02 دلو 1396

RSS Facebook

خبر های جدید

بانک سرمایه گذاری زیر بنایی آسیاعلاقه مند سرمیه گذاری در افغانستان است

بانک سرمایه گذاری زیر بنایی آسیاعلاقه مند سرمیه گذاری در افغانستان است

کابل، باختر، 1دلو اکلیل حکیمی وزیر مالیه امروز در یک نشست...

داکتر کمال سادات: از احساسات جوانان استفاده سوء نکنید.

داکتر کمال سادات: از احساسات جوانان استفاده سوء نکنید.

1 دلو کابل باختر داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکابل، باختر، 1دلو
اکلیل حکیمی وزیر مالیه امروز در یک نشست خبری مشترک با معین وزارت انرژی و آب ، رییس شرکت برشنا ونماینده بانک سرمایه گذاری زیر بنایی آسیا گفت که این بانک علاقه مند سرمایه گذاری در سه پروژه می باشد.
این پروژه ها شامل خط آهن بلخ-هرات ، انتقال برق 1000 میگاوات ازبکستان به شهر پلخمری و استفاده از خط آهن ازبکستان در انتقال اموال تجارتی می باشد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، وزیر مالیه همچنان گفت که افغانستان عضویت بانک متذکره را حاصل کرده و این بانک در بخش های مختلف با افغانستان همکاری می کند.
امان الله غالب رییس شرکت برشنا در این نشست گفت که کار مقدماتی دو پروژه تولید انرژی آفتابی در ننگرهار و لغمان صورت گرفته است و این بانک ممکن در این بخش نیز سرمایه گذاری کند.
محمد گل خلمی معین وزارت انرژی و آب گفت که تطبیق این پروژه ها می تواند افغانستان را در بخش تولید انرژی برق خودکفا بسازد.
نماینده گان بانک سرمایه گذاری زیر بنایی آسیا نیز صحبت کردند و خاطر نشان ساختند که فرصت های زیاد سرمایه گذاری در افغانستان وجود دارد و از این فرصت استفاده می کند.
مجیب مرزایی

کابل، باختر، 1دلو
نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله امروز در یک نشست خبری گفت که در حمله هراس افگنان به هوتل انترکانتیننتال 5 نفر کشته و نه نفر زخمی شده اند.
در میان جان باخته گان یک تبعه خارجی نیز شامل می باشد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، او همچنان در این کنفرانس خبری گفت که شش هراس افگنان از استقامت شمال هوتل وارد آشپزخانه شده و از آنجا به منازل اول،دوم و سوم رفتند وبه حمله پرداختند.
به گفته وی، قطعات ویژه، یک صدوشصت افغانی و 41 تبعه خارجی را از اتاق های هوتل بیرون ساختند وبه محلات مصئون انتقال دادند.
او همچنان گفت که در این حمله به شمول شش پولیس قطعات ویژه نه نفر زخمی شده اند.
شش هراس افگن ساعت 8:50 دقیقه شب گذشته به هوتل انترکانتیننتال حمله کردند وتا پس از چاشت امروز با نیروهای امنیتی درگیر شدند.
رسانه های اجتماعی رقم جان باخته گان و زخمی شده گان را بیشتر از آنچه می دانند که سخنگوی وزارت امور داخله مطرح ساخته است.
مجیب مرزایی

