01 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

والی نام نهاد طالبان برای ولایت کاپیسا کشته شد

والی نام نهاد طالبان برای ولایت کاپیسا کشته شد

کابل باختر ۱ اسد والی نام‌نهاد هراس‌افگنان...

صدهاتن درمیدان وردک به تظاهرات پرداختند

صدهاتن درمیدان وردک به تظاهرات پرداختند

میدان شهر 1 اسد باختر صدها تن از شهروندان میدان وردک...

محمداشرف غنی:حکومت افغانستان در خصوص تأمین صلح، اجماع ملی، منطقه‌یی، بین‌المللی را فراهم کرده است

محمداشرف غنی:حکومت افغانستان در خصوص تأمین صلح، اجماع ملی، منطقه‌یی، بین‌المللی را فراهم کرده است

کابل اول اسد باختر محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان ظهر امروز،...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبزرگترین پروژهٔ تولید انرژی برق در كاپيسا به‌بهره‌برداری سپرده شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 22 اسد باختر
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه جمهوری اسلامی افغانستان صبح دیروز در سفر ولایتی‌اش به ولایت کاپیسا بزرگترین پروژهٔ تولید انرژی برق را به هزینه ۱۸.۵ هژده‌ونیم میلیون یورو در ولسوالی نجراب این ولایت به‌بهره‌برداری سپرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، رییس اجراییه کشور که در مرکز سبستیشن تولید و توزیع انرژی برق در اين ولسوالی سخن می‌زد گفت که این پروژه به هزینه ۱۸.۵ میلیون یورو ساخته شده، که مبلغ ۱۵ میلیون آن توسط کمک‌های بلاعوض کشور فرانسه و ۳ میلیون دیگر آن از طرف حکومت افغانستان تمویل گردیده‌است.
داکتر عبدالله عبدالله از تکمیل شدن به‌موقع این پروژه ابراز خرسندی کرد و گفت که حکومت وحدت ملی تلاش می‌کند که با توسعه این پروژه به سایر ولسوالی‌های این ولایت و حتی ولایت‌های هم‌جوار نیز لین برق را انتقال دهد.
رییس اجراییه کشور یاد‌آور شد که وقتی مردم از نظام و حکومت دفاع می‌کنند و در کنار آن می‌ایستند، توسعه و بازسازی حق‌شان می‌باشد. داکتر عبدالله عبدالله وعده سپرد که در زمینهٔ تمدید لین برق به ولسوالی‌های السای و تگاب این ولایت نیز تلاش می‌ورزد تا سروی و توزیع انرژی برق آغاز گردد.
وزارت انرژی و آب می‌گوید که این پروژه در سه مرحله؛ «خط انتقال برق از بند نغلو به ولسوالی نجرات به‌طول ۴۴ کیلومتر، ایجاد دو سبستیشن در تپه احمد بیگ و ایجاد شبکه توزیعی انرژی برق به ولسوالی تگاب ولایت کاپیسا» تکمیل شده است.
این وزارت می‌افزاید که با فعال شدن این پروژه ۱۲۰۰۰ خانواده از آن مستفید می‌شود.
در این سفر ولایتی‌ رییس اجراییه کشور را وزرای صحت‌عامه، فواید عامه، انکشاف دهات، انر‌ژی و آب، رییس دارالانشای شورای وزیران، رییس شرکت برشنا، معینان وزارت‌های معارف، زراعت، اداره ارگان‌های محل و نماینده‌گان ولایت کاپیسا در شورای ملی همراهی می‌کردند.
بهزاد

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.