28 ????? 1399

RSS Facebook

اعلانات

خبر های جدید

تبصره

تبصره

کابل/ ۲۸ میزان/ باختر افراط گرایی به یک پدیدۀ جهان شمول...

ده ها طالب مسلح درزابل کشته شدند

قلات ۲۸ میزان باختر ده ها طالب مسلح درتازه ترین نبرد...

ازهفته جهانی تغییر اقلیم  در بامیان تجلیل شد

ازهفته جهانی تغییر اقلیم در بامیان تجلیل شد

بامیان/ 28 میزان/ باختر ازهفته جهانی تغییراقلیم امروزدر بامیان تجلیل شد. محمد...

Youtube Player

khantry design

اعلانات

'خط سرخ من'؛ کارزار یک خبرنگار افغان در شبکه‌های اجتماعی

Written by  manager
Rate this item
(0 votes)

کابل – صدای امریکا – 25 حوت - باختر
یک خبرنگار افغان با همکاری اداره ملل متحد در افغانستان، کارزاری را تحت نام "خط سرخ من" در رسانه‌های اجتماعی آغاز کرده است.
دفتر ملل متحد برای زنان در کابل گفته است که هدف از این کارزار "ارائه دیدگاه‌ها در مورد صلح، جایگاه حقوق بشر، حقوق زنان و همچنان بهره‌گیری از نظریات آنها در مورد تأثیرگذاری روی این حقوق می‌باشد".
در خبرنامهٔ‌ٔ دفتر ملل متحد که دیروزمنتشر شده ،آمده است که زنان افغان در بخش‌های مختلف، همانند مردان، پیشرفت‌های قابل توجه داشته اند.
بربنیاد این خبرنامه، حق کار، رانندگی، انتخاب همسر، گشت و گذار در جاده‌ها بدون آزار و اذیت، حق رفتن به مکتب و رییس جمهور شدن، مواردی است که اشتراک کنندگان این کارزار به آن شاره کرده اند و آنرا خط سرخ خوانده اند.
الیتا میلر، رییس اداره ملل متحد برای زنان گفته است که با این کارزار، افغان‌ها صدای شان را به یکدیگر و جهانیان می‌رسانند که صلح می‌خواهند؛ اما برای تأمین حقوقی که نمی‌خواهند روی آن معامله صورت گیرد، مبارزه می‌کنند.
فرحناز فروتن، خبرنگار افغان که این کارزار را با حمایت دفتر ملل متحد برای زنان در کابل راه اندازی کرده است، " قلم و آزادی بیان " را خط سرخ‌ خود خوانده است.
این کارزار در حالی آغاز شده که پیش از این، با جدی‌تر شدن مذاکرات صلح با طالبان، بارها فعالان حقوق زن نگرانی شان را از مدنظر گرفته نشدن حقوق و آزادی‌های شان در مذاکرات صلح، ابراز کرده اند.
رهبران حکومت وحدت ملی نیز تأکید کرده اند که در جریان مذاکرات صلح با طالبان، نباید بر حقوق زنان افغان معامله صورت گیرد.   فریده بابک

Leave a comment

Make sure you enter the (*) required information where indicated.
Basic HTML code is allowed.