01 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مسوده پالیسی ملی فرهنگی به نظرخواهی گذاشته شد

مسوده پالیسی ملی فرهنگی به نظرخواهی گذاشته شد

کابل باختر 30 دلو مسوده پالیسی ملی فرهنگی کشورکه به...

بازداشت یک عضو گروه طالبان در فراه

بازداشت یک عضو گروه طالبان در فراه

فراه 30 دلو کابل باختر یک عضو گروه طالبان...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتداکتر عبدالله عبدالله: وزارت زراعت مکلف است قناعت سرمایه گذاران فارم های مرغداری را حاصل کند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 25 دلو
رییس اجراییه حکومت وحدت ملی در دیدار با نماینده‌گان و اعضای اتحادیهٔ ملیِ مرغداری افغانستان گفت که پس از تحقیقات روی مرض آنفولانزای مرغی، در مورد ادامه کار فارم‌ّهای مرغداری تصمیم گرفته می‌شود.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست اجراییه به آژانس باختر، داکتر عبدالله عبدالله امروز در دیدار با اعضای اتحادیهٔ ملی مرغداری از سراسر افغانستان تصریح کرد: در صورتی‌که تشخیص این مرض اشتباه ثابت شود، حکومت در مورد خسارات وارده، پاسخگوست.
اعضای اتحادیهٔ ملی مرغداری افغانستان می‌گویند که وزارت زراعت برای جلوگیری از شیوع آنفولانزای مرغی، بسیاری‌ از فارم‌های مرغ‌ داری و انتقال گوشت مرغ را به ولایات قرنطین کرده و پس از آن‌ بازار کسب‌وکار آنان کساد شده است.
آنان افزودند که نهادهای ذیربط بدون هماهنگی و بررسی دقیق از فارم‌های مرغداری و تشخیص یک موردِ مشخص این تصمیم را گرفته است. این اتحادیه می‌پذیرد که احتمال وقوع مرض انفولانزای مرغی در فصل سرما بیشتر است؛ اما تا حال ویروس آن در کشور نمونهٔ عینی ندارد.
اعضای این اتحادیه افزودند که در سراسر افغانستان ۷۶۸۳ فارم مرغداری فعال است که در آن نزدیک به یک میلیارد دالر سرمایه‌گذاری شده است و تقریبأ ۱۷۰ هزار تن به صورت مستقیم و بالاتر از یک میلیون تن دیگر به صورت غیر مستقیم در این بخش کار می‌کنند.
آنان از رییس اجراییه کشور خواستند که در این مورد تحقیق و معاینهٔ دوباره صورت گیرد و اگر ویروس آنفولانزای مرغی تشخیص داده شد، آنان با حکومت همکاراند. در غیر آن، باید قرنطین و ممانعت در انتقال گوشت و تخم مرغ در اسرع وقت برداشته شود.
همچنان، اعضای این اتحادیه از رییس اجراییه حکومت وحدت ملی خواستار ایجاد سهولت‌های لازم از این صنعت گردیدند.
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه کشور به وزارت زراعت و مالداری هدایت داد که در هفته آینده یک نشست فوق‌العاده را با حضور اعضا و نماینده‌گان ولایتی اتحادیه ملی مرغداری افغانستان برگزار کند و این مسأله را به صورت همه‌جانبه بررسی نماید.
رییس اجراییه کشور تاکید کرد که وزارت زراعت و مالداری باید نتایج تحقیق و معاینات انجام شده را در باره آنفونزای مرغی در اختیار این اتحادیه قرار دهد و در مورد اقدام اخیرش وضاحت دهد.
داکتر عبدالله عبدالله با اعلام حمایت حکومت از صنعت مرغداری گفت: وزارت وزارعت مکلف است که قناعت سرمایه‌گذارانِ فارم‌های مرغداری را حاصل کند و به یک نتیجه قابل قبول دست یابد. نالان 

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.