25 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

پولیس از امنیت انتخابات در تخار اطمینان داد

تالقان 24 میزان باختر آمر امنیت تخار اطمینان میدهد که روند...

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

معین امورجوانان ازجوانان خواست که درانتخابات پیشرو سهم فعال بگیرند

کابل باختر24 میزان داکترکمال سادات معین امورجوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ ...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتملل متحد :39 درصد مردم افغانستان زیر خط فقر زندگی میکنند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

 کابل باختر/ 15/ قوس
سازمان ملل میگوید که 39 درصد مردم افغانستان زیرخط فقر زندگی میکنند.
گزارشگر آژانس باختر مینگارد، سازمان ملل درگزارش تازه خود اعلام کرد که ازبین حدود 34 میلیون جمعیت افغانستان 39 درصد آن زیرفقر زندگی میکنند و ده میلیون شهروند افغانستان به خدمات بهداشتی دسترسی ندارند ودو میلیون شهروند دیگری افغانستان با فقر جدی مواجه هستند و تامین غذای روزانه برای آن ها دشوار است و طی سه سال آینده سه میلیون و سه صد هزار تن ازشهروندان افغانستان به کمک های فوری نیاز دارند.
این درحالی است که تنها در ماه اکتوبرسال جاری براثر درگیری میان نیروهای امنیتی و گروه تروریستی طالبان ، حدود سه صدو شصت هزار تن آواره شدند و امسال بیش از پنجصد وشصت هزار تن از پناهجویان افغان از ایران و پاکستان برگشتند که سازمان ملل خواستار کمک به آنها شده است .
درگزارش سازمان ملل از وضعیت افغانستان ابراز نگرانی شده و درآن آورده است ، نه صد هزار تن از شهروندان افغانستان درنتیجه جنگ ها از خانه های شان آواره شدند و در نه ماه اول امسال ، درنتیجه درگیری بین نیروهای امنیتی و طالبان درافغانستان دست کم دوهزار و چهارصد و هشتاد کودک کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.
همچنان سازمان ملل میگوید که اکنون حدود چهارده میلیون تن نزدیک به نیم جمعیت افغانستان درمناطق نا امن به سرمیبرند که درآن مناطق درگیری میان نیروهای امنیتی افغانستان و طالبان جریان دارد.
این گزارش درحالی تهیه گردیده است که افغانستان استراتیژی مبارزه با فقر ، اشتغال یابی و بهبود وضعیت زراعت درکشور را روی دست دارد مگر ادامه نا امنی ها وجنگ بسا از فرصت هارا ازمردم افغانستان گرفته است .ختم/ شوخک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.