01 اسد 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

استاد سرور دانش: صلح درافغانستان یک ضرورت حیاتی است

استاد سرور دانش: صلح درافغانستان یک ضرورت حیاتی است

کابل باختر اول اسد لیوجین سونگ سفیر جمهوری خلق چین که...

پیوستن نوزده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

پیوستن نوزده طالب مسلح به روند صلح درننگرهار

شهرجلال آباد ۱ اسد باختر نوزده طالب مسلح درننگرهار از ادامه...

تهداب گذاری چندین پروژه مهم انکشافی درولایت دورافتاده نورستان

تهداب گذاری چندین پروژه مهم انکشافی درولایت دورافتاده نورستان

شهرپارون ۱ اسد باختر کار ساخت چندین پروژه انکشافی درولایت دورافتاده...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتکمک ۱۵ میلیون افغانی به صندوق حمایت از خبرنگاران

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 24میزان باختر
صندوق حمایت از خبرنگاران امروز با حضور محمد اشرف غنی رئیس‌جمهور اسلامی افغانستان، معاون دوم ریاست‌جمهوری و اعضای کمیتۀ مشترک، با اعطای پنج میلیون افغانی، کمک شخصی از سوی رئیس‌جمهور و ۱۰ میلیون افغانی از بودجۀ حکومت، دوباره گشایش یافت.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری  به آژانس باختر، در این مراسم که در ارگ برگزار گردیده بود، رئیس‌جمهور کشور به وزارت مالیه هدایت داد که در هماهنگی با نهادهای مربوطه، ساختار کمک سالانه از جانب حکومت را در این خصوص ترتیب نماید. 
رئیس‌جمهور از اصحاب رسانه‌ها خواست تا پیشنهادات شان را برای حمایت از  این صندوق ارائه کنند و افزود که برای تقویت و توسعۀ صندوق حمایت از خبرنگاران و آزادی بیان، امکانات فراهم خواهد شد.
وی با انتقاد از اینکه مالکان رسانه‌ها قانون کار را عملی نکرده اند، از آنان خواست تا در احیای صندوق حمایت از خبرنگاران سهم بگیرند و برای کارمندان شان بیمه درنظر گیرند. وی بر توجه و رسیدگی به خانواده‌های شهدای رسانه‌ها از طریق صندوق مذکور تأکید ورزید. 
رئیس‌جمهور از تلاش‌های استاد محمدسرور دانش معاون دوم ریاست‌جمهوری و اعضای کمیتۀ مشترک دراین راستا تشکر کرد و این روز را خاص توصیف کرده گفت: قانون اساسی ما موجب تقویت آزادی بیان، وصل ملت، تحکیم پایه‌های نظام و مردم‌سالاری می‌شود.
رئیس‌جمهورکشور کمیتۀ مشترک را الگوی برای کار مشترک، هدفمند و ارزنده خواند و بر مشارکت دولت، رسانه‌ها و بخش خصوصی تأکید ورزید. وی پیشنهاد نمود که لیست شهدای خبرنگار را ترتیب و ارائه نمایند تا به نام‌شان سرک و منار آزادی مسما گردد.
وی، آزادی بیان را تهداب تحکیم و توسعۀ حقوق شهروندی دانسته، گفت که حکومت در تضاد با آزادی بیان قرار ندارد و رسانه‌ها نیز باید به مردم پاسخگو باشند و با علمای دینی وارد بحث‌های سازنده و مفید گردند.
رئیس‌جمهور کشور گفت که تفکیک میان آزادی مثبت و منفی باید وجود داشته‌باشد، زیرا آزادی مثبت، مردم را آسیب‌پذیر نمی‌کند و آزادی منفی، دیگران را به خطر مواجه می‌سازد. وی بر تطبیق قانون دست‌رسی به اطلاعات و رعایت آن از سوی ادارات دولتی تأکید کرد.
رئیس‌جمهور به برگزاری شفاف و به‌موقع انتخابات آینده به‌شمول انتخابات ریاست‌جمهوری براساس فرمایش قانون اساسی کشور تأکید کرد و آن‌را اساس حاکمیت قانون دانست. وی نقش رسانه‌ها را در آگاهی‌دهی در این روند مهم و ارزنده خواند.
رئیس‌جمهور کشور بار دیگر با تأکید گفت که دولت حق مداخله در انتخابات را ندارد و باید نتایج انتخابات به خصوص انتخابات ریاست‌جمهوری، مورد اعتماد مردم واقع شود.
در این مراسم، استاد محمدسرور دانش معاون دوم رئیس‌جمهور گفت که در ۱۴ سال اخیر، حکومت در عرصۀ آزادی بیان دستاوردهای خوبی داشته است و قانون موجود حق دست‌رسی به اطلاعات، در جهان مقام نخست را دارد.
همچنان، ضیا بومیا معاون کمیتۀ مشترک و فریده نیکزاد عضو کمیته از توجه و حمایت رئیس‌جمهور به‌خاطر احیا و تقویت صندوق حمایت از خبرنگاران، ستایش کردند. احمد ضیا احمدی

Last modified on چهارشنبه ، 25 میزان 1397 ، 05:59

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.