22 قوس 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد اشرف غنی: سرک حلقوی هرات اهمیت این ولایت را از نگاه ترانزیت بالا می‌برد

محمد اشرف غنی: سرک حلقوی هرات اهمیت این ولایت را از نگاه ترانزیت بالا می‌برد

کابل باختر 22 قوس محمد اشرف غنی رئیس جمهور اسلامی افغانستان...

53 تن از هراس افگنان کشته و24 تن دیگر آنان زخمی شدند

53 تن از هراس افگنان کشته و24 تن دیگر آنان زخمی شدند

کابل باختر 22 قوس درجریان عملیات های مشترک نظامی نیروهای امنیتی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتنها چهارروز تا افتتاح چهارطرح بزرگ اقتصادی درهرات مانده است

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

شهرهرات 1 حوت باختر
چهار روز تا افتتاح چهار طرح بزرگ اقتصادی در ولایت هرات زمان باقیست.
ولایت هرات از جمله ولایات درجه اول در سطح کشور محسوب میشود که همواره با تلاش مقام های کشور و مقام های محلی با اجرای برنامه های خاص در صدر توجه قرار داشته است.
پروژه تاپی از مهمترین پروژه های ملی در سطح کشور است که قرار است تا چهار روز آینده درولایت هرات افتتاح گردد . تحقق عملی کار تاپی درافغانستان، صفحه جدیدی رابرای کشورمارقم زده که این پروژه میتواند امید تازه وگسترده  را درتمام نقاط کشورمخصوصا پنج ولایت محل عبورلوله گاز تاپی، خلق کند وسبب رونق اقتصادی ، بهبود سلامت اجتماعی وتسریع درحرکت افغانستان به سمت آبادانی وانکشاف گردد.
بر اساس گفته های مسولان خط لوله انتقال گاز تركمنستان به كشورهای افغانستان، هند و پاكستان، ١٨١٤كيلومتر طول دارد كه ٨١٦ كيلومتر آن از خاك افغانستان می گذرد و سپس به پاكستان و در نهايت به شهر فاضيلكای كشور هند ختم مي گردد.
در عین حال آریا رئوفیان رئیس اطلاعات و فرهنگ هرات میگوید: تاپی علاوه برتحولات چشمگیراقتصادی برکشور فصل نوینی بر روابط کشورهای تاپی رقم خواهد زد که بدون شک دهلیزفرهنگی را میان این کشورها ومبادلات فرهنگی ،رشدتجارت ودرنهایت احیای پیوند تاریخی این کشور هارا به دنبال خواهد داشت. 
رئوفیان با ابراز خوشبینی از افتتاح پروژه تاپی وبیان برنامه های متنوع فرهنگی به تجلیل از افتتاح این پروژه بزرگ افزود:افتتاح این چهار پروژه بزرگ علاوه برتحولات فرهنگی؛ نقش ارزنده ای بر رشد اقتصاد، ترانزیت کشور پیام آور صلح ،همدلی ونزدیکی ملت ها را باخود داشته وافغانستان را از بسترتضادبه بستر تعامل ،گفتگو وروابط حسنه تبدیل مینماید.
همچنان جیلانی فرهاد سخنگوی والی هرات ضمن ارایه معلومات در رابطه با افتتاح این چهار طرح بزرگ اقتصادی در ولایت هرات گفت : خط لوله گاز از ظرفيت انتقال سالانه  ٣٣ بيليون متر مكعب گاز به افغانستان، پاكستان و هند بر خوردارخواهد بود که هر كشور مقدار مشخص از اين گاز را خريداری مینمایند كه سهم افغانستان  در ده سال اول 500 ملیون مترمکعب،درده سال دوم یک بیلیون  و در ده سال سوم  ١،٥ بيليون متر مكعب گازمي باشد.
در طول مسير خط لوله گاز تاپي، ١٢ پمپ فشار نصب مي شود كه پنج  پايه آن به ارزش يك ميليارد دالر، در داخل افغانستان خواهد بود.
وی در خصوص آمادگی برای افتتاح این پروژه اظهارداشت: " اداره محلی آماد گی کامل دارد تا چهار روز آینده باحضور مقامات بلند پایه چهار کشور شاهد افتتاح آغاز به کار پروژه تاپی در ولایت هرات باشد.
وی افزود:تدابیر همه جانبه امنیتی ،تدارکاتی وتشریفاتی جهت افتتاح این  پروژه بزرگ گرفته شده وهیچ گونه مانعی که فرا راه تطبیق آن پروژه باشد وجود ندارد؛ ودرعین حال اقشار جامعه به گونه  بی پیشینه ای از اجرا این پروژه ملی حمایت می کنند.ختم/سیدحبیب

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.