06 جوزا 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تجلیل از روزقابله ها دربغلان

تجلیل از روزقابله ها دربغلان

پلخمری /باختر/ ۶/ جوزا ازروزجهانی قابله ها امروز درولایت بغلان تجلیل...

توزیع موادخوراکی وغیرخوراکی برای افرادمتضرر دربغلان

توزیع موادخوراکی وغیرخوراکی برای افرادمتضرر دربغلان

پلخمری / باختر/ ۶/ جوزا اداره ملی مبارزه با حوادث طبیعی...

پیشروی نیروهای دفاعی و امنیتی در ولسوالی اندر غزنی

پیشروی نیروهای دفاعی و امنیتی در ولسوالی اندر غزنی

غزنی 6 جوزا باختر مسوولان امنیتی می‌گویند که نیروهای دفاعی و...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتجلسه کمیته مشترک حکومت و رسانه ها برگزار شد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر 1 حوت
بیست و چهارمین جلسه کمیته مشترک حکومت و رسانه ها امروز به ریاست استاد سرور دانش معاون دوم ریاست جمهوری و رئیس آن کمیته برگزار شد.
به اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری به آژانس باختر، در جلسه کمیته مشترک، به بررسی موضوعاتی چون پی گیری فیصله های قبلی کمیته، ارائه گزارش اجراآت وزارت امور داخله، ریاست امنیت ملی، لوی حارنوالی و اداره ارگان های محل، بررسی گزارش تهیه رهنمود کمیته مصوونیت و موضوعاتی دیگری چون تهدیدات امنیتی علیه خبرنگاران در مناطق نا امن کشور، دسترسی به اطلاعات و آینده آزادی بیان و رسانه در پروسه صلح اختصاص یافته بود.
در بخش اول جلسه، نمایندگان وزارت امور داخله، اداره لوی څارنوالی، ریاست عمومی امنیت ملی و اداره ارگان های محل، گزارش اجراآت و کارکرد های خویش را مبنی بر تأمین امنیت خبرنگاران و رسانه ها، بررسی تهدیدات احتمالی و رسیدگی به قضایای خشونت علیه خبرنگاران و گزارش کاری کمیته های ولایتی را ارائه کردند.
وزارت امور داخله از پی گیری یازده قضیه جدید خشونت علیه خبرنگاران در ولایت های مختلف کشور خبر داده گفت که برای رسیدگی دقیق، این قضایا و از جمله قتل دو خبرنگار در ولایت تخار که دو مظنون نیز در پیوند به آن باز داشت شده اند، تحت بررسی بیشتر قرار دارد.
استاد دانش پیگیری قضایای خشونت علیه خبرنگاران را یک گام مثبت خواند و تأکید کرد که قضایای تحت بررسی نیز هرچه سریعتر به نتیجه مطلوب برسد.
جلسه در مورد قتل دو خبرنگار در ولایت تخار فیصله کرد که یک کمیته خاص متشکل از نمایندگان وزارت امور داخله، امنیت ملی و اداره لوی څارنوالی آن ولایت ایجاد گردد تا قضیه را به صورت همه جانبه مورد بررسی قرار دهد. 
نماینده اداره ارگان های محل از چگونگی برگزاری جلسات و کارکرد کمیته های ولایتی گزارش داد. کمیته اما به نظارت جدی و منظم اداره ارگان های محل مبنی بر تدویر جلسات و نحوۀ اجراآت کمیته‌های ولایتی به هدف تأمین امنیت و مصوونیت خبرنگاران تأکید کرد.
در این جلسه نماینده لوی څارنوالی نیز موارد رسیدگی به قضایای خشونت علیه خبرنگاران را به جلسه ارائه کرد که براساس آن از مجموع 18 قضیه تحت بررسی در لوی څارنوالی، 13 مورد نهایی شده است، 2 قضیه دوباره به وزارت امور داخله ارجاع داده شده، 3 قضیه به شمول قضیه ارغند خبرنگاری که در ولایت قندهار به شهادت رسیده بود، تحت کار اداره لوی څارنوالی و محاکم قرار دارد.
همچنان در این جلسه، رهنمود تامین امنیت و مصوونیت خبرنگاران و رسانه ها نیز مورد بررسی قرار گرفت. دراین رهنمود مکلفیت های مسوولان و مالکان رسانه ها در راستای مصوونیت رسانه ها و کارمندان آنها و همچنین مکلفیت های ایمنی خبرنگاران وگزارشگران از ساحه تعیین شده است. اعضای جلسه پس از بحث و بررسی این رهنمود، فیصله کرد که این طرح برای دقت بیشتر به فدراسیون خبرنگاران ارجاع داده شود.# عبدالخالق

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.