01 حوت 1397

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

جلسه کمیته مشترک حکومت و رسانه ها برگزار شد

جلسه کمیته مشترک حکومت و رسانه ها برگزار شد

کابل باختر 1 حوت بیست و چهارمین جلسه کمیته مشترک حکومت...

بازداشت یک مهاجم انتحاری در لغمان

بازداشت یک مهاجم انتحاری در لغمان

شهرمهترلام 1 حوت باختر یک مهاجم انتحاری ازسوی منسوبان امنیتی لغمان...

پاکسازی چندین روستای اطراف شاهراه جلال آباد – تورخم ازوجود طالبان

پاکسازی چندین روستای اطراف شاهراه جلال آباد – تورخم ازوجود طالبان

شهرجلال آباد 1 حوت باختر در ادامه عملیات ضد هراس افگنی...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتساختمان نگارستان ملی پس از ترمیم و مرمت، دوباره افتتاح شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر22عقرب
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز ساختمان نگارستان ملی را پس ازمرمت و ترمیم ، افتتاح مجدد کرد .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر: ساختمان نگارستان ملی که اضافه از یک صد سال قدمت دارد با حفظ اصالت تاریخی آن به مصرف حدود ده ملیون افغانی از بودجه انکشافی وزارت اطلاعات وفرهنگ درمدت یک سال ترمیم و مرمت شد.
درمراسم افتتاح دوبارۀ این ساختمان درحالیکه مشاوران وشماری از روسای وزارت اطلاعات وفرهنگ نیز حضورداشتند، سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ صحبت کرد و درکنارآن که افتتاح دوبارۀ تعمیرنگارستان ملی را گام ارزشمند درراستای حفاظت و نگهداری آثارهنری دانست ، خاطرنشان ساخت که باید مسولان نگارستان ملی برنامه های  منظم فرهنگی را به خاطربرگزاری نمایشگاه های آثارهنری هنرمندان کشور و به ویژه هنرمندان جوان، روی دست بگیرند و به مناسب های مختلف ، حد اقل ماه دونمایشگاه برگزارکنند.
حسینه صافی گفت که به واسطه آثارهنری میتوان چهره اصلی و تاریخی افغانستان را با تمام زیبایی هایش به مردم ونسل جوان نشان داد.
همینگونه سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ تاکید کرد که ازطریق نگارستان ملی زمینه های بیشتر برای به نمایش گذاشتن آثارهنرمندان فراهم شود تا علاقمندان نیزبتوانند ازآثار نمایشگاه  ها و داشته های نگارستان ملی دیدن کنند.
دراین مراسم محمدهاشم شارق رییس هنرستان نیز دررابطه به روند کار مرمت و ترمیم ساختمان نگارستان ملی معلومات داد و دراین زمینه از همکاری رهبری وزارت اطلاعات و فرهنگ تشکر کرد .
وی افزود که درسالون های نمایش نگارستان ملی 338 اثرهنری شامل تابلو های رنگ روغنی ، رنگ آبی ، کندنکاری ، رنگ پنسلی ، میناتوری، خطاطی ، کولاژ، بافت و مجسمه ، به نمایش گذاشته شده است . 
اوبه شماری ازمشکلات و نیازمندی های نگارستان ملی اشاره کرد و گفت که  نگارستان ملی نیازمندی جدی به سالون معیاری نمایش آثار، دیپوی آثارهنری، لابراتوارترمیم آثار، لایت های مخصوص آثارنمایشگاه ، سیستم تهویه ، کتابخانه هنری ، دیجیتل سازی آثار ، وصل شبکه انترنت و همچنان فراهم ساختن فرصت ها به خاطربرگزاری برنامه های آموزشی مسلکی ، دارد. 
حسینه صافی دراخیراین مراسم از آثارنگارستان ملی و بخش های مختلف آن اداره دیدن کرد .
صابره رحمانی مسول نگارستان ملی به خبرنگار آژانس باخترگفت نمایشگاه نگارستان ملی مدت یک هفته به روی علاقمندان به صورت رایگان باز میباشد .
وی خاطرنشان ساخت که نگارستان درخدمت هنرمندان قراردارد و هنرمندان میتوانند ازطریق این نهاد آثارشان را به نمایش بگذارند. احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.