04 حمل 1398

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

درب یک مکتب در کنر بعد از ۹ سال دو باره به روی شاگردان باز شد

درب یک مکتب در کنر بعد از ۹ سال دو باره به روی شاگردان باز شد

اسعدآباد 4 حمل باختر مسوولان امنیتی از آغاز سال جدید تعلیمی...

حوادث کابل و هلمند ٬ نمونه یی از تحجر و فرهنگ ستیزی طالبان است

کابل باختر/ 4 حمل حوادث تروریستی روز های اخیر...

ایوانکا ترامپ خواستار حضور زنان افغان در روند صلح شد

ایوانکا ترامپ خواستار حضور زنان افغان در روند صلح شد

کابل - باختر – 4 حمل ایوانکا ترامپ دختر و مشاور...

Youtube Player

khantry design

اعلاناتحسینه صافی : یکی از اولویت های کاری وزارت طلاعات وفرهنگ توجه به غنای فرهنگ اصیل کشورمی باشد

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل باختر22 حوت
حسینه صافی سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ امروز دردیدارازموسسه فیروزکوه درکابل ، ازکارکرد های فرهنگی آن نهاد تمجید کرد .
به گزارش خبرنگار آژانس باختر، دراین دیداررییس عمومی موسسه فیروزکوه دررابطه به فعالیت های آن نهاد معلومات داد و گفت که فیروزکوه ازسال 2006 میلادی درافغانستان به فعالیت های فرهنگی آغازکرده است .
اوگفت انستیتوت موسسه فیروزکوه دربخش های حکاکی ساخت جواهر ، کندنکاری چوب، خطاطی ، رسامی ، نقاشی ، میناتوری  و سرامیک شاگردان دخترو پسررا آموزش می دهد.
وی افزود که درمنطقه مرادخانی کابل این نهاد مکتب ابتدایی مرادخانی را ایجاد کرده است که 120 شاگرد درآن آموزش می بینند و همچنان یک کلینیک صحی نیز درهمین منطقه ازسوی موسسه فیروزکوه ایجاد شده است که به گونه رایگان برای مردم محل و مردم بی بضاعت خدمات صحی عرضه می کند.
رییس عمومی موسسه فیروز کوه خاطرنشان کرد که تا حال ازسوی این موسسه ، 150 خانه به حفظ اصالت تاریخی آن مرمت و ترمیم شده است .
اوگفت که  تولیدات صنایع دستی و آثار هنری شاگردان این موسسه درشماری از کشور های جهان به نمایش گذاشته شد  و از درک فروش آن 7 میلیون دالرامریکایی به دست آمد.
حسینه صافی از کارکرد های فرهنگی موسسه فیروزکوه و نهاد های بین المللی یی که افغانستان را دربخش های فرهنگی همکاری و حمایت می کنند ، تمجید کرد. .
سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ برگزاری نمایشگاه های فرهنگی درسطح منطقه را درمعرفی فرهنگ افغانی ارزشمند دانست و گفت که یکی از اولویت های کاری وزارت اطلاعات وفرهنگ،  رشد و غنای فرهنگ اصیل افغانی است که تحت یک چتر، بازتاب دهندۀ وحدت ملی اقوام گوناگون درکشور می باشد . 
همینگونه سرپرست وزارت اطلاعات وفرهنگ تاکید کرد که درنماشگاه های فرهنگی یی که ازسوی این وزارت برگزار می شود، ازموسسه فیروزکوه نیز دعوت می کنیم که کارفرهنگی شان را درچنین نمایشگاه ها به نمایش بگذارند. احمدضیا احمدی

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.