24 میزان 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

مروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

مروری به نشرات برخی از روزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت

کابل باختر/24/ میزان شمارمحدود ازروزنامه های چاپی غیرحکومتی درپایتخت که به...

پیکار های انتخاباتی بازار صنعت گران پلخمری را رونق داده است

پیکار های انتخاباتی بازار صنعت گران پلخمری را رونق داده است

پلخمری 24 میزان با آغاز کار زار های انتخاباتی بازار شماری...

انفجاری در فاریاب یک کشته و هشت زخمی به جا گذاشت

انفجاری در فاریاب یک کشته و هشت زخمی به جا گذاشت

فاریاب 24 میزان باختر یک فرد ملکی در انفجار ماین ...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


فرهنگی

پلخمری 24 میزان باختر
محفل مشاعره یی تحت عنوان  "یووالی دشعر په ژبه"  و"شعر از حنجره همدلی " از جانب اداره ولایت بغلان به حمایت اداره مستقل  ارگان های محل شب گذشته در آن ولایت بر گزار گر دید.
این محفل که در پوهنتون رویان برگزار شد تعدادی از فرهنگیان ، نویسندگان روسای ادارات دولتی ، استادان  پوهنتون وشعرا اشتراک داشتند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: عبدالحی نعمتی والی بغلان همپو محافل  فرهنگی  راجهت تبادل  افکار، غنا مندی فعالیت های فرهنگی ، ادبی ، تفکیک و تشخیص  استعداد ها وبه صحنه آوردن آثار و تالیفات پر بهای  شعرای ناشناخته و فرصت مناسب برای قلم به دستان نسل جوان حایز اهمیت  تلقی نمود.
سپس شعرا سروده های شان را در وصف فدا کاری های منسوبان دفاعی و امنیتی،  وحدت و همدلی ، صلح و آ شتی ،هم دگر پذیری ونه گفتن به تعصبات قومی، زبانی و سمتی در قالب اشعار حماسی به زبان های دری و پشتوبه خوانش گرفتند.
محفل با توزیع تحایف و تقدیر نامه برای شعرای نخبه پایان یافت. قیوم

پلخمری 24 میزان باختر
ازروز جهانی هنر به همت ریاست اطلاعات وفرهنگ  بغلان امروز گرامیداشت به عمل آمد.
به گزارش خبرنگار محلی آژ انس باختر: در محفلی که به همین مناسبت به اشتراک  شاعران، نو یسندگان ، هنر مندان و جمع کثیری از فرهنگیان تدویر یافت ،عبدالبشیر اظهر سر پرست ریاست اطلاعات وفرهنگ بغلان جایگاه هنر مند و نقش هنر را در جامعه  برجسته خواند.
در این محفل  شاعران و نویسندگان مقالات و سروده های شانرا در باب هنر ارایه کردند که در پایان محفل سپاسنامه مقام وزارت اطلاعات و فرهنگ برای چهارده تن از هنر مندان اهدا شد . قیوم

شهرهرات 24 میزان باختر
نمایشگاه آثار مینیاتوری کمال الدین بهزاد بر روی علاقمندان برای بار دیگر گشوده شد.
این نمایشگاه که در "اوایل ماه قوس ۱۳۹۶"باحضور مقامات عالی رتبه فرهنگی کشور وسفیر کبیر فرانسه در مجموعه تاریخی قلعه اختیارالدین تاسیس شده بود، دارای آثار نفیسی از این نقاش برجسته کشور میباشد.
این آثار به هدف نمایش آثارمینیاتوری غرب افغانستان که اکثر آنها در دربار عصر شاهان تیموری هرات باستان به واسطهء استاد کمال الدین بهزاد طراحی و نقاشی شده است، در قلب قلعه تاریخی اختیارالدین به نمایش گذاشته شده است.
بازدیدکنندگان و علاقه مندان هنر مینیاتوری افغانستان می توانند همه روزه این آثار نفیس و بزرگ مینیاتوری غرب کشور را در قلعه اختیارالدین هرات از نزدیک تماشا نمایند.
این نمایشگاه ثمره همکاری سه جانبه میان وزارت اطاعات وفرهنگ، سفارت جمهوری فرانسه و انستیتیوت امریکایی مطالعات افغانستان و وزارت اطلاعات وفرهنگ کشور است.ختم/سیدحبیب

کابل باختر23مییزان

انجمن زنان ژورنالیست ، امروز کار زار آموزشی دو روزه برای گزارشگران زن در رابطه به چگونگی وگزارش دهی ازانتخابات را برگزار کرد.
به گزارش آژانس باختر : دراین کارزار شکیلا نظری رییس اطلاعات و ارتباط عامه وزارت امور زنان گفت که رسانه ها نقش عمده را دربخش اطلاع رسانی دارند به خصوص درروند انتخابات .
الهه راحت مسول بخش ارتباطات انجمن زنان ژورنالیست افغانستان  هنگام افتتاح این برنامه آموزشی در رابطه به روزنامه نگاری درجریان انتخابات ،روزنامه نگاری پس از انتخابات صحبت کرد و گفت که رسانه ها وخبر نگاران پل ارتباط بین حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات اند.
وی گفت که کار خبرنگاری ، یک کار بسیار خطیر است پس باید ما در رابطه یک طرح جامع داشته باشیم .
کبرا رضایی نماینده کمیسیون مستقل انتخابات دراین کار زار گفت که تکنالوژی یک پدیده انسانی است وسیله انگشت نگاری (بایو متریک ) میتواند به مشکل مواجه شود ولی کمیسیون مستقل انتخابات وسیله انگشت نگاری اضافه در هر مرکز رای دهی دارد که اگر سیستم بایو متریک خراب شود از دیگرش استفاده شود .
او همچنان گفت که  در روز انتخابات  اجازه حمل موبایل و کمره در سایت انتخاباتی ممنوع قرار داده شده است .
بهشته شاهین گوینده تلویزیون نور ومسول بخش حقوقی انجمن زنان ژورنالیست اظهار داشت  که خبر نگاری در روز انتخابات یک کار بسیار دشوار است
او بر بیطرفی رسانه ها تاکید کرد .
در این برنامه آموزشی تاکید شد که خبر نگار روی اهمیت خبر،  امنیت فزیکی خود توجه داشته باشد ضمنآ به واقعیت ها و مصئونیت روانی اجتماع نیز تمرکزداشته باشد . نیلوفر دانش 

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL