25 سرطان 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

اطلاعیه وزارت معارف

اطلاعیه وزارت معارف

کابل باختر24 سرطان وزارت معارف هرنوع جمع آوری پول از دانش...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتتاکید سرپرست وزارت اطلاعات و فرهنگ بر ایجاد ظرفیت های بیشتر در آن وزارت

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر/ 25/ اسد
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ برموثریت کار درآن وزارت تاکید داشته ، و خواستار آوردن اصلاحات وایجاد ظرفیت های بیشتر دروزارت اطلاعات وفرهنگ شد.
به گزارش آژانس باختر ، حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ که امروز دریک نشست کاری با معینیان و روسای آن وزارت سخن میگفت اظهار داشت ، کار وزارت اطلاعات وفرهنگ درگذشته با چالش ها ومشکلات مواجه بوده است و دید انتقادی نسبت به آن وجوددارد با آن هم این وزارت کارهای زیادی را انجام داده است.
او گفت که هدف از نشست امروز چگونگی موثریت ومسوولیت کار دروزارت اطلاعات وفرهنگ است.
این گفته ها درحالی بیان میشودکه اخیراً یک هیئت از کارشناسان کمیسیون اصلاحات اداری و خدمات ملکی یک بررسی پانزده روزه را ازوزارت اطلاعات وفرهنگ انجام دادند. درگزارش ارائه شده این هیئت به نکات دروزارت اطلاعات و فرهنگ، چون آوردن اصلاحات کوتاه مدت ، میان مدت ودراز مدت ، چگونگی مصارف بودجه انکشافی و عادی چگونگی میکانیزم نظارت برتطبیق استراتیژی ، مسایل تشکیلاتی تغییرات بست ها مشکلات اتشه های فرهنگی اشاره شده و کاستی های در این وزارت بیان شده است.
دربخشی از این گزارش که ازسوی دلاور نذیر زوی مشاور حقوقی وزارت اطلاعات وفرهنگ توضیحات داده شد، آمده است با آنکه در وزارت اطلاعات و فرهنگ حدود 200 بست خالی وجود دارد مگر استخدام افراد به اساس قرارداد صورت گرفته است.
خانم حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ یاد آورشد که وزارت اطلاعات وفرهنگ طرح بازنگری وظایف آن وزارت را روی دست دارد ومسوولان باید بررسی های خود را دراین خصوص با چهار هدف دنبال نمایند که درآن شناسایی نقاط قوت ، نقاط ضعف ، فرصت ها و چالش های معیار است .
خانم صافی یاد آورشد که ما باید راهبرد کاری وزارت اطلاعات وفرهنگ را به اساس نیازمندی عیار سازیم نه به اساس ذوق وسلیقه .
او تاکید کرد که بازنگری وظایف وزارت اطلاعات وفرهنگ یک امر ضروری است مگر این بازنگری نمیتواند وظایف کارمندان این وزارت و مسایل تشکیلاتی آن را متاثر سازد.
بعداً روسای ادارات مرکزی وزارت اطلاعات و فرهنگ با تشکیل دسته های کاری که از سوی معینان بخش های مربوط رهبری می شد روی گزارش ارائه شده، به بحث پرداخته ، دیدگاه شان غرض بهبود امور شریک ساختند.
ختم/ عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.