلیون آن از سوی کشور فرانسه کمک شده است و ۳ میلیون از سوی دولت افغانستان پرداخت شده است.# نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.