1 دلو کابل باختر
داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز در نشستی گفت که همه نابسامانی ها درکشور نتیجه سیاست های نادرستسیاستمداران ناپختهء ماست.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ در نشستی که از سوی موسسه ملی و اجتماعی جوانان افغانستان به همکاری موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان در تالار وزارت اطلاعات وفرهنگ زیر نام برنامه گسترده سازی مشارکت انتخاباتی و سیاسی جوانان برگزار شد گفت که هرگاه رهبران و سیاسیون کشور مدبرانه و آگاهانه عمل میکردند هیچگاه آتش جنگهای قومی و سمتی و زبانی در کشور روشن نمیشد و همه شاهد صلح، ثبات، رفاه و امنیت سرتاسری در کشور می بودند.
وی علاوه کرد که برخی سیاسیون ناآگاه با سوء استفاده از احساسات پاک مردم خصوصاً جوانان آنها را بخاطر منافع شخصی و سمتی و زبانی خود به جان همدیگر انداخته و سبب همه مشکلات در کشور شده اند که وجود اختلافات در عرصه سیاسی  مصداق این جمله است.
وی علاوه کرد که برخی سیاسیون از جوانان استفاده ابزاری نموده و از آنان به منافع شخصی خود استفاده میکنند که این امر سبب وجود نفاق واختلافات در عرصه های گوناگون شده است.
همچنان ملیحه حسن کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات نیز از جوانان خواست تا در برابر همه نابسامانیها مسئولانه عمل کند و به منافع ملی کشور وفادار باشند و بدون تبعیض رنگ و زبان وسمت با هم در راستای آبادانی و شگوفایی کشور خصوصاً تحقق انتخابات واقعی و مردمی تلاش کنند .
در این نشست چند تن از اشتراک کنندگان با راه اندازی گفتمان سیاسی، روی چگونگی مشارکت گسترده جوانان در عرصه های مختلف سیاسی و اجتماعی و روندهای ملی مانند انتخابات صحبت کردند .
در اخیر به شماری از جوانانی که در این گفتمان مقام های اول ، دوم و سوم را حایز شدند  تقدیرنامه هایی نیز توسط داکتر کمال سادات معین امور جوانان وزارت اطلاعات وفرهنگ وبرخی دیگراهدا شد. نثار "ایثار"

کابل باختر 1 دلو
وزارت امور خارجه با نشر اعلامیه ای مطبوعاتی  شهادت دوکتور عبدالله وحید پویان جنرال قونسل پیشنهادی جمهوری اسلامی افغانستان برای شهر کراچی پاکستان را به خانواده و دوستان شهید تسلیت گفته است.
در اعلامیه وزارت امور خارجه آمده است، وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان، با اظهار تأسف عمیق در پیوند با شهادت دوکتور عبدالله وحید پویان جنرال قونسل پیشنهادی جمهوری اسلامی افغانستان برای شهر کراچی پاکستان در حمله وحشیانه تروریستان که شب گذشته بالای هوتل انترکانتیننتال کابل صورت گرفت، به خانواده و همکاران شهید دوکتور پویان ابراز تسلیت و همدردی می¬نماید.
شهید دوکتور عبدالله وحید پویان در سال ۱۳۹۴ به حیث جنرال قونسل جمهوری اسلامی افغانستان در شهر پشاور پاکستان مقرر گردید و در آن سمت برای مدت دو سال، با شایستگی و صداقت، ایفای وظیفه نمود. موصوف اخیراً به حیث جنرال قونسل جمهوری اسلامی افغانستان در شهر کراچی پاکستان تقرر یافته بود و در انتظار دریافت موافقت کشور میزبان به سر می¬برد.
وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی افغانستان شهادت دوکتور پویان را برای دستگاه دیپلوماسی کشور یک ضایعه جبران¬ناپذیر دانسته، از بارگاه پروردگار بزرگ برای وی بهشت برین استدعا می¬دارد. ختم/ نالان

