03 دلو 1396

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

پوهاندمحمد رسول باوری ازدو خبرنگارتلویزیون ملی در شفاخانه غازی امان الله خان عیادت کرد

پوهاندمحمد رسول باوری ازدو خبرنگارتلویزیون ملی در شفاخانه غازی امان الله خان عیادت کرد

کابل باختر/2/دلو پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ عصر...

در جلسه کمیته عدلی و قضایی کابینه گزارش ستره محکمه مورد غور قرار گرفت

در جلسه کمیته عدلی و قضایی کابینه گزارش ستره محکمه مورد غور قرار گرفت

کابل باختر 2 دلو جلسه کمیته عدلی و قضایی کابینه، امروز...

مسوول عشر و زکات طالبان در ننگرهار، بازداشت شد

مسوول عشر و زکات طالبان در ننگرهار، بازداشت شد

جلال آباد 2 دلو باختر مسوول عشر و زکات طالبان درننگرهار،امروز...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


فرهنگی

کابل باختر/2/دلو
پوهاند محمد رسول باوری سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ عصر امروز درشفاخانه غازی امان الله خان از دو خبرنگارتلویزیون ملی ننگرهار که در یک حادثه هراس افگنی زخمی شده اند، عیادت کرد.
روزگذشته بازمحمد شینواری خبرنگارو یک تصویربردارتلویزیون ملی ننگرهار درشاهراه تورخم جلال آباد مورد حمله افرادمسلح موترسایکل سوار قرارگرفتندوزخمی شدند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر ، این دو خبرنگار تلویزیون ملی ننگرهار به ولسوالی غنی خیل رفته بودند تا رویداد های خبری را تحت پوشش قراردهند که  درراه بازگشت هدف قرارگرفتند و زخمی شدند وشام روز گذشته غرض تداوی به شفاخانه غازی امان الله خان به کابل انتقال داده شدند.
پوهاند محمد رسول باوری درحالیکه داکتر طارق رشاد مشاور وزارت اطلاعات وفرهنگ و محمد صابرمومند مشاور مطبوعاتی و سخنگوی وزارت اطلاعات وفرهنگ با وی همراه بودند از زخمی ها عیادت کرده توجه داکتران را درتداوی آنها مبذول داشتند .
به گفته داکتران وضعیت آنها نگران کننده نمیباشد.ختم/ جاوید

کابل باختر/2/ دلو
رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ باشدید ترین الفاظ حمله هراس افگنان را برموترحامل خبرنگاران درولایت ننگرهار تقبیح کرد.
رهزنان افراطی و دگم اندیش روز گذشته برموتر حامل خبرنگاران رادیو تلویزیون ملی ننگرهار حمله مسلحانه نمودند و یک تصویر بردار و خبرنگار این نهاد اطلاع رسانی را زخمی ساختند.
رهبری وزارت اطلاعات وفرهنگ حمله به اهل رسانه را دشمنی با مردم واطلاع رسانی دقیق دانسته و تائید میکند جنایت پیشه گان هرگز با چنین عملکرد سخیف نمیتوانند ، مانع اطلاع رسانی دقیق و آزادی بیان درکشور گردند .
بل اهل رسانه با درک عمیق از دشمنی آشکار گروه های فروخته شده با اهل رسانه ها ، در افشای چهره های کریه افراط گرایان و حامیان بین المللی آنها خواهند پرداخت.
رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ از بارگاه ایزدلایزال برای زخمی شدگان صحتمندی مجدد استدعا می دارد.
ختم/ نالان

هرات باختر دوم دلو
بازسازی یک مکان تاریخی درولایت هرات آغاز شد ازاین مکان به عنوان محل اقامت  شاه امان الله یاد میشو د و درمرکز  شهر هرات مو قعیت دارد .
به گزارش خبرنگارآژانس باخترباز سازی  اقامتگاه شاه امان الله که یکصد سال قدمت دارد  از مصاله  ساختمانی خود هرات  به سبک  اروپایی که قبلا ساخته شده بود استفاده میشود .
جاوید زرقا معاون ریاست اطلاعات وفرهنگ هرات میگوید نمونه هایی دیگری از این معماری در ولایت هرات وکابل  وجود دارد که مثل قصر دارالامان وساختمان هایی  که در دو طرف  دریای کابل ساخته شده .
وی میگوید اقامتگاه شاه امان الله در زمان عبدالرحیم خان نایب سالار وقت هرات ساخته شده بود  و دارای چهل و دو اتاق  میباشد باز سازی  این ساختمان موجی از شاد مانی را در میان مردم ولایت  به وجود آورده است .
ولایت هرات بیش از هشتصد آبده تاریخی دارد که برخی از این آبدات که درجنگ های چند دهه اخیر تخریب شده بود  از سوی  دولت و برخی نهاد های غیر دولتی بار سازی  شده است و شماری از انان به خاطر نبود بودجه لازم در حال نابود  قرار دارد خالقیار

شهرهرات 2 دلو باختر
نمایشگاه خطاطی "گنجینه های تمدن اسلام" در ترکیه با اشتراک پنج تن  از اعضای انجمن خوشنویسان هرات ، پایان یافت.
در این نمایشگاه که تحت عنوان " گنجینه های تمدن اسلام" در شهر استانبول ترکیه به همکاری دفتر تیکا برگزار شد، به تعداد پانزده تن ازخوشنویسان و خطاطان مشهور و مطرح کشور ترکیه و افغانستان اشتراک نمودند، که پنج تن آنها از اعضای انجمن خوشنویسان هرات بودند.
این نمایشگاه، که از طرف فرهنگیان، هنر دوستان و رسانه های ترکی با علاقمندی خاص تعقیب و تحت پوشش قرار گرفته بود، شاه دخت دختر مرحوم امان الله خان غازی نیز اشتراک ورزیده بود.
نیک محمدمستمندغوری رییس انجمن خوشنویسان هرات انتخاب پنج تن خطاط، از هفت نفر سهم کلی افغانستان را از آن ولایت، نشانه پختگی و کمال هنر خوشنویسی و خطاطی در آن ولایت دانست و افزود:" در صورتی که هنر خطاطی و خوشنویسی هرات مورد توجه و حمایت بیشتر قرار گیرد، بدون شک این ولایت ظرفیت افتخار آفرینی های بیشتر را در سطح جهانی در عرصه هنر خطاطی و خوشنویسی برای افغانستان دارد."ختم/سیدحبیب

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL