13 سرطان 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

محمد يوسف غضنفر نماينده ويژه رييس جمهوری در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر درگذشت

محمد يوسف غضنفر نماينده ويژه رييس جمهوری در امور توسعه اقتصادی، تجارتی و کاهش فقر درگذشت

کابل/ ۱۳ سرطان/ باختر محمد يوسف غضنفر نماينده ويژه رييس جمهوری...

وزیر خارجه پاکستان به ویروس کرونا مبتلا شده است

وزیر خارجه پاکستان به ویروس کرونا مبتلا شده است

کابل /13 سرطان / باختر ‏شاه محمود قریشی وزیر خارجۀ پاکستان...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

فرهنگی

کابل / 12سرطان / باختر
محمد طاهر زهیر نامزد وزیر و سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ هنگام دیدار ازبخش های آرشیف ملی گفت که آثار خطی يی که در آرشیف ملی موجود است درمنطقه بی نظیر است .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر ؛ سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ با توجه به آثار خطی گرانبها در آرشیف ملی و تسهيلات موجود گفت که مشکل کمبود و نبود امکانات به زودی حل می شود.او گفت که آرشيف ملی نمايانگر شکوه و عظمت تاریخی افغانستان است.
دراین دیدار افسر رهبین رییس آرشیف ملی باارائه معلومات در مورد نسخ خطی و آثار موجود درآرشیف ملی  گفت که طرح جدیدی روی دست گرفته شده است  که درآن به مشکلات و کمبودهای نیز اشاره شده است.
ختم/ مجیب میرزایی ...ک....م

کابل/ 12 سرطان / باختر
محمد طاهر زهیر نامزد وزیر و سرپرست  وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز دردیدار با  مشاوران این وزارت گفت که  جنگ دوامدار فرهنگ را به حاشیه  برده است ونیاز به تحرک است .
به گزارش خبرنگارآژانس باختر،زهیر همچنان گفت که  فرهنگ  ، اساس یک کشور را تشکیل می دهد وزمان آن رسیده است که نماد و نهاد های فرهنگی برجسته  شود و فرهنگ به حاشیه برده شده  دوباره متبلور شود.
اودراین دیدار برای نیل به این مامول به ترتیب  برنامه های جامع وعملی  تاکید کرد.
دراین دیدار مشاوران وزرات اطلاعات و فرهنگ هرکدام پیرامون کارکردهای خود معلومات دادند و نیزطرح ها وپیشنهاد  های شان  را برای بهبود بهتر امور ارائه کردند. جاوید روشان

کابل/ ۱۱ سرطان/ باختر
پیام تسلیت شورای عالی هنرافغانستان به مناسبت درگذشت انجنیرعبدالاحد واحد عضوشورای هنرومعاون پیشین شاروالی کابل
  با تاسف دریافتیم که استاد عبدالاحد واحد عضوشورای عالی هنرافغانستان ومعاون پیشین شاروالی کابل به رحمت حق پیوست.
مرحوم عبدالاحد واحد دربخش بازسازی کشوربه ویژه، کابل نقش موثر ایفا کرد ودرامور کاری اش صادق وپاک بود ونزد مردم به ویژه کسانی که با او شناخت داشتند،ازاحترام خاصی برخورداربود. انجنیرواحد درکنارکارهای ساختمانی، درعرصۀ هنروفرهنگ نیز خدمات ارزنده انجام داده است وعضوفعال شورای عالی هنرافغانستان بود.
شورای عالی هنرافغانستان درگذشت این شخصیت مهم کشورراضایعه می داند وازخداوند برای وی بهشت برین استدعا می کند ومراتب تسلیتش را به خانواده، اقارب،جامعۀ فرهنگی ـ هنری کشوروهمۀ دوستان وی ابرازمی کند.
سید حبیب سادات

کابل/ ۱۰ سرطان / باختر
محمد طاهر زهیر نامزد وزیر وسرپرست  وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز در دیدار با مسوولان  معینیت گرځندوی، مالی و  اداری  گفت که صنعت گردشگری باید  توسعه داده شود .
به گزارش خبرنگارآژانس باختر، اوهمچنان دراین دیدار بیان کرد که صنعت گردشگری یکی از پر درآمد ترین  صنعت درجهان است و تلاش شود با جلب سیاحان داخلی وخارجی این صنعت بیشتر توسعه و گسترش پیدا بکند .
دراین دیدار پوهنیار سیده مژگان مصطفوی معین  گرځندوی، مالی و اداری  وزارت اطلاعات وفرهنگ  پیرامون بخش های این معینیت  معلومات  داد .
بعد روسا و آمرین بخش های  این معینیت  گزارش  کاری یک ساله نهاد های مربوط را بیان کردند  ونیز برخی  طرح ها و  پیشنهاد ها را  برای بهبود  صنعت  گردشگری در کشور ارائه  کردند . جاوید روشان

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL