29 عقرب 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

بیست تیم ازقاره سبزبه یورو ۲۰۲۰ راه یافتند

بیست تیم ازقاره سبزبه یورو ۲۰۲۰ راه یافتند

کابل /۲۹عقرب/ باختر رقابت های فوتبال مرحله مقدماتی جام قهرمانان اروپا...

اخبارکوتاه ازدنیای فوتبال

اخبارکوتاه ازدنیای فوتبال

کابل /۲۹عقرب/ باختر رسانه های معتبر ورزشی انگلستان گزارش داده اند...

برد تیم قطر برای تیم ملی ما باخت نیست

برد تیم قطر برای تیم ملی ما باخت نیست

کابل /۲۹عقرب/ باختر تیم ملی فوتبال افغانستان شب گذشته دردیدار با...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکابل /۲۹عقرب/ باختر
رقابت های فوتبال مرحله مقدماتی جام قهرمانان اروپا با ده بازی شب گذشته پایان یافت .
به گزارش آژانس باختر ، دربازی های مهم شب گذشته تیم جرمنی شش بریک تیم ایرلند را برد و هالند ۵ برهیچ استونیا را شکست داد و لزهم برهنگری پیروز شد.
درپایان این بازی بیست تیم که به مرحله بعدی این رقابت ها راه یافتند مشخص شد .
تیم های هالند ،هسپانیا ،جرمنی ، انگلستان ،ایتالیا و فرانسه شامل این بیست تیم نمی باشد.
ازمیان شش تیم باقی مانده درمرحله پلی آف مشخص خواهد شد که چهارتیم دیگر صعودکننده کدام ها اند .
این تیم ها تا چهار ماه آینده مشخص می شود.  ختم/ نالان ...ک..م

چهارشنبه ، 29 عقرب 1398 ، 07:11

اخبارکوتاه ازدنیای فوتبال

کابل /۲۹عقرب/ باختر
رسانه های معتبر ورزشی انگلستان گزارش داده اند که مرینو به عنوان سرمربی تیم تاتنهم انتخاب شد.
***
به گزارش رسانه ها ،یونوچی مدافع باشگاه یونتوس قرارداد خود را با این باشگاده را تاسال ۲۰۲۴ تمدیدکرد.
***
رسانه ها گزارش داده اندکه پوچی تینو سرمربی تاتنهم پس از پنج سال رهبری این تیم ازاین باشگاه کنار زده شد.
***
مالک عربی باشگاه پارسن ژرمن می خواهد تیم فوتبال لیدرزیونایتد انگلستان را خریداری کند.
***
رسانه ها از قول مسی گزارش داده اندکه می خواهد یک شب و یک روز را درکنار رونالدو سپری کند با اوصحبت نان بخورد.
***
به گزارش رسانه ها انریکه برای باردوم به عنوان سرمربی تیم ملی هسپانیا انتخاب شد.
***
گزارش های وجوددارد که باشگاه یونتوس یکصد میلیون یورو می پردازد که تورس بازی کن جوان هسپانیایی را استخدام کند.
***
بل ،بازی کن ریال مادرید گفته است دراین باشگاه وضعیت خوب ندارد.
ختم/ نالان ...ک..م

چهارشنبه ، 29 عقرب 1398 ، 07:08

برد تیم قطر برای تیم ملی ما باخت نیست

کابل /۲۹عقرب/ باختر
تیم ملی فوتبال افغانستان شب گذشته دردیدار با تیم ملی قطر قهرمان آسیا،بازی را یک صفر به این تیم واگذار کرد.
قطریان با استفاده از یک پنالتی تیم ملی کشور را شکست دادند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر:انوش دستگیر سرمربی تیم ملی کشور پس ازختم بازی گفت که باخت ما باید پیروزی حساب شود زیرا تیم نوپای افغانستان دربرابر تیم ثروت مند و با امکانات فراوان مادی و تخنیکی قطر قرارگرفت و چنان بازی کرد که حتی رسانه های ورزشی تاجکستان ،بازی تیم ملی افغانستان را ستودند . با این باخت هنوزهم شانس صعود به مرحله بعدی رقابت های فوتبال جام ملت های اروپا به تیم ملی ما وجود دارد .
این تیم یک بازی دیگر با تیم ملی بنگله دیش دارد دیده شود نتیجه بازی های آخر این گروه ،فرصت برای صعود تیم ملی به مرحله بعدی را فراهم می کندیا خیر .
ختم/ نالان ...ک..م

