04 ثور 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پنج حلقه ماین در فاریاب خنثی شد

فاریاب باختر 4 ثور پولیس فاریاب پنج حلقه ماین را از...

کشته شدن هفت مخالف مسلح در بلخ

مزارشریف 4 ثور باختر هفت مخالف مسلح دیروز در ولسوالی چهاربولک...

هفت طالب مسلح در کندز کشته شدند

کندز 4 ثور باختر هفت طالب مسلح به شمول سه سرگروه...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتقرارداد اعطای جواز سرمایه‌گذاری شبکۀ ملی فایبرنوری به ارزش ۳۸۳ میلیون دالر به‌امضا رسید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 26 حوت
در حضورداشت محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور، قرارداد اعطای جواز سرمایه‌گذاری شبکۀ ملی فایبرنوری میان اداره اترا و شرکت‌های افغان بیسیم، اتصالات و گروپ مشورتی آسیا به ارزش ۳۸۳ میلیون دالر به امضا ‌رسید.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، جلسۀ شورای عالی اقتصادی، امروز به ریاست محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان در ارگ دایر گردید که در بخش نخست، طرح بودجه و تشکیلات سال ۱۳۹۷ ادارۀ اترا را بهمنظور بحث بیشتر به جلسۀ بعد موکول کرد.
جلسه پس از بحث همه‌جانبه فیصله نمود که ادارۀ اترا باید استراتیژی واضح و پلانِ با دورنمای روشن را روی‌دست گیرد و روی مسلکی‌شدن، ارتقای ظرفیت و تخنیکی‌شدن این اداره کار نماید.
رئیس‌جمهور بر کاهش قیمت مصرف تلیفون و انترنت تأکید کرد و گفت که ادارۀ اترا روی طرحی کار کند تا بتواند هزینه‌های مصرفی را کاهش بخشد. وی افزود: در مکان‌های که تاورها تحت تهدیدهای امنیتی قرار دارند روی بدیل آن فکر شود و نیز از ولسوالی‌ها تصویر واضح وجود داشته‌باشد.
رئیس‌جمهور کشور با اشاره به طرح بودجه و تشکیلات سال جدید اداره اترا خاطرنشان کرد که باید پاسخ‌های دقیق به پرسش‌های مطرح‌شده دراین خصوص ارائه شود و در جلسات بعد به‌منظور تصویب بودجۀ اداره اترا به تفصیل بحث صورت گیرد.
در طرح متذکره که از سوی مسوولین اداره اترا ارائه گردید پیرامون بودجه، کیفیت خدمات، صدور جوازعرضه خدمات، جلوگیری از فعالیت‌های غیر مجاز، ارتقای ظرفیت، دیجیتال سازی نشرات تلویزیونی، بهبود چارچوب مقررات، نهایی سازی استخدام طرزالعمل استخدام در اداره اترا و حقوق کارمندان و فعالیت‌های داخلی اترا، مشکلات و پیشنهادها معلومات ارائه گردیده‌است.
در ادامه، طرح وزارت مخابرات در رابطه به استفاده از تکنالوژی در تعلیم و صحت از سوی معین آن وزارت به جلسه مطرح گردید.
پس از بحث‌های مفصل، فیصله شد که وزارت‌های مخابرات، معارف، اداره‌های اترا، احصائیه مرکزی و تدارکات ملی، مشترکاً روی طرح مذکور کار نمایند و دراین زمینه تقسیم وظایف و اولویت‌بندی واضح وجود داشته‌باشد. هم‌چنان تأکید شد که چگونگی استفاده از چهار ترانسپاندر مورد غور قرار گیرد.
در طرح مذکور پیرامون توسعه تکنالوژی معلوماتی در بخش تعلیم و صحت، شامل ساختن تکنالوژی معلوماتی در نصاب درسی معارف بحث گردیده که در چهار مرحله تطبیق خواهد شد.
در بخش دیگر جلسه، روی طرح تحلیل مارکیت شرکت‌های حمل و نقل هوایی که از سوی مسوولین ادارۀ هوانوردی ملکی ارائه گردید به‌گونۀ مفصل بحث شد.
شورای عالی اقتصادی پس از بحث‌های همه‌جانبه فیصله نمود که شرکت‌های هوایی نیاز به بررسی بیشتر دارند و باید روی مدیریت سالم، آوردن اصلاحات، ارتقای ظرفیت کاری، مسلکی و تخنیکی شرکت آریانا بحث بیشتر صورت گیرد.
جلسۀ تأکید کرد که باید به شرکت‌های هوایی داخلی امتیاز داده شود و با شرکت‌های هوایی خارجی زمینۀ گسترش همکاری‌های بیشتر فراهم گردد.
شورای عالی اقتصادی بر افزایش عواید و بازاریابی شرکت‌های هوایی داخلی تأکید کرد و فیصله نمود که گروپ کاری به شمول وزارت‌های مالیه و اقتصاد به قسم مشترک در مورد معیارهای جوازدهی در این زمینه کار نمایند.# نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.