26 حوت 1396

RSS Facebook

خبر های جدید

۵۰ هراس افگن  در نتیجه عملیات ها کشته شدند

۵۰ هراس افگن در نتیجه عملیات ها کشته شدند

کابل باختر 26 حوت معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی میگوید که۵۱...

کمیسیون برگزاری جشن نوروز جلسه کرد

کمیسیون برگزاری جشن نوروز جلسه کرد

کابل باختر/ 26/ حوت جلسه کمیسیون آمادگی برای برگزاری جشن نوروز...

صندوق بین المللی پول ازاصلاحات مالی در افغانستان استقبال کرد

صندوق بین المللی پول ازاصلاحات مالی در افغانستان استقبال کرد

کابل باختر 26 حوت صندوق بین المللی پول (IMF) از اصلاحات...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکابل باختر 26 حوت
معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی میگوید که۵۱  هراس افگن در نتیجه عملیات های قطعات کوماندو وضربات هوایی نیروهای دفاعی وامنیتی کشور درجریان یک شبانه  روز گذشته کشته شدند.
به گزارش آژانس باختر ، او که دریک کنفرانس خبری دراین مورد صحبت می کرد گفت که از این شمار ۲۰ هراس افگن در ولسوالی چوره ارزگان، ۱۳ تروریست در ولسوالی های نادعلی ومارجه هلمند،۷ تروریست در ولسوالی شیرین تگاب فاریاب،  ۷ داعشی در ولسوالی های ده بالا وپچیراگام ننگرهار، ۳ تروریست در ولسوالی آب بند غزنی و یک داعشی در ولسوالی درزاب جوزجان، کشته شدند.
به گفته وی، افزون بر کشته شدن ۵۰ تروریست، ۸ تروریست دیگر در این عملیات ها زخم برداشته اند.
در همین حال تیم های انجنیری اردوی ملی، ۱۰۵ حلقه ماین را که از سوی تروریستان در شماری از مناطق جاسازی شده بود، در جریان ۲۴ ساعت گذشته کشف وخنثی کرده اند.
معاون سخنگوی وزارت دفاع ملی گفت که ۱۲ عملیات تعرضی در ۱۰ ولایت کشور هم اکنون از سوی نیروهای دفاعی وامنیتی جریان دارد، قطعات کوماندو ۶۵ عملیات هجومی را در یکشبانه روز گذشته در شماری از ولایت ها راه اندازی کرده اند و ۲۰ ضربه هوایی نیز به هدف از بین بردن مخفیگاه های تروریستان اجرا شده است.
رادمنش، عملیات ها در ولایت های ننگرهار، کنر، بادغیس، فراه، فاریاب، قندهار، نیمروز، غزنی وهلمند را پردست آورد دانست وگفت که این عملیات ها با موفقیت ادامه دارد.نالان

کابل باختر/ 26/ حوت
جلسه کمیسیون آمادگی برای برگزاری جشن نوروز ملی و باستانی امروز بریاست پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ برگزار شد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، دراین نشست مسوولین کمیته های موظف گزارش کاری و آمادگی عملی شان  رادر رابطه به توزیع کارت های تبریکی تصویب کرایه نهایی صحن نمایشگاه در قصر باغ بابر ارائه کرد و نیز پیرامون تهیه توزیع کارت دعوت نظریات و پیشنهادهای ارائه گردید.
دراین نشست سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ کار جلسه را ارزیابی کرد و به تمام مسوولین کمیته های موظف هدایت داد تا تمام امور مربوط را هرچه زود تکمیل نمائید .
باوری همچنان پیشنهاد کرد که یک کمیته هفت نفری برای گردانندگی برنامه نیز توظیف شود تا برنامه بشکل درست و فرهنگی آن انجام یابد .
دراین نشست قرار شد تا مسوولین کمیته درجلسه بعدی گزارش های شان را بطور مکمل ارائه نمایند . 
قرار است این نمایشگاه  برای سه روز به افتخار سال نو در قصر باغ بابر برگزار گردد. ختم/ جاوید

