28 جدی 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

کشته شدن بیست هراس افگن در فاریاب

کشته شدن بیست هراس افگن در فاریاب

میمنه 28 جدی باختر بیست هراس افگن دیروز در ولایت فاریاب...

تقدیر از ورزشکاران در نیمروز

تقدیر از ورزشکاران در نیمروز

زرنج 28 جدی باختر ورزشکاران وزن بردار در ولایت نیمروز دیروز...

تقدیر از برندگان مسابقه قرآن کریم در قول اردوی 209شاهین

تقدیر از برندگان مسابقه قرآن کریم در قول اردوی 209شاهین

مزارشریف 28 جدی باختر برندگان مسابقه حسن و قرائت قرآن کریم...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتبازار اسعار سرای شهزاده کابل بسته شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 18 دلو
صرافان بازار اسعار سرای شهزاده کابل امروز در واکنش به طرزالعمل جدید 22 ماده ئی بانک مرکزی در خصوص فعالیت صرافی ها اعتراض کرده و بازار سرای شهزاده را بستند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، میر افغان صافی رئیس اتحادیه سرتاسری صرافان بازار اسعار سرای شهزاده که خود نیز از در پیوند به وضع این طرزالعمل اعتصاب کرده است گفت که وضع این طرزالعمل نه تنها اصلاحاتی به وجود نیاورده بل سبب شده است تا صرافان کشور در زمینه کاریشان با مشکلات و چالش های زیادی روبرو شوند.
به گفته رئیس این اتحادیه، این طرزالعمل ظالمانه است و قابل قبول صرافان سرای شهزاده نمیباشد و تا زمانیکه خواست های قانونی شان از سوی بانک مرکزی پذیرفته نشود بازار سرای شهزاده بسته خواهد بود.
بانک مرکزی چندی قبل طرزالعملی را در خصوص فعالیت های صرافی وضع و ارائه کرده بود  در آن جواز جدید صرافی در ولایت های کابل، هرات، بلخ، قندهار منع شده است که قابل قبول صرافان نبوده و در نتیجه سبب شد تا این صرافان به رسم اعتراض درب بازار سرای شهزاده ببندند.
در این طرزالعمل آمده است که صرافان حق جمع آوری امانت های پولی مردم را ندارند و باید  از اعطای قرضه به آنها خود داری کنند.
اما این معترضان با بیان خواست هایشان، از بانک مرکزی میخواهند تا با تجدید نظر در طرزالعمل جدید باعث رکود داد وستد پولی در این بازار نشوند.
اما مسئولان بانک مرکزی میگویند که آنها مطابق قانون اقداماتی را بخاطر بهبود وضعیت صرافی و تبادله اسعار روی دست گرفته و در عملی ساختن آن مصمم اند. نیلوفر

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.