23 اسد 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

ریاست معارف شهرکابل شاگردان ممتاز را تقدیرکرد

ریاست معارف شهرکابل شاگردان ممتاز را تقدیرکرد

کابل باختر22 اسد سه تن از شاگردان ممتاز که درآزمون شمول...

داکتر عبدالله عبدالله: تدابیر تازه به منظور سرکوب طالبان گرفته شده است

داکتر عبدالله عبدالله: تدابیر تازه به منظور سرکوب طالبان گرفته شده است

کابل 22اسد باختر داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی،...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکابل 23 اسد باختر
عبدل البدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات امروز دریک نشست خبری هشدار داد که هرگاه مزاحمت ها در برابر کارکنان این کمیسیون ادامه یابد ممکن به روند ملی برگزاری انتخابات آسیب وارد گردد.
این اظهارات درحالی بیان می گردد که امروز شماری از طرف داران ملا تره خیل نامزد مجلس نماینده گان که در فهرست نهایی نام او حذف گردیده در برابر دفتر مرکزی کمیسیون درکابل گردهم آمدند و مانع ورود کارکنان این کمیسیون به دفاتر مربوط شدند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، رییس کمیسیون مستقل انتخابات دریک  نشست خبری  از نیروهای امنیتی کشور خواست که امنیت دفاتر مرکزی و ولایتی این کمیسیون را تامین و جلو مزاحمت ها را بگیرند.
سید حفیظ الله هاشمی منشی کمیسیون ، اعلامیه را در این مورد نیز به خوانش گرفت.
قرار بود کمیسیون مستقل انتخابات امروز فهرست نهایی نامزدان را با علایم انتخاباتی آنها اعلام کند که در اثرممانعت هواداران ملا تره خیل برای کارکنان کمیسیون ، این مامول برآورده نشد.ختم/نالان

کابل باختر22 اسد
سه تن از شاگردان ممتاز که درآزمون شمول درموسسات تحصیلات عالی نمرات بلند را گرفته اند، امروز ازطرف ریاست معارف شهرکابل تقدیرشدند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: درمحفلی که به این مناسبت برگزار شد ، داکتر احمد ضمیر گوارا رییس معارف شهرکابل گفت که این محفل به خاطرقدردانی از سه تن شاگردان ممتاز مکاتب شهرکابل که درآزمون شمول درموسسات تحصیلات عالی نمرات بلند را گرفته و درفاکولته های دلخواه شان کامیاب شده اند ، برگزارشده است .
او درکنارآن که موفقیت این شاگردان ممتاز را  برای آن ها ، خانواده های شان و مردم افغانستان تبریک گفت ، در دورۀ تحصیلات عالی نیز برای آنان آرزوی موفقیت های بی پایان کرد.
تهمینه  شاگرد ممتاز که بلند ترین نمره آزمون شمول درموسسات تحصیلات عالی را به دست آورده است درصحبتی از ریاست معارف شهرکابل ، توجه معلمان و مسولان مکاتب افغان ترک کابل و خانواده اش تشکر کرد .
اوگفت موفقیت ها درمسیرزنده گی و به ویژه درراستای تحصیل ، رابطه مستقیم به سعی و تلاش انسان ها میگیرد. 
وی ازسایرشاگردان خواست تا به خود باورداشته باشند ودرراستای کسب علم و دانش تلاش های پیگیرکنند تا نتایج عالی را بدست آرند.
همینگونه احسان الله  و عبید الله  شاگردان ممتاز مکاتب کابل که درآزمون شمول در موسسات تحصیلات عالی نمرات بلند را کمایی کرده اند، خاطرنشان ساختند که مهم ترین اصل درزنده گی داشتن اعتماد به خود ، استقامت  و تلاش میباشد که ازاین طریق انسان ها میتوانند به قله های بلند موفقیت راه یابند.
همینگونه دراین محفل یک از والدین این شاگردان ممتاز به نماینده گی از دیگران صحبت کرد و ازریاست معارف شهرکابل به خاطرقدردانی از شاگردان ممتاز سپاسگزاری نمود و همچنان ازتوجه معلمان و مسولان مکاتب که درزمینه آموزش شاگردان تلاش کرده اند به نیکی یاد کرد.
دراخیراین محفل لوح های تقدیر ازسوی رییس معارف شهرکابل به سه تن از شاگردان ممتاز اعطا شد.
گفتنی است که تهمینه فارغ مکتب افغان ترک کابل با به دست آوردن 353 نمره ، بلندترین نمره آزمون شمول درموسسات تحصیلات عالی را  درسطح کشورحاصل کرد و همچنان احسان الله فارغ لیسه استقلال کابل وعبید الله فارغ لیسه عالی غلام حیدرخان کابل ازجمله شاگردان ممتاز مکاتب کابل میباشند. احمدضیا احمدی

 

کابل 22اسد باختر
داکتر عبدالله عبدالله رییس اجراییه حکومت وحدت ملی، امروز در نشست کمیتۀ اقتصادی شورای وزیران گفت که قطع خدمات مخابراتی در ولایت غزنی، مورد بررسی قرار می‌گیرد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست اجرائیه به آژانس باختر، رییس اجراییه کشور با اشاره به وضعیت امنیتی جاری در کشور گفت که برخی شبکه‌های مخابراتی خدمات‌شان را در غزنی متوقف ساخته‌اند. دلایل قطع خدمات شبکه‌های مخابراتی از سوی نهادهای موظف بررسی می‌گردد.
داکتر عبدالله عبدالله اعلام کرد که نیروهای تازه تحت رهبری لوی‌درستیز و معین ارشد امنیتی وزارت داخله به ولایت غزنی رسیده‌اند و به زودی شهر غزنی از وجود تروریستان و طالبان جنایت‌کار پاک خواهد شد.
رییس اجراییه، عملیات هوایی نیروهای حمایت قاطع و افغان را موثر خواند و گفت که در نتیجۀ این عملیات‌، صدهاتن از تروریستان طالب کشته و زخمی شده‌اند.
عبدالله عبدالله گفت: با تدابیر تازه‌یی‌که رهبری حکومت اتخاذ کرده‌اند، تغییرات جدی در وضعیت امنیتی به وجود خواهد آمد.
همچنان، رییس اجراییه کشور به نهادهای مسول وظیفه داد که به زودترین فرصت به آسیب‌دیدگان حوادث غزنی مواد اولیه و خوراکی بفرستند.
رییس اجراییه کشور گفت که در این لحظات دشوار باید همۀ مردم و سیاسیون دست به دست هم بدهند و در نابودی تروریسم و هراس‌افگنی با نیروهای امنیتی همکاری و کمک کنند.
داکتر عبدالله عبدالله تصریح کرد که اوضاع سیاسی بیشتر از جنگ روی وضعیت تأثیر می‌گذارد.  نالان

دوشنبه ، 22 اسد 1397 ، 12:33

نمایشگاه عکس برگزارشد

کابل باختر/ 22/ اسد
نمایشگاه عکس دیروز به گرامی داشت از هفته فرهنگی کابل توسط فاضل سانچارکی معین امور نشرات وزارت اطلاعات و فرهنگ در آرشیف ملی افتتاح گردید.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، دراین نمایشگاه حدود صد قطعه عکس از منازل و نماهای مختلف شهر کابل قدیم به نمایش گذاشته است.
فاضل سانچارکی معین امور نشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ هنگام افتتاح این نمایشگاه گفت که برگزاری چنین نمایشگاه ها سیمای گذشته شهر کابل را به تصویر می کشد و نسل امروز را به یاد داشته های معماری و هنری کابل زمین می اندازد.
سانچارکی مطرح ساخت که وزارت اطلاعات وفرهنگ از برگزاری چنین نمایشگاه ها حمایت میکند.
به همین ترتیب محمد افسر رهبین رییس آرشیف ملی نیز درپیوند به برگزاری نمایشگاه صحبت کرد گفت این نمایشگاه شامل یک صد قطعه عکس از منازل و بناهای مختلف شهر کابل قدیم میباشد و هدف این نمایشگاه پیوند کابل قدیم به کابل امروز است او گفت این عکس ها بیان زندگی و فرهنگ مردم گذشته کابل میباشد.
این نمایشگاه برای یک هفته به روی علاقمندان بازاست .
ختم/ نجیب بهزاد.

کابل باختر/ 22/  اسد
وزیر دفاع ملی : در24 ساعت آینده شاهد انکشاف مثبت درولایت غزنی خواهیم بود
وزیرداخله : شهر غزنی زیراداره نیروهای دفاعی و  امنیتی قرار دارد.
وزیردفاع : پنجاه سرباز کماندو با نیروهای پولیس به ولسوالی همجوار عقب نشینی کرده اند.
بیشتر از یک هزار نیروی اضافی به غزنی فرستاده شده است.
وزرای داخله و دفاع ملی امروز دریک نشست خبری مشترک انکشافات درولایت غزنی را با خبرنگاران توضیح و بیان داشتند وضعیت درشهر غزنی زیر اداره نیروهای امنیتی قراردارد وعملیات از چهار استقامت علیه دشمن آغاز گردیده است.
به گفته آنها عملیات علیه دشمن از مرکز سوق وادره نیروهای امنیتی و دفاعی کشور در غزنی توسط لوی درستیز و معین ارشد امنیتی وزارت داخله اداره می گردد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر،  دراین کنفرانس خبری نخست وزیر دفاع ملی صحبت کرد و گفت : در 24 ساعت آینده شاهد انکشافات مثبت دراین ولایت خواهید بود.
او به یک سلسله نارسایی اشاره کرد وگفت که مخالفان جنگ را با ابعاد گسترده و بسیج نیروهای فراوان درغزنی آغاز کردند.
او همچنان گفت باید به نیروهای امنیتی ودفاعی کشور افتخار کرد .
درهمین حال وزیر امور داخله درکنار آنکه از آغاز عملیات نیروهای دفاعی و امنیتی کشور ازچهار استقامت علیه دشمن در غزنی خبردادگفت که طالبان اکاذیب فراوان را دراختیار رسانه ها قراردادند آنها مدعی شدند که بالا حصار قوماندانی امنیه ولایت غزنی محبس را گرفته اند درحالیکه این ادعا دروغ محض بود.
به گفته مقامات ارشد امنیتی درچهار روز گذشته 194 طالب کشته و 147 دیگر آنها زخمی گردیده اند و حدود یکصد سرباز و عسکر نیروهای دفاعی کشور جام شهادت نوشیده اند.
ازتلفات افرادملکی جزئیات ارائه نگردید آنان از عقب نشینی حدود 50 کماندو نیرو های دفاعی کشور به ولسوالی های همجوار خبردادند. آنها همچنان گفتند که بیشتر از یکهزار نیرو های تازه نفس غرض سرکوب دشمن به ولایت غزنی نیز اعزام شده است خبر دادند.  ختم/ نالان

غزنی / باختر/ 22/ اسد
تازه ترین گزارش ها ازغزنی می رساند که عملیات پاکسازی از چهار جهت درداخل شهر غزنی آغاز شده است و ناحیه اول مکمل پاک سازی شده است .
گزارش هایی که به آژانس باختر رسیده حاکی ازآن است که اطراف بالا حصار و قوماندانی امنیه نیز پاکسازی شده است.
لوی درستیز قوای مسلح و معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله به شهر غزنی رسیده اند وجنگ علیه دهشت افگنان درغزنی را مدیریت می کنند وهماهنگی لازم میان نیروهای امنیتی ایجاد شده است و دشمن درحال فرار میباشد.
ختم/ لیلما .

نیلی / باختر/ 22/ اسد
ورزشکاران مدال آور دایکندی از مسابقات پایتخت در شهر نیلی مورد تقدیر قرارگرفتند.
خان علی غلامی آمر تربیت بدنی دایکندی به خبرنگار محلی آژانس باختر گفت که چندی قبل یازده ورزشکار فول رزم دایکندی به شمول سه دختر از مسابقات فول رزم کابل توانستند چهارکمر بند طلا، یک جام قهرمانی و شش مدال نقره به دست آورند و قهرمانی آن مسابقات را حایز شوند.
وی گفت این قهرمان با برگزاری محفل، سخنرانی ها، اجرای کنسرت موسیقی و اهدای تحایف مورد تشویق قرارگرفتند. ختم/ شعیب

دوشنبه ، 22 اسد 1397 ، 11:12

مبلغ 25میلیون دالر به فروش می رسد

کابل   22 اسد  باختر
بانک مرکزی مبلغ  25میلیون دالر  را روزسه شنبه  23اسد  سالروان بطور لیلام به فروش می رساند.
درنامه که از آن بانک به آژانس باختر مواصلت ورزیده آمده است: دافغانستان بانک اعلام میدارد به منظور اشتراک در این داوطلبی از عموم صرافان واجد شرایط و بانکهای تجارتی که قبلاً مبلغ یک ملیون و پنجصد هزار افغانی را طور تضمین نزد آمریت عملیات بازار و مراکز زونهای د افغانستان بانک تحویل نموده اند تقاضا میگردد تا در این داوطلبی اشتراک کنند.
برنده گان لیلام مکلفیت دارند تا حسابات شانرا الی ختم یک روزتصفیه نمایند.
همچنان در این داوطلبی آنعده از صرافانیکه تا اکنون مبلغ فوق الذکر را به منظور تضمین و اشتراک در پروسه لیلام اسعار به د افغانستان بانک تسلیم ننموده اند، میتوانند یک روز قبل از داوطلبی پول تضمین شانرا تحویل و در لیلام های بعدی اشتراک ورزند ودر داوطلبی های لیلام اسعار تسویه قسمی معاملات مجاز نبوده برندگان لیلام پول قیمت ذمت شانرا در یک مرتبه بطور نقد و یا حواله در مدت زمان معین تحویل بانک می نمایند.
نوت: مزایده کننده گان نمی توانند اضافه از سه فیصد از مجموع مبلغ اعلان شده تقاضا نمایند.  ذبیح

کابل باختر 22اسد
از روز جهانی جوانان با شعار "فضا های امن برای جوانان" امروز ازسوی وزارت امور زنان  گرامیداشت به عمل آمد
به گزارش خبر نگار آژانس باختر :در محفل که به همین مناسبت برگزارشد سپوژمی ورک معین مسلکی و پالسی وزارت زنان درمورد نقش جوانان در حال وآینده کشور به تفصیل صحبت کردو گفت که بعضی از جوانان ما در ولایت های دور دست از حقوق شان آگاهی ندارند از حقوق خانواده آگاهی ندارند واین عوامل سبب میشود که باعث آزار و اذیت خود و خانواده های خود قرار بگیرندو بسیاری از جوانان ما در زیر پل سوخته مصروف مصرف مواد مخدر هستند که هیچ کسی به آنان توجه ندارد .
وی نیز از معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ خواست که درایجادفرصت هاکاری و تحصیل برای جوانان توجه نماید .
داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ صحبت کرد گفت روز جهانی جوانان امسال زیر نام فضا های امن برای جوانان برگزار می شود و این شعار می رساند که جوانان باید محیط کاری مناسب، فضای امن برای آموزش و تحصیل تأمین صحت جسمی و روانی دست رسی کامل داشته باشند .
وی افزود که  خوشحالم که جوانان کشور این نکته را خوب درک کرده اند که باید از فرصت های موجود استفاده بزرگ نمایند.
وی در اخیر گفت که تعلیم برای هر فرد فرض است جوانان در عرصه تعلیم و تحصیل بیشتر از گذشته تلاش کنند .
دراین محفل چند تن از جوانان نیز صحبت کردند .
محفل با توزیه تحسین نامه ها برای جوانان پایان یافت  . نیلوفر دانش

کابل باختر/ 22/ اسد
درحمله انتحاری که درنزدیک کمیسیون مستقل انتخابات بعداز چاشت امروز صورت گرفت یک پولیس شهید و یک پولیس دیگر زخم برداشت .
حشمت الله ستانکزی سخنگوی قومندانی امنیه ولایت کابل به خبرنگار آژانس باختر گفت ، ساعت 15/ 1 دقیقه بعداز چاشت امروز فرد انتحار کننده زمانی که میخواست مواد انفجاری کار گذارشده دربدن خود را درمحل گردهمایی نامزدان معترض انفجار دهد از سوی پولیس شناسائی و موادهمراش را منفجر ساخت دراین رویداد یک پولیس به شهادت رسید و یک پولیس دیگر زخم برداشت .
شماری از نامزدان که نام های شان در فهرست کمیسیون انتخابات حذف شده است در مقابل کمیسیون مستقل انتخابات گردهمایی اعتراضی برگزار کرده اند.
ختم/ فریبااحسان زاده

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL