02 سنبله 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

زخم برداشتن نه زن در یک رویداد ترافیکی در هرات

هرات 1 سنبله باختر نه زن صبح امروز در یک رویداد...

پیام تسلیت وزارت اطلاعات و فرهنگ به مناسبت درگذشت ببرک ارغند

کابل باختر اول سنبله با تاسف فراوان اطلاع یافتیم که ببرک...

تبصره

کابل باختر اول سنبله 30 اسد روز جهانی یادبود...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتنمایشگاه گنجینه های افغانستان در موزیم نانشان شهر شینژن کشور چین افتتاح گردید

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 5 سنبله
نمایشگاه گنجینه های افغانستان دو روز پیش در  موزیم نانشان شهر شینژن کشور چین برگزار گردید.
به گزارش آژانس باختر، هیئتی که به سرپرستی پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ برای این منظور به کشور چین سفر نموده این نمایشگاه را افتتاح کرد.
در مراسم افتتاح معین فرهنگ  شینژن  مهمانان را خوش آمدید گقت بعدآ به نمایندگی از هیئت افغانستان پوهاند محمد رسول باوری معین فرهنگ و هنر وزارت اطلاعات و فرهنگ و سید مهدی منادی سکرتر دوم سفارت افغانستان در بیجینگ سخنرانی نمودند.
پوهاند باوری با تشکر از برگزارکننده گان نمایشگاه روی اهمیت نمایشگاه و گذشته روابط دوستانه دو کشور از گذشته های دور صحبت نموده و راه ابریشم را نشانه دوستی میان مردم افغانستان و چین دانستند که نه تنها روابط تجارتی و اقتصادی بلکه روابط فرهنگی، عقیدتی و حتی سیاسی را تامین مینمود. در خصوص روابط معاصر دو کشور، پوهاند باوری از نمایشگاه کنونی یاد نموده و آنرا زمینه مهم شناخت از فرهنگ و تاریخ افغانستان توسط مردم چین دانست.
سید مهدی منادی سکرتر دوم سفارت افغانستان با اظهار تشکر از برگزار کنندگان  نمایشگاه، همکاری همه جانبه سفارت را در برگزاری نمایشگاه برجسته نموده و در مورد روابط دو کشور و نقش این نمایشگاه را در ابتکار یک کمربند یک راه  مهم دانست.
در این مراسم همچنان از جانب چین معاون بخش فرهنگ، توریزم و ورزش شهر نانشان، معاون سازمان دوستی چین برای کشورهای خارجی، و معاون دفتر نمایشگاه های هنری در چین  سخنرانی نمودند و هر کدام با ابراز خوش آمدید به هیات افغانی از برگزار کنند گان نمایشگاه نیز تشکر نمودند. آنها همچنان برگزاری نمایشگاه را در شینژن از نقطه نظر اینکه این شهر مرکز مهم فرهنگی ابتکار یک کمربند و یک راه  میباشد با اهمیت دانسته روی تداوم همکاری های فرهنگی دو کشور تاکید مینمودند.
در اخیر مراسم بعد از سخنرانی ها، مهمانان، هیئت افغانی و مدعوین مراسم در حالیکه از جانب محمد فهیم رحیمی رئیس موزیم ملی در مورد نمایشگاه ، تاریخ و فرهنگ کشور و آثار به نمایش گذاشته شده معلومات داده میشد از نمایشگاه دیدن نمودند.
در نمایشگاه گنجینه های افغانستان 231 قلم آثار  از 4 ساحه باستانی ؛ تپه فلول، آی خانم ، طلا تپه و بگرام به نمایش گذاشته شده است. نالان

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.