کابل باختر 1 دلو
مشرانوجرگه شورای ملی تأثرات عمیق خویش را به نسبت وقوع حوادث متعد د تروریستی شب گذشته منجمله حمله به هوتل انترکانتینتال شهرکابل، حمله گروه طالبان بریک مهمانی درروستای بزبای ولسوالی شولگره ولایت بلخ وکشته شدن هژده تن به شمول یک فرمانده پولیس محلی و کشته شدن سمونوال گلبهار(مجاهد) آمرامنیت ولایت فراه درجنگ رودررو با هراس افگنان در ولایت فراه ، ابراز نگرانی شدید نموده و وقوع همچو اعمال جنایتکارانه را شدیداً تقبیح ومحکوم می نماید.
مشرانوجرگۀ شورای ملی درحالیکه خودرا درغم واندوه قربانیان این حوادث غم انگیز شریک می داند، برعاملین وطراحان آن نفرین فرستاده به بازندماندگان قربانیان این حوادث خونین ،صبر جمیل ،به شهدا بهشت برین وبرای مجروحان شفای مجدد استدعا می نماید.
مشرانو جرگه شورای ملی تاکید می ورزد که حکومت به مسئولیت ها ومکلفیت هایشان درکشف وخنثی سازی حملات دشمنان اجیر پیش از وقوع آن ،تلاش های جدی نموده ونگذارند بیشتر ازاین مردم ما شاهد ازدست دادن عزیزان شان وویرانی های ملکیت های عامه باشند ؛ چون وقوع این حوادث وتکرارآن نشان مید هد که نیرو های کشفی در کارشان نا موفق اند وپولیس دارای سطح احضارات بلند محاربوی وظرفیت های لازم نبوده وهمچو حوادث در اثر غفلت وضعف های مسلکی رخ داه است  ورهبری نهادهای دفاعی، امنیتی واستخباراتی ازتوانایی کاری وتعهدلازم به مردم وکشوربرخوردارنیستند.
مشرانو جرگه تاکید می ورزد که حکومت ونیرو های امنیتی کشور، پلانهای خصمانۀ دشمنان مردم افغانستان را دست کم نگیرند ودر در کشف ،سرکوب ونابودی آنها ، تدابیر همه جانبۀ امنیتی رااتخاذ نمایند .  ختم/ نالان

کابل  باختر 1 دلو
بانک مرکزی مبلغ 24 ملیون دالر امریکایی را روز دوشنبه 2 دلو سالروان بطور لیلام بفروش می رساند.
درنامه که از آن بانک به آژانس باختر مواصلت ورزیده آمده است: دافغانستان بانک اعلام میدارد به منظور اشتراک در این داوطلبی از عموم صرافان واجد شرایط و بانکهای تجارتی که قبلاً مبلغ یک ملیون و پنجصد هزار افغانی را طور تضمین نزد آمریت عملیات بازار و مراکز زونهای د افغانستان بانک تحویل نموده اند تقاضا میگردد تا در این داوطلبی اشتراک کنند.
برنده گان لیلام مکلفیت دارند تا حسابات شانرا الی ختم یک روزتصفیه نمایند.
همچنان در این داوطلبی آنعده از صرافانیکه تا اکنون مبلغ فوق الذکر را به منظور تضمین و اشتراک در پروسه لیلام اسعار به د افغانستان بانک تسلیم ننموده اند، میتوانند یک روز قبل از داوطلبی پول تضمین شانرا تحویل و در لیلام های بعدی اشتراک ورزند ودر داوطلبی های لیلام اسعار تسویه قسمی معاملات مجاز نبوده برندگان لیلام پول قیمت ذمت شانرا در یک مرتبه بطور نقد و یا حواله در مدت زمان معین تحویل بانک می نمایند.
نوت: مزایده کننده گان نمی توانند اضافه از سه فیصد از مجموع مبلغ اعلان شده تقاضا نمایند. # نیلوفر دانش

شهرهرات 1 دلو باختر
هشت کارگر در انفجاری درولایت هرات جان باختند.
این غیرنظامیان بامداد امروز برای کار به سوی شهرهرات روانه بودند که موتر حامل شان در روستایی درولسوالی گلران آماج انفجاربمب کارگذاری شده طالبان درکنار جاده قرارگرفت.
عبدالاحد ولی زاده سخنگوی پولیس هرات به آژانس باخترگفت ، این غیرنظامیان برای کار به سوی شهرهرات روانه بودند که موترحامل شان آماج بمب کارگذاری شده توسط طالبان مسلح قرارگرفت.
ولی زاده می گوید که تلاش های نیروهای امنیتی برای شناسایی وبازداشت عاملان این ماین گذاری مرگبار آغازشده است.
طالبان در افغانستان بیشتر به کارگذاری بمب و ماین در راه های پررفت و آمد متوسل می شوند ؛ اقدامی که اکثرا غیرنظامیان را قربانی می گیرد.ختم/ابوی

كابل باختر  اول دلو
  موظفين قول اردوي  201 سيلاب   امروز  دوتن را حين انتقال  456 گيلوگرام چرس درمسير شاهراه كابل- جلال اباد  بازداشت نمود.
به گزارش  اژانس باختر دفتر مطبوعاتي  وزارت دفاع  ملي با نشر خبرنامه  گفته  موظفين  قول اردوي  201 سيلاب  با هماهنگي  قومانداني امنيه و مديريت  مبارزه به مواد مخدر ولسوالي سروبي  ولايت كابل  دوتن را كه 456 كيلوگرام چرس را ذريعه يك عراده  موتر نوع تيلري انتقال مينمودند  حين تلاشي درساحه  باغ رييس  در مسير شاهراه كابل - جلال اباد بازداشت  نمود .
  ختم- فريبا

كابل باختر  اول دلو
  28 عضو گروه تروريستي  داعش درنتيجه  عمليات ويژه نيرو هاي  كوماندو اردوي ملي درمربوطات  ولايت ننگرهار كشته شدند.
  به گزارش اژانس باختر،  دفتر مطبوعاتي  وزارت  دفاع ملي با نشر خبرنامه گفته است  نيرو هاي  كوماندو اردوي ملي عمليات ويژه  را درساحات چهاروازه يي مريزکندو  ولسوالي ده بالا  ولايت ننگرهار انجام دادند كه درنتيجه  28 عضو گروه تروريستي  داعش  كشته شده اند  يك تن ديگري انان زخمی و  دو ذخيره  گاه مهمات انان  تخريب شد .
همچنان از اثر عمليات هوايي نيرو هاي امنيتي افغان در مربوطات ولسوالي اچين ولايت ننگرهار سه تن از گروه تروريستي داعش كشته شدند  و يك تن از اعضای گروه داعش  حين جاسازي  يك حلقه ماين درساحه  كوه ميابابا  ولسوالی  ده بالا ولايت ننگرهار  كشته شد ويك تن ديگر اين گروه زخم برداشته است .
نيرو هاي امنيتي توانسته  اند دوحلقه ماين را قبل  از انفجار ازمربوطات  ولسوالي  هاي خوگياني ولايت ننگرهار و قرغه يي  ولايت لغمان كشف  وخنثي  نمايد .  ختم_  فريبا احسان زاده

يكشنبه ، 1 دلو 1396 ، 12:37

کمیسیون اصلاح لوحه ها جلسه کرد

کابل باختر1 دلو
کمیسیون اصلاح لوحه ها و تابلوهای اعلانات امروز به ریاست فاضل سنچارکی معین امورنشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ جلسه کرد.
به گزارش آژانس باختر، درآغازجلسه محمد کبیرسلطانی منشی کمیسیون گزارش کارکرد یکسال کمیسیون را ارائه کرده سپس فاضل سنچارکی صحبت کردو گفت که برخی از لوحه ها، اعلان ها هرگزبا فرهنگ شهرکابل  مطابقت ندارد ، کمیسیون با درنظرداشت، شان و عظمت فرهنگی کابل لوحه ها و اعلان ها رابه زبان های رسمی کشورترتیب نماید .
معین امورنشرات مطرح ساخت طرزالعمل و رهنمود که درین باب ترتیب شده است در دستورکارباشد و مطابق به آن نهاد های جوازدهنده عمل کنند.
درپایان قرارشد گزارش کارکرد کمیسیون در روزهای آینده ازطریق رسانه ها به اطلاع مردم رسانده شودو نماینده گان ادارات شامل کمیسیون نظریات شانرا ارائه کردند.علم

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL