01 حمل 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

نقش جوانان درانتخابات ریاست جمهوری با اهمیت می باشد

نقش جوانان درانتخابات ریاست جمهوری با اهمیت می باشد

کابل باختر/ 29/ حوت اداره فیفا ، معینیت امور جوانان وزارت...

چهار طالبان مسلح در هلمند کشته شدند

چهار طالبان مسلح در هلمند کشته شدند

لشکرگاه 29 حوت باختر در حمله نظامیان در ولایت هلمند دیروز...

بازداشت پنج مرد به ظن قاچاق مواد مخدر در ننگرهار

بازداشت پنج مرد به ظن قاچاق مواد مخدر در ننگرهار

جلال آباد 29 حوت باختر پنج مرد در پیوند به قاچاق...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتمحمد آصف وردک: مالک صندوق حمایت از خبرنگاران، ژور نالیستان می باشند

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل 13 عقرب  باختر
معین وزارت اطلاعات و فرهنگ از تجار و سرمایه گذاران خواست تا صندوق حمایت از خبرنگاران را کمک نمایند.
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، سیده مژگان مصطفوی  معین مالی اداری و گرځندوی  وزارت اطلاعات و فرهنگ امروز در نشست خبری صندوق حمایت  از خبرنگاران صحبت می کرد گفت:  اساس و بنیاد همه آزادی ها را در یک جامعه  آزادی بیان تشکیل می دهد و آزادی بیان بزرگ ترین دست آورد یک دهه در کشور است
او گفت در تمام جهان رسم این است که خبرنگاران  و سایر اقشار که خدمات اجتماعی را انجام می دهند حمایت مالی و معنوی  شوند .
وی افزود، تاسیس صندوق حمایت از خبرنگاران یک ابتکار بزرگ است و این برای اولین بار  است که حمایت مالی کلان از این صندوق صورت می گیرد که وعده کمک پنج ملیون افغانی رئیس جمهور و ده ملیون افغانی از وزارت مالیه است.
خانم مصطفوی افزود روند مصرف پول این صندوق شفاف خواهد بود و  خبرنگاران که در حوادث  صدمه می بینند  از پول این صندوق برای آنها کمک می شود.
او این صندوق را یک صندوق واحد خوانده گفت: برای تمام خبرنگاران یک صندوق وجود دارد و تنها به کمک های دولتی بسنده نشود و از تجار و سرمایه گذاران می خواهم تا این صندوق را کمک نمایند.
بعدآ محمد آصف وردک رئیس صندوق حمایت از خبرنگاران صحبت کرد گفت صندوق حمایت از خبرنگاران در سال 1393 توسط داکتر سید مخدوم رهین وزیر پیشین وزارت اطلاعات وفرهنگ به هدف حمایت مالی برای خبرنگاران تاسیس گردید و این صندوق نه حزبی نه تنظیمی و نه حکومتی و نه سیاسی است. 
وی افزود ، این صندوق برای همه خبرنگاران است و مالک آن خود خبرنگاران می باشند.
وردک خاطر نشان کرد که این صندوق برای بار دوم مورد حمایت قرار گرفت و بر اولین بار  محمد اشرف غنی رئیس جمهور مبلغ پنج ملیون افغانی را از بودجه شخصی  خود به این صندوق کمک کرد .
همچنان او برای وزارت مالیه هدایت داده است مبلغ ده ملیون افغانی را  در سال جاری  به این صندوق کمک نماید و بعدآ سالانه یک مبلغ را به این صندوق کمک کند .
بعدآ  داکتر سید مخدوم رهین وزیر پیشین وزارت اطلاعات و فرهنگ و موسس صندوق حمایت از  خبرنگاران صحبت کرد و گفت جای مسرت است یک بار دیگر در تقویت و تحکیم صندوق حمایت از خبرنگاران  اقدام می شود.
اوگفت این صندوق در اوایل دوره اول من در وزارت فرهنگ تاسیس شد و بعدآ به رکود رفت و زمانیکه من بار دوم آمدم این صندوق را دو باره تاسیس کردم.
او این صندوق را در حالات اضطراری برای خبرنگاران بسیار مهم خواند ه گفت باید این صندوق تقویت شود.
سپس سید علی اصغر اکبر زاده رئیس دارالانشای این صندوق گفت وعده کمک که  از سوی رئیس جمهور کشور و وزارت مالیه به این صندوق شده بود تا هنوز پرداخت نگردیده است 
او افزود افراد خیر خواه مقدار پول به این صندوق کمک کرده اند که از این پول ها برای هژده خبرنگار نیازمند کمک شده است ، و چند تن از خبرنگاران دیگر جهت تداوی به کشور هند فرستاده شده است .
او هرگونه حیف میل در مصرف  پول صندوق  را رد کرد و گفت اعضای این صندوق حاضر هستند تا از هر افغانی مصرف  صندوق پاسخ بدهند.
قبلاً مبلغ ده هزار دالر جنرال عبدالرشید دوستم ، پنجهزار دالر عطا محمد نور ، سیصد هزار افغانی نور الله داود زی ، به این صندوق کمک کرده بودند.
به همین ترتیب انار کلی هنر یار عضو مشرانوجرگه  مبلغ 25 هزار افغانی و ده ده هزار  هریک خانم سیمین حسن زاده معین اسبق امور نشرات  وزارت اطلاعات و فرهنگ ،یونس نواندیش شاروال اسبق کابل  و گلاب منگل وزیر اسبق وزارت امور سرحدات اقوام و قبایل کمک کرده بودند .
گفتنیست که مبلغ  یکصد هزار افغانی خاطره اسحق زی نامزد پارلمان و یکصدو پنجاه هزار افغانی عزیزی بانک وعده کرده بودند  اما تا حال به حساب  صندوق حمایت مالی از ژور نالیستان ارسال نکرده اند.  نجیب "بهزاد "‏

Last modified on يكشنبه ، 13 عقرب 1397 ، 12:50

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.