چهارشنبه ، 29 عقرب 1398 ، 07:07

سیزده طالب در غزنی کشته شدند

کابل/ 29 عقرب/ باختر
سیزده طالب مسلح دیشب در غزنی کشته شدند.
ایمل مومند، سرپرست دفتر مطبوعاتی قول اردوی 203 تندر، به آژانس باختر گفت که این طالبان مسلح در عملیات منسوبان امنیتی و دفاعی و درگیری در ساحه قلعه قاضی مرکز غزنی و ساحه جمجمه و مانک ولسوالی مقر آن ولایت کشته شدند.
وی افزود که در این رویداد ها هشت طالب مسلح دیگر زخم برداشتند و یک راکت انداز دشمن به دست آمد.
طبق یک خبر دیگر، در عملیات نظامیان در منطقه کوبات ولسوالی وازه خواه پکتیکا دو طالب مسلح کشته شدند و یک طالب دیگر زخم برداشت.
بر مبنای یک خبر دیگر، دسته ماین روبی قول اردوی 203 تندر دو ماین را از مربوطات غزنی و خوست کشف و خنثی کردند. احمد نعیم دوستی

کندز/ 29 عقرب/ باختر
چهارصد افسر، ساتنمن و سرباز پولیس از یک دوره آموزشی دیروز در کندز فارغ شدند.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، در محفلی که به همین مناسبت با حضور مسوولان ملکی و نظامی، رییس شورای ولایتی و علمای دین در مرکز آموزشی زون شمال شرق در کندز برگزار شد، سمونوال زبردست صافی قومندان مرکز تربیوی پولیس زون شمال شرق، گفت که این افسران، ساتنمنان و سربازان پولیس مربوط نهاد های بغلان، کندز، تخار و بدخشان استند که دریک ‌دورۀ شش هفته‌یی در این مرکز آموزش مسلکی دیدند.
حشمت‌الله رحیمی عرضبیگی، معاون والی کندز گفت که حکومت مصمم بر مسلکی کردن نظامیان است و این روند در سرتاسر کشور از طریق برنامه‌های مختلف تطبیق می‌شود.
در اخیر این محفل برای فارغان اسناد فراغت توزیع شد. احمد نعیم (دوستی)

پلخمری/ 29عقرب/ باختر
پولیس بغلان می گوید که در دو هفته گذشته در آن ولایت بیست‌ودو گروه دزدان را بازداشت کرده است.
به گزارش خبرنگار محلی آژانس باختر، ویس احمد صمیمی، قومندان امنیه  بغلان در یک برنامه زیر نام (گفتمان شهر) دیروز در پلخمری صحبت می‌کرد، گفت که پولیس آن ولایت بیست‌ودو گروه خطرناک مافیایی، رهزنان و سارقان را از مربوطات آن ولایت بازداشت کرده است.
وی در این نشست افزود که پس‌ازاین بغلان دیگر جای امن برای زورگویان قاتلان و تروریستان نیست و در هر جایی که آنان باشند، تعقیب، سرکوب و نابود خواهند شد.
قومندان امنیه  بغلان همچنان گفت که پنجصد واسطه شیشه سیاه به شمول موتر قومندانی امنیه بغلان از موجودیت فلم های سیاه و رنگه پاک‌سازی می‌شود و به هیچ فرد زیر هیچ نام اجازه داده نخواهد شد که با موتر شیشه سیاه و داشتن افراد مسلح غیر مسوول در شهرگشت و گذار کند.
صمیمی در قسمت سرکوب طالبان در بغلان گفت که عملیاتی که چندی قبل آغازشده بود، ادامه دارد و ساحاتی که از دشمن گرفته‌شده است، حفظ می شود و به دشمن اجازه داده نمی‌شود که در ساحات آزادشده دوباره نفوذ کند.
قومندان امنیه بغلان از ایجاد گارنیزیون شهری در ولسوالی اندراب ها نیز خبر داد و افزود که با ایجاد این گارنیزیون باج گیری، زورگویی و پاتک سالاری از ولسوالی اندراب ها ریشه‌کن خواهد شد.
وی ایجاد نظم شهری و تنفیذ قانون را وظیفه پولیس یادکرد و از مردم خواست که با پولیس همکار باشند و دروازه قومندانی پولیس شب روزبه روی مردم باز است. احمد نعیم دوستی

کابل/ ۲۹ عقرب/باختر
یک هلیکوپتر نیروهای بین المللی در ولایت لوگر سقوط کرده است که تلفاتی هم در قبال داشته است.
مرکز مطبوعاتی نیروهای بین المللی امروز اعلام کردکه هلیکوپتر آن نیروها شب گذشته در لوگر سقوط کرده است و در آن دو نظامی امریکایی جان باخته اند.
نیروهای بین المللی ٬محل دقیق این رویداد را مشخص نکرده اند مگر گفته شده است که عوارض تخنیکی باعث بروز این حادثه شده است.
مگرطالبان ادعا کرده اند که آنان این هلیکوپتر را سقوط داده اند و شش عسکر خارجی را کشته اند.
این ادعا از سوی نیروهای خارجی رد شده است و گفته شده است که طالبان در همچو حالات تلاش می کنند که بهره گیری تبلیغاتی کنند .  صائم

واشنگتن/ وی او ای/ 29 عقرب/ باختر
فیسبوک پذیرفته است که در اپلیکیشن وتس‌اپ خلای امنیتی وجود دارد که با استفاده از آن هکرها می‌توانند به پیام‌ها، تصاویر و ویدیوهای موجود در پیام‌های کاربران دسترسی بیابند.
هکرها ویدیویی را به کاربران وتس‌اپ می‌فرستند و زمانی که کاربران این اپلیکیشن ویدیو را دانلود کنند، کود یا رمزی وارد سیستم این اپلیکیشن می‌شود و زمینه برای دسترسی هکرها به حساب کاربر فراهم می‌شود.
وتس‌اپ این ویروس را CVE-2019-11931 معرفی کرده است که نسخه‌های قبلی این اپلیکیشن را در سیستم های iOS و اندروید متاثر می‌سازد.
فیسبوک در مورد چگونگی این ویدیوها یا اینکه اگر ویدیوها توسط کاربران باز نشود چه خواهد شد، معلوماتی ارائه نکرده است.
وتس‌اپ گفته است که اقداماتی برای جلوگیری از این ویروس روی دست گرفته شده است، اما کاربرانی که هنوز نسخه جدید اپلیکیشن را نصب نکرده اند، ممکن از این ناحیه آسیب پذیر باشند.  بابک

واشنگتن/ وی او ای / 29 عقرب/ باختر
وزارت امورخارجه ایالات متحده امریکا با استقبال از رهایی استادان پوهنتون امریکایی از سوی طالبان، ابراز امیدواری کرده است که اقدامات اخیر طالبان و حکومت افغانستان منجر به پایان جنگ در این کشور شود.
مایک پمپیو، وزیر امور خارجۀ امریکا در اعلامیه‌ یی گفته است که از اقدام حکومت افغانستان به رهایی سه نفر از زندانیان طالبان و شبکۀ حقانی و نیز از تصمیم طالبان برای رهایی دو استاد پوهنتون امریکایی و نیز ده نظامی افغان استقبال می‌کند.
در این اعلامیه آمده است: "برای ما، این پیشرفت‌ها نشانه‌های امیدوارکننده‌ یی برای این است که جنگ افغانستان ، بحران هولناک و پرهزینه‌ یی که چهل سال دوام کرده است  به زودی از طریق یک تفاهم سیاسی به پایان برسد."
قصر سفید نیز با انتشار یک اعلامیۀ جداگانه از آزادی استادان پوهنتون امریکایی افغانستان استقبال کرده است.
در این اعلامیه از اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان به خاطر آنچه که "اقدامات شجاعانۀ" او در راستای مصالحه در افغانستان خوانده است، قدردانی شده است.
گروه طالبان از سال ۲۰۱۶   دو نفر از استادان پوهنتون امریکایی افغانستان را در اسارت خود داشتند و همواره برای رهایی آنان خواستار آزادی زندانیان‌شان بودند.
اما این درخواست تا دو هفته پیش با مخالفت حکومت افغانستان روبرو شده بود؛ تا اینکه اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان پذیرفت که انس حقانی، برادر رهبر شبکۀ حقانی، حاجی مالی خان و حافظ رشید عمری، از دیگر اعضای برجستۀ طالبان را از زندان بگرام آزاد کند.
در اعلامیه یی که گروه طالبان پس از رهایی این زندانیان منتشر کرد، ابراز امیدواری شده است که تبادلۀ زندانیان "گامی به جلو در راستای اعتمادسازی و تقویت حسن نیت برای کمک به روند مصالحه" باشد.
طالبان اعلام کرده  اند که انس حقانی در ترکیب هیئت مذاکره‌کنندۀ این گروه برای مصالحه حضور خواهد داشت.
با این حال، سهیل شاهین، سخنگوی طالبان در قطر به صدای امریکا گفت که روند مصالحه، کماکان مشروط به امضای توافق صلح با امریکا است. بابک

کابل / ۲۹عقرب/ باختر
محمداشرف غنی رییس جمهور اسلامی افغانستان، درجریان سفرش به ننگرهار، دیروز در نشستی با بزرگان، متنفذان، علما، جوانان و نمایندگان اقشار مختلف ننگرهار که در تالار مقر آن ولایت برگزار شد، اشتراک و سخنرانی کرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر٬ در این نشست، شاه‌ محمود میاخیل والی ننگرهار گفت: به اساس هدایات شما که باید دامان سپین غر از پدیدۀ داعش پاک شود، در اثر مبارزه‌ مشترک نیروهای امنیتی و دفاعی و مردم، سرانجام داعش در ننگرهار نابود شدٍ.
سپس ملک عثمان بزرگ قومی، احمدعلی حضرت رییس شورای ولایتی و مولوی مطهرشاه صحبت کردند و به منظور سفر رییس جمهوری به ننگرهار و سرکوب داعش در ننگرهار ابراز خرسندی کردند و خواست ها و پیشنهادهای شان را در رابطه به اعمار شاهراه جلال‌آباد- تورخم، جلال‌آباد- کابل، حل مشکل برق، تامین امنیت، توجه به پروژه های انکشافی، صحت و معارف و انکشاف پوهنتون ننگرهار، با رییس جمهور شریک کردند.
آنان از  دستآوردها، پیشرفت ها و برنامه های ملی رییس جمهوری و حکومت در خصوص اعمار و بازسازی مساجد، حکومتداری خوب، توجه به زیربنا، تطبیق پروژه های انکشافی، ترانزیت، مبارزه علیه فساد اداری و دیگر بخش ها، قدردانی و حمایت کردند.
سپس رییس جمهوری صحبت کرد و از تلاش و فداکاری مردم ننگرهار در راستای بقای افغانستان و سرکوب داعش ستایش کردو گفت: هماهنگی و همکاری مشترک مردم و نیروهای امنیتی و دفاعی، این گونه نتایج موثر را در قبال دارد.
رییس جمهوری خاطرنشان کرد که با زنان و کودکان داعشیان در مطابقت به عنعنۀ افغانی و اسلامی برخورد خواهد شد.
وی به والی ننگرهار برای توجه بهتر به زنان و کودکان متذکره هدایت داد که ترتیبات مناسب به آنان را مدنظر بگیرد.
رییس جمهوری گفت که بالای نیروهای امنیتی و دفاعی و خیزش مردمی افتخار می کنیم که داعشیان را در ننگرهار شدیداً سرکوب کردند. وی افزود که برای آنان در راستای سرکوب طالبان و سایر گروه های تروریستی نیز امکانات و مهمات فراهم خواهد شد و به وزارت دفاع ملی هدایت داد که خیزش کنندگان مردمی را در اردوی محلی تنظیم کند.
رییس جمهور خاطرنشان کرد: ولسوالی های شیرزاد و حصارک مانند سایر ولسوالی ها و مناطق ننگرهار از وجود دشمن پاکسازی خواهد شد و به این منظور هدایت اجرای عملیات خاص را داده ام. وی افزود که هر حرکت مثبت در ننگرهار بالای تمام کشور تاثیر خوب خواهد گذاشت.
رییس جمهور از بزرگان ننگرهار خواست که با اجماع برای سال آینده، خواستار چهار پروژۀ بزرگ و اساسی شوند تا حکومت آن را به اسرع وقت، تطبیق کند.
وی افزود: با سرمایه گذاری فرهنگی در ننگرهار، برای رشد زبان پشتو و رشد فکری نسل جوان کار خواهیم کرد و نقش پوهنتون ننگرهار و مردم این ولایت در این عرصه، مهم پنداشته می شود.نالان

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL