28 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

انفجار در هرات جان یک فرد ملکی را گرفت

انفجار در هرات جان یک فرد ملکی را گرفت

هرات 28 حوت باختر به اثر انفجار عصر امروﺯ در ولایت...

ایجاد کمیته های مدیریتی برنامه ملی میثاق شهروندی در پنجشیر

ایجاد کمیته های مدیریتی برنامه ملی میثاق شهروندی در پنجشیر

بازارک 28 حوت باختر قرار است کمیته های مدیریتی برنامه ملی...

کشته شدن چهار هزار هراس افگن در حوزه شمال و شمال شرق

کشته شدن چهار هزار هراس افگن در حوزه شمال و شمال شرق

مزارشریف 28 حوت باختر چهار هزار هراس افگن در جریان سال...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 1/ ثور

شمار محدود ازرورنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که بدسترس قرار گرفته اند ، درشماره های امروزی به بحث روی مسایل مختلف سیاسی ونظامی در کشور پرداخته اند و نیز اخبار وگزارش های را درباره رویدادهای جاری منطقه وجهان نشرکرده اند.
روزنامه مدنیت دربرگ نخست زیر عنوان ، مهریه اش یک جلد قرآن جهیزیه اش یک جلد کتاب نوشته کرده است مهریه اش یک جلد قرآن جهیزیه یک جلد کتاب و مصارف عروسی شان را به هزینه تحصیل ده دختر مستعد اختصاص داده اند.
فریده رویش و مصطفی سروش دو جوانی که با او تمام ارزش های دینی و مدنی ، جشن عروسی شان را دریک مکتب برگزار کردند قدمی بلند درجهت ارزش های انسانی برداشتند.
روزنامه مدنیت جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه دوم ارائه کرده اما درصفحه اول زیر عنوان تاپی صنعت را تقویت خواهد کرد ، نوشته کرده است تا پی اکنون حیثیت یک پروژه امید آورنده را برای مردم افغانستان به خود گرفته است.
حدود دو ماه پیش  پروژه تاپی درولایت هرات افتتاح شد وموجی از خوشی و خوش بینی درمیان مردم افغانستان ایجاد شد جدی ترین بحث دراین میان فراهم آوردن هزینه های مالی این پروژه است چیزی که حدود 400 میلیون دالر یعنی حدود 5 درصد کل هزینه را به دوش افغانستان میگذارد.
به نوشته این روزنامه نرگس نهان سرپرست وزارت معادن و پترولیم کشور به خبرگزاری رویترز گفته که آن ها دونرها و سرمایه گذاران فکری میکنند وقتی یک پروژه سی ساله که تا به حال عملی نشده چگونه میتواند درچندسال آینده به بهره برداری کامل سپرده شود ؟ هنوزهم تردیدیی وجود دارد که احتمالاً ما قادر به اجرای آن درزمان تعیین شده نخواهیم شد.
روزنامه به همینگونه موضوع را دنبال کرده است درصفحه دوم مطلب رازیرعنوان ، روش جدی رای دهی اعتماد به انتخابات آینده نشر کرده است .
این روزنامه همچنان در همین صفحه خبرداده است که مردم عربستان بعداز 35 سال دوباره به سینما رفتند .
روزنامه مدنیت درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است .
اما روزنامه افغانستان ما ، درصفحه اول ازقول رییس جمهور کوریای شمالی عنوان کرده است که این کشور خواهان خلع سلاح کامل هسته ای میباشد.
روزنامه افغانستان ما ، همچنان درصفحه اول زیر عنوان طالبان مسلح صدها مکتب را در کندز مسدود کردند نوشته کرده است طالبان مسلح صدها باب مکتب را در مناطق مختلف کندز مسدود نموده اند که در اثر آن دوصد هزار متعلم از تعلیم محروم شده اند طالبان مسلح نیز موضوع مسدودیت مکاتب را تائید میکنند.
به نوشته این روزنامه از حدود یک ماه بدین سو 350 مکتب درمناطق مختلف کندز از سوی طالبان مسلح به روی متعلمین مسدود کردیده است.
روزنامه موضوع را به همین گونه دنبال کرده است درهمین صفحه عنوان کرده است که رییس جمهور به کارمندان دولتی دستور داد که درروند ثبت نام رای دهندگان شرکت کنند.
این روزنامه جزئیات درپیوند به عنوان فوق را درصفحه دوم نوشته کرده است . اما در صفحه اول از قول سیگار عنوان کرده است سیاستمداران امریکایی درک دوستی از توسعه و مشکلات افغانستان نداشتند.
به نوشته این روزنامه اداره تفتیش ویژه امریکا برای بازسازی افغانستان سیگار از کارکردهای یک و نیم دهه گذشته امریکا درافغانستان انتقاد کرده و گفته که سیاستمداران امریکایی بعداز سقوط طالبان درک درستی از توسعه ومشکلات درافغانستان نداشتند.
روزنامه موضوع را به همین ترتیب دنبال کرده درصفحه های دیگر دنبال مطالب بیشتر شده است .
به همین ترتیب روزنامه هشت صبح درشماره امروزی یا به نشر مطالب مشابه پرداخته و یا دنبال سایر مطالب شده است.  ختم/ نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.