کابل باختر 26 حوت
صندوق بین المللی پول (IMF) از اصلاحات بودجه یى، مالي و بانكي كه عملاً تحقق يافته، استقبال نمود.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی وزارت مالیه به آژانس باختر، اکلیل حکیمی، وزیر مالیه در سفر رسمی که به جمهورى آذربايجان داشت، با مسئولین صندوق بین المللی پول (IMF) در حضور خلیل الله صدیق، رئیس عمومي دافغانستان بانک و همکارانش در وزارت مالیه و بانك مركزي در رابطه به تکمیل ارزیابی دور سوم برنامه "تمدید تسهیلات اعتباری" بحث نمود.
به اساس معلومات دفتر سخنگوی وزارت مالیه به آژانس باختر، تمام تعهدات ساختاری، معیارهای عملکرد مالی، رشد و اصلاحات در بخش مالی و اقتصادی کشور، تقویت بخش خصوصی، نرخ اسعار و اهداف تعیین شده از سوی صندوق بین المللی پول توسط حکومت افغانستان  بدست آمده و تعهدات که اخیراً صورت گرفت ، نیز همه مؤفقانه تحت کار میباشند که به وقت معینۀ آن تحقق خواهند یافت.
صندوق بین المللی پول از مصرف بودجۀ انکشافی و جمع آوری عواید سال مالی ۱۳۹۶ استقبال نموده، تذکر داد که بودجۀ سال مالی ۱۳۹۷ با داشتن پیشبینی سه سالۀ عواید و مصارف، توازن بودجه یی در ولایت ها، پروژه های بزرگ ملی و اطلاعات از خطرات مالی را فراهم ساخته و پول را مطابق به مصارف واقعی وزارتخانه ها، مطابق ميعارهاي بين المللي، تخصيص می دهد که مانع انتقال وجوه غیر قابل استفاده شده و مصارف احتمالی و غیر مترقبه را کاهش می دهد. نالان

میمنه 26 حوت باختر
شش هراس افگن دیشب در ولایت فاریاب کشته شدند.
عبدالکریم یورش سخنگوی قومندانی امنیه فاریاب به آژانس باختر گفت که این هراس افگنان در عملیات های زمینی و هوایی در قریه های جوق های و جرقلعه ولسوالی دولت آباد آن ولایت کشته شدند.
در بین کشته شدگان ملا موسی مشهور به آستانه یکی از سرگروه های محلی هراس افگنان نیز شامل می باشد.
وی افزود که در این عملیات ها سیزده هراس افگن دیگر زخم برداشتند و یک عراده موتر نوع فولدر، پنج عراده موتر سایکل و مقدار جنگ افزار دشمن نیز از بین برده شد. حبیب (سادات

کندز 26 حوت باختر
عملیات نظامی به منظور پاکسازی ساحات نا امن شهر کندز از وجود مخالفان مسلح امروز راه اندازی شد.
نعمت الله تیموری سخنگوی والی کندز به آژانس باختر گفت که این عملیات مشترک در قریه های چپرمه، ارتبلاقی و امیرغلام شهر کندز آغاز شد.
طبق یک خبر دیگر، پولیس کندز یک حلقه ماین کارگذاری شده مخالفان مسلح را کشف و خنثی کردند.
انعام الدین رحمانی سخنگوی پولیس کندز گفت که این ماین در کنار جاده عمومی ساحه حوزه سوم پولیس در شهر کندز جاسازی شده بود. احمد نعیم (دوستی)

مزارشریف 26 حوت باختر

شاگردان دو مکتب بزرگ سالان در شهرمزارشریف امروز دست به اعتراض زدند و خواهان بازگشایی مکاتب شان شدند.
این دو مکتب به دلیل کیفیت پایین تدریس در آن ها مسدود شده است.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، شماری از شاگردان این دو مکتب بزرگسالان واقع شهرک سجادیه شهرمزارشریف در برابر شورای ولایتی بلخ دست به اعتراض زدند و خواهان گشایش دو باره مکاتب شان گردیدند.
اعتراض کنندگان گفتند که از اینکه آنها بزرگ سال میباشند، در مکاتب عمومی توان جذب آن ها نیست و آن ها باید به تحصیلات شان بپردازند.
همایون نبی زاده معاون ریاست معارف بلخ علت مسدود شدن این دو مکتب بزرگ سالان را بی کیفیت بودن و پایین بودن نحوۀ آموزش در آن می داند.
اما انجنیر اسدی عضو شورای مکاتب بزرگ سالان در ولایت بلخ با رد ادعای معاون ریاست معارف بلخ میگوید که نحوۀ تدریس و کیفیت درس در این دو مکتب عالی بود.
وی گفت تلاش دارند تا این مکاتب دو باره فعال شود. احمد نعیم (دوستی)

کابل  ۲۶ حوت باختر
  نشست مشترک رؤسای مجلسین شورای ملی با شماری ازهمکاران بین المللی بخاطرتداوم همکاری های شان با شورای ملی افغانستان ، برگزارگردید.
به اساس معلومات دفترمطبوعاتی مشرانوجرگه به آژانس باختر ،   محوراین نشست را که ارزیابی وتداوم کمکهای جامعه جهانی با پارلمان افغانستان، مبارزه با فساد اداری وتطبیق قوانین تشکیل می داد، درآن فضل هادی مسلم یاررئیس مشرانوجرگه، عبدالرؤف ابراهیمی رئیس ولسی جرگه، سفرای اتحادیه اروپا، انگلستان، آلمان ومعاون دفتریونما مقیم کابل، وروسای دارالانشای های مجلسین شورای ملی اشتراک نموده بودند.
     دراین نشست رؤسای مجلسین ازکمکهای مؤثرجامعه جهانی به افغانستان به ویژه در راستای تقویت پارلمان کشورابرازقدردانی نموده گفتند با شورای ملی یو ان دی پی ( اکسپا، سیل یک، سیل دو) و یوسایدی( البا واپ اپ) دربیش ازیکنیم دهه گذشته در راستای فعالیت پارلمان همکاری زیاد تخنیکی نموده، اما این کمک ها کافی نبوده انتطار می رود بخاطرمؤثریت هرچه بهترهمکاری های لازم ودراز مدت با شورای ملی دربخش های تخنیکی، پروژه یو ان دی پی که کارآن درمارچ 2019 خاتمه می یابد برای پنجسال دیگرتمدید گردد تا پروژه هایکه کارهای آن جریان دارد وبرخی پلانهای مورد نظردیگر تکمیل گردد.
   رؤسای مجلسین شورای ملی همچنان ازدستاوردهای پارلمان کشوردرمورد تصویب قوانین، نظارت ازاعمال حکومت، ایجاد سیستم های کاری دردارالانشاها وبرخی مسایل دیگرمعلومات همه جانبه ارائه نمودند.
بعداً خدای نظرنصرت رئیس عمومی دارالانشای ولسی جرگه، تیمورشاه قویم سرپرست ریاست عمومی دارالانشای مشرانوجرگه، درحالیکه ازکمکهای جامعه جهانی با پارلمان افغانستان ابرازامتنان می نمودند ازنشرفعالیت های مجلسین شورای ملی ازطریق رسانه های همگانی، ایجاد مدیا پول مجهز، ایجاد سیستم پیگیری قوانین، تلویزیون های مشرانوجرگه وولسی جرگه ، تهیه وترتیب طرزالعمل های داخلی وبرخی مسایل دیگریاد آوری نمودند. 
    متعاقباً پیری میاودون سفیراتحادیه اروپا، سیرنکولاد میاودون سفیرکشورشاهی انگلستان، والترهسمن سفیرجمهوری فدرال آلمان وتوبی لنزرمعاون نماینده خاص سرمنشی سازمان ملل متحد درامورافغانستان ازدستاوردهای موجود درپارلمان کشوروایجاد سهولت های لازم دربخش های مختلف شورای ملی ابرازخرسندی نموده، ضمن تاکید بردوام کمکهای تخنیکی شان دربخش های مختلف گفتند که ملاحظات شانرا به خاطرتداوم کارپروژۀ یو ان دی پی با شورای ملی افغانستان، با کشورهای متبوع شان شریک خواهند ساخت.  نالان

کابل 26 حوت باختر
محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری اسلامی افغانستان، امروز ناصر جنجوعه مشاور امنیت ملی پاکستان را به‌حضور پذیرفت.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، دراین دیدار که در قصر دلکشا ارگ ریاست‌جمهوری انجام شد دوجانب پیرامون پیشنهاد صلح افغانستان به طالبان و چگونگی آغاز مذاکرات همه جانبه با پاکستان بحث و تبادل نظر کردند.
دراین دیدار ضمن بحث بالای اهمیت و موثریت اتصال و همکاری‌های منطقه‌یی به‌ویژه میان دو کشور، در خصوص اقتصاد جرمی و فعالیت شبکه‌های تروریستی و راه‌های مبارزه با آنها نیز بحث گردید.
در اخیر،  محمداشرف غنی رئیس‌جمهور به‌منظور آغاز مذاکرات دولت با دولت که در دومین کنفرانس پروسۀ کابل روی آن تأکید گردیده بود، از صدراعظم پاکستان به‌گونۀ رسمی دعوت نمود تا به کابل سفر نماید. نالان

قلات 26 حوت باختر
يک جنرال پاکستانی دیشب در ولسوالی شاجوی ولایت زابل کشته شد.
گل اسلام سیال سخنگوی والی زابل به آژانس باختر گفت که جنرال نواز با یک محافظش به اثر انفجار ماین در مربوطات ولسوالی شاه جوی آن ولایت کشته شد.
گفته میشود که این جنرال پاکستانی در صفوف هراس افگنان در افغانستان فعالیت می کرد. احمد نعیم (دوستی)

شبرغان 26 حوت باختر
سی و پنج داعشی دیشب در ولایت جوزجان کشته هفت تن آن ازبک شدند.
جگرن نصرت الله جمشیدی مسوول مطبوعات قول اردوی۲۰۹ شاهین به آژانس باختر گفت که این داعشیان در حمله های هوایی نظامیان افغان در ولسوالی های درزآب و قوش تپه آن ولایت کشته شدند.
در بین کشته شدگان هفت ازبکستانی نیز شامل می باشد.
در این حمله هوایی سیزده داعشی دیگر زخم برداشتند و یک فرد کلیدی داعشیان در جوزجان نیز بازداشت شد. احمد نعیم (دوستی)

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL