02 عقرب 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

انفجاری در فاریاب جان دو کودک و یک زن را گرفت

انفجاری در فاریاب جان دو کودک و یک زن را گرفت

میمنه 1 عقرب باختر ماین ساخته دست یک طالبان مسلح در...

سیصد و چهل وهشت شکایت انتخاباتی در لوگر ثبت شده است

سیصد و چهل وهشت شکایت انتخاباتی در لوگر ثبت شده است

پل علم 1 عقرب باختر مسوولان کمیسیون شکایات انتخاباتی در لوگر...

کشته شدن سیزده طالب مسلح در فاریاب

کشته شدن سیزده طالب مسلح در فاریاب

میمنه 1 عقرب باختر سیزده طالب مسلح به شمول یک سرگروه...

Youtube Player

khantry design

اعلانات


فرهنگی

کابل باختراول عقرب
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز دردیدار با معاون سفارت مصر درکابل ، برگسترش همکاری های فرهنگی تاکید کرد .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: دراین دیدار درحالیکه دکتورمحب الله ذاکری مشاور وزارت وزارت اطلاعات وفرهنگ نیز حضورداشت، دررابطه به همکاری های فرهنگی میان مصرو وزارت اطلاعات وفرهنگ بحث صورت گرفت .
همچنان درمورد ترتیب  تفاهمنامه درزمینه همکاری های فرهنگی به ویژه دربخش های فرهنگی ، نشراتی ، جوانان ، توریزم و برگزاری برنامه های آموزشی برای کارمندان این وزارت بحث شد .
این تفاهمنامه درآینده نزدیک میان وزارت اطلاعات و فرهنگ و نماینده کشور مصر درکابل به امضا خواهند رسید.
دراین دیدار احمد حمام معاون سفارت مصر درکابل از همکاری های مصر دربخش های فرهنگی به سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ  اطمینان داد.
حسینه صافی ازهمکاری های مصربا افغانستان به ویژه درعرصه فرهنگی قدردانی کرد و خاطرنشان ساخت که درآینده ازسوی وزارت اطلاعات و فرهنگ سمیناری پیرامون شخصیت و کارکرد های علامه سید جمال الدین افغانی، درکابل برگزار خواهد شد .
وی افزود که دراین سمینار ازشماری دانشمندان مصر و نماینده های برخی ازکشورهای خارجی درکابل نیز دعوت خواهد شد . احمدضیا احمدی

کابل باختر /28میزان
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ صبح امروز در مرکز رای دهی لیسه سردار محمد داود شهید به نامزد مورد نظر رای داد .
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ در صحبت باخبرنگار آژانس باختر گفت که حضور گسترده مردم در محلات ومراکز رای دهی دشمن را ذبون ساخته است بناً شهروند بایداز این حق اساسی خود استفاده کند ونامزد مورد نظر را انتخاب کند وبا اشتراک در این روند وجیبه ملی را بجا بیاورند .
او همچنان از فرهنگیان ،زنان وجوانان خواست تا به اطمینان خاطر در این روند  سهیم شوند .فرزانه

کابل باختر25 میزان
فاضل سانچارکی معین امورنشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز با خانم پتریشیا مک فلپس نماینده و رییس یونسکو درکابل دیدار کرد.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: دراین دیدار معین امورنشرات وزارت اطلاعات وفرهنگ ازرییس یونسکو خواست تا دربخش آموزش و ظرفیت سازی ، طراحی و تاسییس دیتابیس خبرنگاران و رسانه ها ، دیجیتل سازی آرشیف عکس آژانس باخترو ایجاد واحد تولید پیام های صوتی و تصویری بخش نشراتی وزارت اطلاعات و فرهنگ را همکاری کنند.
همینگونه رییس یونسکو درکابل  درکنار آن که ازهمکاری های وزارت اطلاعات وفرهنگ با آن سازمان ستایش کرد و وعده سپرد که دربخش های یاد شده با این وزارت همکاری میکنند. ذبیح الله علم

کابل 24میزان باختر
صندوق حمایت از خبرنگاران امروز با حضور محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور اسلامی افغانستان، معاون دوم ریاست‌جمهوری و اعضای کمیتۀ مشترک، با اعطای پنج میلیون افغانی، کمک شخصی از سوی رئیس‌جمهور و ۱۰ میلیون افغانی از بودجۀ حکومت، دوباره گشایش یافت.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری  به آژانس باختر، در این مراسم که در ارگ برگزار گردیده بود، رئیس‌جمهور کشور به وزارت مالیه هدایت داد که در هماهنگی با نهادهای مربوطه، ساختار کمک سالانه از جانب حکومت را در این خصوص ترتیب نماید. 
رئیس‌جمهور از اصحاب رسانه‌ها خواست تا پیشنهادات شان را برای حمایت از  این صندوق ارائه کنند و افزود که برای تقویت و توسعۀ صندوق حمایت از خبرنگاران و آزادی بیان، امکانات فراهم خواهد شد.
وی با انتقاد از اینکه مالکان رسانه‌ها قانون کار را عملی نکرده اند، از آنان خواست تا در احیای صندوق حمایت از خبرنگاران سهم بگیرند و برای کارمندان شان بیمه درنظر گیرند. وی بر توجه و رسیدگی به خانواده‌های شهدای رسانه‌ها از طریق صندوق مذکور تأکید ورزید. 
رئیس‌جمهور از تلاش‌های استاد محمدسرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری و اعضای کمیتۀ مشترک دراین راستا تشکر کرد و این روز را خاص توصیف کرده گفت: قانون اساسی ما موجب تقویت آزادی بیان، وصل ملت، تحکیم پایه‌های نظام و مردم‌سالاری می‌شود.
رئیس‌جمهورکشور کمیتۀ مشترک را الگوی برای کار مشترک، هدفمند و ارزنده خواند و بر مشارکت دولت، رسانه‌ها و بخش خصوصی تأکید ورزید. وی پیشنهاد نمود که لیست شهدای خبرنگار را ترتیب و ارائه نمایند تا به نام‌شان سرک و منار آزادی مسما گردد.
وی، آزادی بیان را تهداب تحکیم و توسعۀ حقوق شهروندی دانسته، گفت که حکومت در تضاد با آزادی بیان قرار ندارد و رسانه‌ها نیز باید به مردم پاسخگو باشند و با علمای دینی وارد بحث‌های سازنده و مفید گردند.
رئیس‌جمهور کشور گفت که تفکیک میان آزادی مثبت و منفی باید وجود داشته‌باشد، زیرا آزادی مثبت، مردم را آسیب‌پذیر نمی‌کند و آزادی منفی، دیگران را به خطر مواجه می‌سازد. وی بر تطبیق قانون دست‌رسی به اطلاعات و رعایت آن از سوی ادارات دولتی تأکید کرد.
رئیس‌جمهور به برگزاری شفاف و به‌موقع انتخابات آینده به‌شمول انتخابات ریاست‌جمهوری براساس فرمایش قانون اساسی کشور تأکید کرد و آن‌را اساس حاکمیت قانون دانست. وی نقش رسانه‌ها را در آگاهی‌دهی در این روند مهم و ارزنده خواند.
رئیس‌جمهور کشور بار دیگر با تأکید گفت که دولت حق مداخله در انتخابات را ندارد و باید نتایج انتخابات به خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری، مورد اعتماد مردم واقع شود.
در این مراسم، استاد محمدسرور دانش معاون دوم رئیس‌جمهور گفت که در ۱۴ سال اخیر، حکومت در عرصۀ آزادی بیان دستاوردهای خوبی داشته است و قانون موجود حق دست‌رسی به اطلاعات، در جهان مقام نخست را دارد.
همچنان، ضیا بومیا معاون کمیتۀ مشترک و فریده نیکزاد عضو کمیته از توجه و حمایت رئیس‌جمهور به‌خاطر احیا و تقویت صندوق حمایت از خبرنگاران، ستایش کردند. احمد ضیا احمدی

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL